Jump to content
Civic_6gen

ТАП на D14A4

Recommended Posts

Здравейте колеги, обмислем поставянето на тайминг аванс процесор на д14а4 с обикновенна газова, та въпроса ми е дали някои е слагал, какви са отзивите, и въоще има ли с мисъл?По принцип колата работи перфектно на газ, разхода също е добър, обмислям слагането на тап, с цел оптимизиране на изгарянето, и евентуално леко повишаване на мощността и спадане на разхода! Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с D14A8 и съм си сложил. Оптимизиране на изгарянето - вероятно да. Леко повишение на мощността - теоретично малко да. Спадане на разхода - може би да, а може би не. Единствената причина поради която го сложих е за оптимизиране на изгарянето с цел намаляване вероятността от прогаряне на клапан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мисля е ефекта ще е същия като при теб, за това се двоумя дали има въобще смисъл!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сложих пред 2 години (но на ауди 80)и при мен имаше лек ефект към положителната страна.Скоро ще слагам газов инжекцион на хондето (Д14А3) и сигурно след това и на нея ще и сложа ТАП.Колегата silvercivic сподели кой модел ТАП използваш и ако можеш да дадеш схема как се вързва ще съм ти мн благодарен :)

Редактирано от HellBull

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТАП-а на Румен ползвам. При теб може да има разлика, едва ли е същото делкото.

Това е моето делко

 

Публикувано изображение

 

 

Публикувано изображение

 

При мен свързването е следното

черен/жълто ( в единия край) е 12В там се закача червения на ТАП-а

През един кабел (жълто /зелен се прекъсва Сив от ТАП -а към делкото бял към ЕКУ-то

На другия край ( Кафяво/черен) взимаш маса - черния от ТАП-а се връзва там.

Има и още един кабел от ТАП-а - той се връзва към + на газовия клапан

Редактирано от SilverCivic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро ще слагам газов инжекцион на хондето (Д14А3) и сигурно след това и на нея ще и сложа ТАП.

Не съм чул досега някой да слага ТАП на ГИ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и да не си чувал колега но аз не виждам защо да не сложа. Газовият инжекцион определя колко газ да бъде впръсната във всеки цилиндър. Октановото (антидетонационното) число на газта е някъде към 110 от което следва че газта изгаря по-бавно в сравнение с бензина и точно тук се намесва ТАП-а, вкарва известно предварение на вече заводски поставеното предварение с цел по-пълно изгаряне на газта в цилиндрите на двигателя а не в колекторите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отлично обяснение и то само с 2 изречения.:thumbs1:

Редактирано от SilverCivic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега SilverCivicТвойта хонда с датчик на хол ли е , колко ти излезе самия ТАП .Преди време звънях на Румен и той ми обясни ,че на моя Акорд не можел да се сложи неговия ТАП.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами с СКР(Crankshaft position sensor) съм в делкото. Дали е на принципа на Хол ефект не знам. ТАП-а 35лв май беше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...