Jump to content
UglyDucky

реглаж на скоростен лост

Recommended Posts

Смених си скоростната кутия ама ми излезе много кофти проблем,а именно не ми влизат добре скоростите тоест със зор.Има ли настройка на скоростния лост под него,че не искам да отварям напразно ако няма?
  • Надолу 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А маслото на ск. кутия смени ли го, защото може от това да ти влизат трудно скоростите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
масло има..... дали има начин за регулиране?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Течност в казанчето на съединителя има ли !?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
масло има,течност има..... има начин за регулиране?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А съединител има ли ?:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Чисто нов комплект ексиди,добре ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

масло има.....

 

Ясно, че има масло, но въпроса на колегата беше, дали си го сменял? А пък аз питам, ако си го сменял - какво му сложи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
...благодаря за "изчерпателните" отговори,единствено "kiko" успя да ми отговори,за другите повтарям няма допълнителен реглаж от лоста!Вероятноста да ги регулирам е само и единствено от дължината на пръта към кутията ;) Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си пак кутията :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

:D :D :D :D ами нямам проблеми, просто скъсих превключвателния прът с 10мм и всичко е тип-топ...

можеше и без некомпетентни мнения ,но все пак благодаря!

Редактирано от atoma
  • Надолу 7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Компетентния, нито си казал каква кутия си махнал, нито каква си сложил. След като си я сменял ти и много разбираш, трябва да си видял, че няма от къде да се регулира. За капак си наумил какво да правиш и знаейки къде ти е проблема си пишеш темички и изразяваш компетенцията си с тоя едър шрифт ( не сме сляпи ;) )

Е не очаквай при това положение някой да ти даде адекватно мнение :lol:

Поне като си разрешил проблема сподели дали е имало разлики в кутиите и къде точно си скъсил, може да е от полза на някой друг колега. А пък ако си направил и някоя снимка ще е още по-добре.

 

Значи колега!Първо се наех сам да си сменя кутията без да съм го правил това преди...отне ми доста време за това(махнах от d16z5 двувалка(L3 кутия) и сложих от D16z6 едновалов(S20 кутия)Разбираш ли буквите и цифрите или да дам още пояснения?Второ,въпроса ми по темата беше "Има ли реглаж под скоростния лост?" и търсих отговор за да не се налага да разпилявам и салона в колата си напразно(само това ми оставаше да разпилея)...Трето!Естествено че има и че съм сменил маслото в кутията (нали я слагам)и естествено че има течност в съединителя! Четвърто...Ако не си забелязал на всякъде пиша с такъв шрифт....така ми е готино!А и не на последно място по значение... но все пак по ред ,пето,""jamo-Публикувана 29 март 2012 - 16:32 - Смени си пак кутията "" ....колко проницателно!

Извинявам се на модераторите и на всички които съм засегнал със някои мнения по тази тема,но мисля че когато някои не знае или не разбира въпроса зададен от колега,по добре е да не пише или да не обърква и най вече да не се подиграва с излишни мнения в този форум.Има си място къде... не и в "Hondabg.com Форуми > Технически въпроси>" нали така?

Редактирано от atoma
При следващото писане с шрифт по голям от нормалното, следва наказание!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Специално към "атома" имам още 262 мнения с по едър шрифт,редактирай и тях а?

Редактирано от atoma
Като няма какво да правя и това ще стане, спокойно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ае споко с нервите. Са на всички ни е тегаво. И теб те разбирам- маса време правиш тая кола. Идват ти в повече нервите, което е нормално. Дано колата стане. Обаче, трябваше да си напишеш за какво става на въпрос. Както и да е. Важното е, че колата е пак на пътя/тя го заслужава/ и с нея се прави това, за което е замислена. Сега, ако искаш да покажеш, че си пич, щракни една снимка какво и как си преправил за поколенията. Утре може и някой друг да прави тая интервенция и да му е от полза инфото. :cool: п.п. Наистина, неписано правило е, че писането с главни букви се счита за викане и проява на неуважение. :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....ми общо взето имаше малко трудности.... Махнах старата кутия и преди да сложа тази от D16Z6,смених съединителя... сложих комплект Ексиди.Поставих кутията и се появиха 2 проблема!Първия беше че не можех да използвам тампоните на старата(бяха различни),а втория че двуваловия мотор е с паразитна полуоска чийто диаметър на шлиците е 28мм,а отвора в деференциала на новата кутия 26мм... Поръчах си тампоните и дълга полуоска от тази кутия.Това забави пускането в движение с 2дни...Както и да е... през това време обслужих кутията(налях чорбите) и обезвъздуших хидравличния съединител.Поставих тампоните и полуоската!Наложи се да скъся въпросния прът с един сантиметър тъй като при 1ва,3та и 5та имаше недохот на лоста за да влязат... Събрах и всичко беше 6так... Още свиквам със съединителя....много е мек педала ;) Добре е!Ето и малко снимки !

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...