Jump to content
MAD DOG

Стара Загора - Варна

Recommended Posts

Някой ако е пътувал скоро по това трасе и има прясна информация за състоянието на пътищата и откъде е най-безболезнено да се мине,ще се радвам да я сподели.Не искам да си нося комплект резервни джанти. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обикновено ползвам прохода на Републиката (Пловдив - Търговище). Последно през януари ( :cold: ). Но, за разлика от Котленския по-леко се усеща, а и е по-широк.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично предпочитам да минавам през Бургас и по магистралата до Ст. Загора, знам, че е по заобиколно, но се убедих, че от там е най-добър пътя, особенно сега когато няма натоварен трафик Варна-Бургас и е доста спокойно. Както си решиш, поздрави :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 дни пътувах Варна-Ст.Загора-Варна за един ден. Обикновено след Ахелой отбивам в дясно и излизам малко преди Айтос, после Сливен Нова и Стара Загора. Тоя път влязох в Бургас и после съжалих, километрите са малко повече, ама уж заради магистралата. Иначе пътя е хубав. След Сливен посока Нова Загора пътя беше нарязан ужасно, имаше и поставени конуси в дупките, може би в участък около 10 км. На връщане реших да мина през Котел да разгледам града, но още като влязох видях само мангали, един бял не видях и минах транзит. Котленският е много добър, една дупка няма, само в северната част завоите са малко повече. Излиза на Омуртаг, от там Търговище-Шумен-Варна. По дълъг ти е с около 20 километра отколкото през Ахелой. Иначе добър вариант ти е и Айтоският проход, излиза на Провадия, пътя е добър само след Айтос има бабуни и коловози от големите камиони. Иначе е живописен. За нищо на света не се лъжи да минаваш през Върбишкия, може и да не стигнеш до Варна, на места няма асфалт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Често го пътувам ! Айтоския проход е АД ! по добре от Карнобат хващай бургаскта магистрала и после през Слънчев Бряг , Обзор и Варна :) Преди това през Сливен - Петолъчка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ст.Загора-Бургас-Варна...........вервай ми :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Февруари месец пътувах Пловдив - Варна , ако не през прохода на републиката минавам през Карнобат - Айтос - Ахелой - Варна ;) Да се качиш на магистралата от Карнобат до Бургас се обикаля много и самото минаване през Бургас е тегаво и изнервящо :( Единственото ми притеснение да мина през прохода до Варна е самата магистрала Шумен-Варна ... Минавай през Айтос , единственото което имаше на места е изяден асфалт и много питки дупки , които се прескачат лесно ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През Бургас се минава лесно...на влизане в града от магистралата има кръгово на което си в ляво, имаш мисля, че бяха 2 светофара, второ кръгово, на което пак си в ляво и си на пътя за Слънчев бряг ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стара Загора - Нова Загора - Карнобат, от там се качваш на магистралата за Бургас и малко преди с.Ветрен излизаш от магистралата, минаваш с.Ветрен и следиш табелите за Варна през с.Каблешково - след това излизаш на Ахелой и натаък е ясно. За мен това е маршрута! ;) Около 300 км. в едната посока.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите момци.От няколко години не съм пътувал в тая посока та затова питам.Преди доста време прецапвах редовно през Дюлинския проход,докато все още можеше да се кара там.Но като гледам сега никой не го споменава,явно не е сигурно че все още го има... :lol: .Значи най-вероятния си остава СЗ-Бургас-Варна.Въпреки натовареността.Благодаря пак на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се връщах от Карлово и минах по котленския и нямах ядове. Само лежащите полицаи в Котел и Тича са малко досадни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

през Бургас е най- добре .. само на Слънчев Бряг внимавай с завойте и полицаите .. .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...