Jump to content
tosh77

метан или пропан бутан

Recommended Posts

Да, разбира се че ще потърся алтернативи, но все пак няма при първо изравняване на цената да се втурвам да слагам газ на сегашния си автомобил. Все пак вече имам уредба и то никак евтина. Първо сложих на Акорда с Ф22 z2 обикновена газова с три бутилки "фабер" за 1300 лв. Минах по таван, купих друга кола и реших да туря метана. Да ама колата взе че се оказа с пластмасови колектори. Е добър ден, за 1200 лв. щях да сложа читав газов инжекцион, но при условие че имах вече бутилки, за 1200 лв. се навих за метанова инжекция- само "предната част". Трудно за преглъщане, но дотук добре. Две уредби и три бутилки. Е да ама метана от 1,54, скочи на 1,9. Газта от 1,25 мина през 1,44 и стигна до 1,18. Цената на природния газ се формира на основа средната цена на петрола за три месеца. Теоретично и по борсовски. По разбиранията на "Газпром" и "Овъргаз" явно не!!! Особено на последните, които са стара комунистическа фирма и съвсем по античовешки заявиха, че при тях такива не важат и въпреки че има намаление на цената на газа с 11 %, те няма да си мъчат акъла да смятат и да намалят, защото били работили на загуба. От кое по- точно, че разполагат и експлоатират инфраструктура строена с парите на радителите ми и дядовците ми ли? Разстрел за такива копелета... Да точно така, както те действат по сталиновски. Местите търговци и те да не се преебът, ма и те в нашия регион са все от червено тесто, на 1, 90 го продават, при условие че директно от тръбата го компресират, което е по- евтино, а Лук ойл от ремаркета го продават компресиран в клетки и транспортиран до бензиностанцията им на 1,68 го дават.Точно така колега- никаква логика и никаква мисъл няма у простите им кратуни. И утре като туря газ, кой ще загуби?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...