Jump to content
Prelude98

Мнения за ламбда сонда

Recommended Posts

Колеги, бая километри съм миннал с Прелюда - 5 ген. F20A4 и съм решил да си сменям ламбда сондата, че най-вероятно никога не е сменяна! Чудя се каква да си сложа чувал съм, че универсалните не вършат работа! Намерих изгодна оферта за BERU ето тази: My link става въпрос за първата, другите са универсални. Въпроса ми е някой запознат да каже дали ще ми свърши работа или да търся друга? Благодаря предварително :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какъв е смисъла да се сменя нещо работещо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами имах съмнения, че не работи както трябва. Падам си малко перфекционист: почти всеки ден оглеждам колата за нещо необичайно и от няколко дни забелязвям, че по хромираната част на ауспуха ми се появяват сажди и след забърсване и каране няколко километра се получава същото. При пипане на ауспуха отвътре същата работа- черни и мазни сажди. Не много, но знам че преди нямаше такова нещо. Днес ходих на елкон и се оказа, че точно ламбда сондата се е сдухала, не напълно но даваше доста отклонение от нормата. Всичко останало беше шест. За щастие майстора имаше при него ламбда сонди и сложихме някъква универсална японска за 112 лв. След замерването всичко е ок. След изчистване на ауспуха и каране около 50 км. вече няма и следа от сажди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами имах съмнения, че не работи както трябва. Падам си малко перфекционист: почти всеки ден оглеждам колата за нещо необичайно и от няколко дни забелязвям, че по хромираната част на ауспуха ми се появяват сажди и след забърсване и каране няколко километра се получава същото. При пипане на ауспуха отвътре същата работа- черни и мазни сажди. Не много, но знам че преди нямаше такова нещо. Днес ходих на елкон и се оказа, че точно ламбда сондата се е сдухала, не напълно но даваше доста отклонение от нормата. Всичко останало беше шест. За щастие майстора имаше при него ламбда сонди и сложихме някъква универсална японска за 112 лв. След замерването всичко е ок. След изчистване на ауспуха и каране около 50 км. вече няма и следа от сажди.

Що не отидеш при Дидо Чикирики и да се консултираш с него,мисля.че това е най-доброто решение;).
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, това трябваше да го уточниш още в първия пост. Не, че ще сменяш щото отдавна не била сменяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмненията са си съмнения, замерването е нещо друго ;) Аз си мислех и, че ще светне чека, ако е заминала сондата, но се оказа, че това става когато е на 100% издухана и така межеше да си карам още N на брой километри :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...