Jump to content
mielens

Разлика в килограмите на канадси и японски civic

Recommended Posts

Някой знае ли на какво се дължи голямата разлика в килограмите на канадси и японски civic - примерно за 5-та генерация хеч 1,6 VTEC разликата е 1480 към 1030 кг? Това е доста голяма разлика

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво разбираш под "канадски Сивик" колега ? Ако говорим за 5 ген там килограмите варират от 925 до 1030кг в зависимост от модификацията и екстрите. Сравняваш 5ген за япоснкия и за американския пазар или ? Според мен няма от къде да дойдат толкова килограми разлика ако се говори за този модел конкретно. Не съм чувал до сега за 1500кг-ов Сивик :)Ако имаш в предвид това което си дал че караш --> Honda Civic 95' MA8 не търси общи неща и не се учудвай :) ДО колкото съм запознат караш 6ген мисля англичанка. Така като гледаш купето и ламарините и екстрите от къде идва тази разлика ? Не сравнявай 5ген на килограми с англичанка.....няма база за сравнение просто :)

Редактирано от no1else

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това да не го бъркаш с максимално допустима маса? Тея дни си разгледах големия талон и имаше нещо от тоя род килограми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, нали не мислиш наистина, че англичанките са по 1500кг :D Иначе за другото си прав.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво разбираш под "канадски Сивик" колега ? Ако говорим за 5 ген там килограмите варират от 925 до 1030кг в зависимост от модификацията и екстрите. Сравняваш 5ген за япоснкия и за американския пазар или ? Според мен няма от къде да дойдат толкова килограми разлика ако се говори за този модел конкретно. Не съм чувал до сега за 1500кг-ов Сивик :)

Ако имаш в предвид това което си дал че караш --> Honda Civic 95' MA8 не търси общи неща и не се учудвай :) ДО колкото съм запознат караш 6ген мисля англичанка. Така като гледаш купето и ламарините и екстрите от къде идва тази разлика ? Не сравнявай 5ген на килограми с англичанка.....няма база за сравнение просто :)

 

На моята килограмите са точно 1105. Говоря за Ontario factory in Canada или т.н Honda Of Canada. Даните за килограмите са от Service manual-a за тези хонди (5-та ген. хеч) и там е написано:Публикувано изображение Редактирано от mielens

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не ги правят толкова големи, за да товарят и убитите елени в тях? За първи път виждам, толкова тежък Сивик 5-та генерация по документи. Сигурен ли си, че не е максимално допустима маса? Най-тежката, която съм виждал на документи от 5-та серия е 1.6VTi - 1120кг стокова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е максимално допустима маса, пише си gross vehicle weight rating ;)Малко wikipedia: A gross vehicle weight rating (GVWR) is the maximum weight value of a vehicle as specified by the manufacturer.The GVWR includes, but is not necessarily limited to, the total of the weights of a vehicle's chassis, body, engine, engine fluids, fuel, accessories, driver, passengers and cargo.

Редактирано от EmZvr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойта англичанка 6 1.8VTI B18C4 с топ екстри за модела 5 врати тежи точно 1220кг, тей че не знам за какви 1500кг сивик 5 говорите :)

Колега, нали не мислиш наистина, че англичанките са по 1500кг :D Иначе за другото си прав.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми и на мен ми направи впечатление, че е невъзможно, но понеже е на същото място написано като на другите модели (за Европа) може би ме е заблудило. Но все пак не мислите ли, че пък са малки килограмите за да включва всичко - кола, хора, товар, бензин и т.н?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е приблизително тегло, не е максималното ограничение на колата. На моята англичанка на пример е 1550кг, така че си е нормално.

Редактирано от EmZvr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...