Jump to content
Kwot

D16z6 скорости

Recommended Posts

Здравейте, искам да попитам някой с малък втек (D16z6, D16y8) - колко му са оборотите на 100км/ч на 5-та предавка? Питам понеже съм замислил да сменя кутията на моята англичанка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На повечето двигатели е на 3000 оборота,ти не гледай 5-тата,гледай другите колко са къси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя моя опит... С кутия съм от д15б2. То по начало бях д15б2 двигател ама му се случиха разни работи и го смених с д16у2(пак е малък в-тек). След смяната 5-тата ми севдигна чувствително. С други думи сега и аз съм в 3000 оборота на 100-105 км. Преди беше поне с 200-300 оборота повече. Намери си кутия от англичанка д16у3. На 5-та е около 2500-600 пак на тея километри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седан 5-та с Д16З6При 100км/ч. 2750,2800 об/м.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя е на 2800 на 100 пак седан ама З7 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей, колега :)Аз карам сивик купе с D16Y8 при 100км съм точно на 3к оборота на 5-та предавка.

Редактирано от Георги

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да споделя моя опит... С кутия съм от д15б2. То по начало бях д15б2 двигател ама му се случиха разни работи и го смених с д16у2(пак е малък в-тек). След смяната 5-тата ми севдигна чувствително. С други думи сега и аз съм в 3000 оборота на 100-105 км. Преди беше поне с 200-300 оборота повече.

Намери си кутия от англичанка д16у3. На 5-та е около 2500-600 пак на тея километри.

 

Странно, обаче при мен с d16y3 на 3000об/мин. съм със 100.

Редактирано от Izanagi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайте едно на ум, че нито скоростомерите, нито оборотомерите ни са особено верни ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влизаш тук, намираш си твойта моторетка, вкарваш си размера на гумите, пишеш си оборотите и програмата ти смята с колко трябва да се движиш при тия условия.http://www.zealautowerks.com/transcalc.php

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам някой с малък втек (D16z6, D16y8) - колко му са оборотите на 100км/ч на 5-та предавка? Питам понеже съм замислил да сменя кутията на моята англичанка.

D15z8 със 100км/ч на 5та е с 2500об/м
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Странно, обаче при мен с d16y3 на 3000об/мин. съм със 100."

 

 

Готов съм да погажа на всеки. Не се крия.

Редактирано от civicgonemad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да споделя моя опит... С кутия съм от д15б2. То по начало бях д15б2 двигател ама му се случиха разни работи и го смених с д16у2(пак е малък в-тек). След смяната 5-тата ми севдигна чувствително. С други думи сега и аз съм в 3000 оборота на 100-105 км. Преди беше поне с 200-300 оборота повече.

Намери си кутия от англичанка д16у3. На 5-та е около 2500-600 пак на тея километри.

 

Странно, обаче при мен с d16y3 на 3000об/мин. съм със 100.

 

;) наистина странно колега!!!И аз карам англичанка 95' д16у3 и със 100 км/ч съм на 2700 оборота;)на 3000 оборота съм с около 115 км/ч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е д16у3 на 2750оборота съм на 100км/ч. Колега да не си с друга скоростна кутия или не ти показва вярно оборотомера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на хеч д16з6 на 5-та със 100 км/ч съм с 3000 об/мин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...