Jump to content
Asti

Pegas софтуер за настройка на ГИ

Recommended Posts

Сдобих се преди седмица със газова уредба на Pegas - ето това чудо ...И газаджийте така я бяха настроили, че колата беше доста спъната, а като включи Vtec-a и направо се усещаше как хълца, и естествено не набира както трябва. Качи се човека с мен в колата ... аз карам, той настройва с лаптопа ... там оправя й при колко оборота на колко ms да се отварят инжекторите за да впръскват гориво и го докарахме до някакво горе-долу добро положение.Обаче колата 100% може да се представи доста по добре на газ, самоче ония няма да седят да се занимават с мен цял ден докато открием топлата вода как е най-добре. Затова пък колега от форума, който има опит с настойката на ГИ ( любител, не механик газаджия) се съгласи да помогне и да изтискаме колкото можем от колата на газ.И тук идва проблема ... нямаме софтуера за целта. До колкото разбрах в последствие това се води някакъв "български" ГИ - с 2 думи наще събрали различни чаркове от различни производители в един комплект и вече е "българско производство".Някой от вас има ли опит с такава газова, знае ли се как се казва нейния софтуре за настройка или кой друг софтуер е съвместим ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо просто не попиташ газаджията ? ПС: имай в предвид че след човъркане в софтуера ... гаранцията отпада .. .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега от близо месец и аз съм същия проблем. Мойта кола е Форд Фокус, но газовия инжекцион е същия със същите проблеми.Рових се доста из Гугъл , но не намерих софтуер или кабели за тестване на този "Български" газов инжекцион. При майстора който се опитваше да прави настройките видях че програмата се казваше "PC GAS ECU v. 1.7..." или "PC ECU GAS v.1.7.." на български е.Но информация за такава програма не открих. Въпроса ми е : Има ли някакво развитие при теб,намери ли съвместим софтуер или интерфейсни кабели за връзка с лаптоп.Ще съм ти благодарен ако споделиш своя опит. Видях, че инжекторите са марка RAIL,тип IG1 редуктора е TOMASETTO модел AT09 (Alaska) контролното устройство PE GAS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо просто не попиташ газаджията ? ПС: имай в предвид че след човъркане в софтуера ... гаранцията отпада .. .

Защото газаджията естествено не си дава софтуера ... И как газаджията ще разбере че си човъркал софтуера ? Да не пази backup на всяко ECU което е настройвал и да сравнява нагласените параметри ... @pkata за съжаление до колкото разбрах софтуера те си го правели ... за мое голямо учудване, се оказа че явно в БГ газаджиите вече са достатъчно отворени и кадърни за да си правят свои патенти и да си пишат собствен софтуер ... така че не съм намерил нищо съвместимо което да става. А и за момента имам малко по-належащи неща които да правя по колата, за които събирам пари и това с газовата съм го оставил на заден план, понеже след бъдещия ремонт ще трябва пак настройка на газта ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газаджията при когото ходя .. пази настройката на всяка газова .. ( просто въвежда номера на колата ) и при въвеждане на нови настройки от друго PC просто му изписва че настройките са различни ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газаджията при когото ходя .. пази настройката на всяка газова .. ( просто въвежда номера на колата ) и при въвеждане на нови настройки от друго PC просто му изписва че настройките са различни ...

ХАхахаха ... това вече е неочаквано голям напредък за нашите майстори ... Явно компютърните технологии са навлезнали достатъчно вече и при тях. В такъв случай предполагам единственото решение е да ги тормозим докато не направят колата да върви като хората ... след като само те могат да я пипат, ще има тормоз докато не стане като хората :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен с последното .. натискаш майстора докато не стане като хората ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, можеш ли да споделиш къде си слагал газовата (може и на лично) защото един приятел с Мазда 6 май се е насочил към същото място и след като е прочел тази тема, нещо се е притеснил... При теб само при включване на Втек-а ли беднее сместа? Аз не съм запознат с двигателите на Мазда, но при липса на Втек дали може да се очакват същите проблеми..Мерси ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли няккаво развитие със софтуера на тоя PE-GAS?.Мога да помогна с настройките.САмо да намерим софта и там ключ,тапа,крак квото трябва.Страницата им е ундерконстръкшън...Асемблирането на другите компоненти няма значение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е най смешната система на нашия пазар.Дори кутията не е като хората а е от БГ емулатор.Пълни се с боклуци води,никаква херметичност.За сертификати пък да не говорим.Дори и най смешните системи от Анадола и Полша притежават..Производителя е единия от Симгаз и компания и произвеждаше кабелажа на въпросната фирма.Отначало дори нямаха автоматична калибровка.Това е може би най аматьорската система в БГ.За сметка на това пък е евтина!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...