Jump to content
HellBull

Намаляне на разхода на гориво

Recommended Posts

Здравейте колеги.Поради съмнения че колата гори доста за 1,4 двигател (смесено ми дава разход 7.5-8 литра на 100км) реших да се допитам до вас какви са методите които мога да приложа за да намаля разхода. Колата я закупих средата на януари. По колата има правени следните промени:- Всмукателния колектор е сменен с такъв от D16Z6- сложен е спортен филтър YED с аир интеик- Инжекторите са сменени с такива от двигател D14A4 (Казват уж че имало малка разлика)- колекторите са сменени от 4-1 с 4-2-1 (мисля че и те са от D16Z6)- джантите са 15" с гуми 195/50/15Та мисълта ми като гледам гореописаните работи е ако сменя филтъра с някой по-качествен (понеже този като го махна и гледам че отвътрешната страна на тръбата има прах) K&N или JR дали няма да има ефект. Другото което си мисля е да върна всичко в stock състояни, но нямам наличен всмукателен колектор од D14-ката.Също ако някой може да ми каже какъв е оригиналният размер на гумите и джантите с които излиза колата ще съм мн благодарен.Приемам всякакви съвети :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойта излиза с 185/60/14 обаче е 98ма година края и съм с по големите спирачки...на баща ми е 97ма и излиза мисля, че със 175/65/13 или нещо такова :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей да я връщаш в стоков вид, при мен след смяна с 4-2-1 колектор и всмукател D16Z6 леко ми падна разхода все пак те са предназначени за ниски и средни обороти. Ако се върнеш на 185/60/14 не вярвам кой знае колко гориво да спестиш. Единствено се сещам за файнъл драйв или направо скоростна кутия от икономик да сложиш. Ще ти падне разхода с около 1/100. И ако смениш гарнитурата с такава от 90к.с. си мисля, че може да падне разхода. Иначе по каталог я дават: Расход топлива в городе 9.5 л/100 км Расход топлива на шоссе 6.7 л/100 кмКато гледам ти си горе долу в тая граница.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От описаните от теб манипулации ефект върху разхода няма да има! Първо засечи точно разхода, по-възможност само градско или само извънградско при нормално каране и тогава, ако наистина ти гори повече от заводските данни, може да направим предположения за причините :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега само да попитам за коя гарнитура става дума, да не говориш за тази на всмукателя дето само тя е разликата в дигателите 75 и 90 коня. Аз си мисля че в момента нямам такава понеже от спортния филтър въздуха преминава през аир итейка и после през всмукателя. Може и аз да се бъркам но ако наитина тази гарнитурка седи все още някъде по колата то по-добре ще е да я сменя и нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за гарнитурата на дросела. Тя не се маха, просто се слага по-широка от двигател 90к.с., което всъщност е разликата между двата. Тук можеш да прочетеш повече по въпроса, а има и още доста теми: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=8275

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок колега, ще питам момчето от което я взех дали я е сменял :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Всмукателния колектор е сменен с такъв от D16Z6

това ако е сложено ,какви гарнитурки, какви пет лева :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф да, нещо много наизуст взех да говоря :oops:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха бе и аз се шашнах малко :) но както и да е, важното е че се разбхраме :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а да попитам и следното, струва ми се че двигателят работи малко шумничко и по-точно става въпрос за клапаните, до сега не съм ги регулирал, ако не са регулирани може ли от тях да се покачи разхода. Не съм запознат точно с тези клапани понеже досега и все още карам едно ауди 80 което си е с хидравлични повдигачи и там няма такива регулирания на клапаните?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алди и фолцваген са с хидравлични повдигачи там няма такова животно регулиране на клапани. Те са плаващи и саморегулиращи(абе скъпи главоболия, ако се скапят)На нашите коли се регулират срещу скромната сума от 15-20 лева, след което двигателя почва да мърка. Хубаво е да се смени и гарнитурата на капака на главата(не е скъпа). Успех относно разхода гледам, че си от Варна моя д15б2 гори 8-9 градско (лятно време) и 10-11 зимно на ултра къси разстояния(2км).Ти колко караш на ден и най-вече какъв е стила ти на каране?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,задължително регулирай клапаните и карай с малко по напомпани гуми :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми колега както съм казал по горе 195/50/15 ги помпя на 2,5.За клапаните ще ги регулирам като сменям маслото, така или инъче ще сменям и ремъците и направо всичко на един път да стане :)а стила ми на каране по принцип не е агресивен, карам колата до 3000 оборота в минута но и аз я карам на кратки разстояния :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...