Jump to content
Avenger

Развиване на гайка с изядена глава

Recommended Posts

Вчера купих от един колега ново колекторче и слизаме с един приятел в гаража да го слагаме, ама не. 7 от 9-те гайки на колектора към главата ги развихме. Едната от другите не иска по никакъв начин да помръдне, а на другата главата и се изяде и ключа изпусна. Преди това всички гайки бяха поляти обилно с вд-40 и един друг спрей, сега тия 2те ги намазах и с спирачна течност. Дайте няква идея какво да права, че се отчаях от живота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Секача под ъгъл и бой с чука ;) Друга оправия няма, можеш и да я отрежеш направо с секача после като свалиш колектора ще можеш да развиеш шпилката и да я смениш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заварявате гайка и пак, то при заварката се нагрява болта и обикновено разхлабва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само с нагряване, както каза колегата над мен ;) Друг вариант няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съветите! Сега само остава да ме пратите при някой в района на Люлин :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички , които имат оксижен - отличават се в Люлин по надписа "ауспух и гърнета " - например обръщалото на тролеите - пресечната точка на "Добринова скала" със "Захари Стоянов" . Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавай да не ти заварят гайката за шпилката...че тогава или ще трябва да я режеш или от напъни ще скъсаш шпилката ;)Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заварявате гайка и пак, то при заварката се нагрява болта и обикновено разхлабва.

Аз бих нагрял проблемното място и ако е тотално замазана гайката с един водопроводен ключ би трябвало да се отвърти.Ако ли не Пепи го написал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...