Jump to content
TG fan

Почистване на алуминиеви джанти

Recommended Posts

Здравейте колеги,иска ми се да лъсна хубаво летите джанти преди да ги сложа на колата, но има няколко петна , които не излизат с вода, а не ми се иска да ги надраскам или повредя покритието, тъй като са новички, та, въпроса ми е , с какъв препарат могат да се премахнат най-лесно и ефективно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, За тази цел аз използвам обезмаслител Meglio. Има и други препарати, които ги водят специално за почистване на алуминиеви джанти но аз нямам впечатление от тях.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ползвам обезмаслител на Меглео , Медикс и съм доволен! Джантите светват:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско за съветите!Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъде да си го купя и на каква цена е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а голяма ли е разликата с този препарат или заслужава ли си да се купува от колкот да се чисти с вода

Редактирано от Go4y

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е голяма , защото това е обезмаслител, а цената му е 5-10 лв ако не се лъжа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с обезмаслителя и мога да кажа че явно става на леки замърсявания.Там където имах по-сериозен налеп направо ми се скъсаха ръцете да търкам и накрая ми писна.А от вътре където е полепено от феродото нищо не стана.Един комшия ми каза някакъв препарат "Джантол", някой пробвал ли го е и какъв е резултата,че той ми разказва за чудеса ама не съм му погледнал джантите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с джантола, иди в най-близкия магазин, вземи един кислол и чифт гумени ръкавици, с обикновенна гъбичка за миене на чинии нанасяш по цялата джанта, разтъркваш по-силно, където е най-захабено, след 1-2 минути изплакваш с вода, това е най-сигурният начин за почистване!Пази особено очите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не зная с този ксилол до къде ще стигнеш... зависи от какво са петната. Най-лесния вариант е - автомивка. Между 5 и 10 лева взимат в Пловдив за почистване на джанти - излизват ги като нови (изискват да са свалени и без гуми, че да могат да им обърнат повече внимание). Моите 1 път ми ги почистиха (вече я няма тази автомивка) и какво да кажа... излезнаха едни петна които мислех, че с нищо не мога да паднат.Поразходи се из мивките в града и ще намериш такава с тези екстри. Използват се органични и неорганични разтворители, за да паднат боклуците. Общо взето нищо сложно, но иска много време и играчка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, много странно това изискване за почистване на джанти, те да са със свалени гуми :lol: Малко скъпо това почистване ще излезе май?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то не е странно, но е по-сложно и скъпо

Редактирано от Go4y

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , потърси фирмен магазин на 3М или Мafra имат една киселина за джанти... върши уникална работа и не е баш киселина да ти изгори ръцете или да ти съсипе джантите просто така я наричат, или а някоя мивка на Софавто те ползват такива препарати!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нагледах се на ненужни съвети! Колега,иди до някои бояджийски магазин и си вземи 50 грама паста на 3М от най едрата и с едно вълнено парцалче се опитаи с равномерно търкане на местата да отстраниш петната! Нанасяш пастата по малко и след търкането го забърсваш със сухо парче! Ако това не помогне няма друг начин освен боядисване,което си е скъпичко! УСПЕХ!!!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...