Jump to content
hangman_real

Сваляне на заводско сд

Recommended Posts

Колеги някой който е запознат би ли споделил как се сваля оригиналното сд/радио. Само да подчертая че модела е с фабричната навигацията и сд-то се намира ниско доло под климатроника над запалката/пепелника. Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заповядай : My linkИ един въпрос : смяташ да го сменяш или ремонтираш ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заповядай : My linkИ един въпрос : смяташ да го сменяш или ремонтираш ?

Много ти благодаря за линка и полезната тема. А иначе смятам да го сменям с друго да. Поздрав

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е BOSE, ще имаш известни затруднения с преправянето на инсталацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Оп, грешка. Малко дублиране :D

Редактирано от Fiend

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е BOSE, ще имаш известни затруднения с преправянето на инсталацията.

За съжаление е BOSE и днес погледнах колата . Така като гледам вариантите ми са два: единия е да срежа кабелите и да свържа сам (нещо което е невъзможно за мене) и втория да потърся някакъв преходен кабел в E-BAY и така. За съжаление не съм в България, иначе стях да си реща лесно проблема, но тука ще ми струва услугата по-скъпо от СД-то :))Какво би ме посъветвал?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Няма нищо трудно, стига да имаш схемите ;) Ето и няколко темички които предполагам ще помогнат :Link 1 ; Link 2Колегата "ivan_m" е минал през въпросната процедура и предполагам може да помогне. Аз все още си предпочитам BOSE-то, само дето взе да прави проблеми от време на време но и да дойде време за смяна, пак ще е BOSE.

Редактирано от Fiend

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо трудно, стига да имаш схемите ;) Ето и няколко темички които предполагам ще помогнат :Link 1 ; Link 2Колегата "ivan_m" е минал през въпросната процедура и предполагам може да помогне. Аз все още си предпочитам BOSE-то, само дето взе да прави проблеми от време на време но и да дойде време за смяна, пак ще е BOSE.

Мерси за темичките. Помогнаха ми много. СД-то вече го закачих и свири.Сега остава да подкарам и баса има полезна информация в линковете които ми даде. Само да те питам тъй като никой не казва нещо по конкретно за бутоните на волана какво да се направи за да функционират? Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тук вече ще имаш трудности! Принципа на работа е различно съпротивление за всеки бутон и зависи от марката на плеара който си монтирал. Ето и една полезна темичка : My link

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

СД-то вече го закачих и свири.Сега остава да подкарам и баса има полезна информация в линковете които ми даде. Само да те питам тъй като никой не казва нещо по конкретно за бутоните на волана какво да се направи за да функционират? Мерси

Здрасти, не съм 100% сигурен, но тия дни се занимавам с тия схеми на БОСЕ-то, като аз НЕ желая да се разделя с него, а да го използвам :) Баса вероятно не работи, защото сигналите минават през оригинален еквалайзер и сигнала за баса е на евробуксата при другите 4 канала, а вероятно плеъра който си сложил има чинч за изход на бас (понеже няма усилвател , а само сигнал).Вариант 1. (ако съм прав) вадиш от чинча сигнала и го закачаш за жиците, където еквалайзера очаква да има сигнал.Вариант 2. аз греша :)Относно плеъра - има кабели, които се свързват на входа на чейнджъра към BOSE 2SA1 и от другата страна е жак 3.5мм.Днес си поръчах такъв кабел от Ebay.com, ще споделя като дойде.Фабричната навигация я свалих, разчастих и на мястото на сегашния дисплей има 5 инча навигацийка, която говори на БГ, пише на БГ, има mp3, mp4, MPEG, JPEG и други шукарийки :) таблото се запазва с оригинална визия.Бутоните за навигацията не се ползват, тя си е тъч скрийн, сега чакам и въпросния кабел и... смятам системата за завършена, а фабричното узвучаване си остава. 160лв за Нави + 15лв за кабела :) Редактирано от Чавдар

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно плеъра - има кабели, които се свързват на входа на чейнджъра към BOSE 2SA1 и от другата страна е жак 3.5мм.Днес си поръчах такъв кабел от Ebay.com, ще споделя като дойде.

Това не успях да го схвана! Ако се опитваш да закачиш само кабел на входа за чейнджър и да вкараш звук в BOSE-то, няма да стане.

Фабричната навигация я свалих, разчастих и на мястото на сегашния дисплей има 5 инча навигацийка, която говори на БГ, пише на БГ, има mp3, mp4, MPEG, JPEG и други шукарийки :) таблото се запазва с оригинална визия.

Тук ще помоля за снимков материал, че и аз съм се захванал с нещо подобно. Може и на лични, че да не цапаме темата на колегата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за да помогнем за бутоните на волана, трябва инфо за плеера, който монтираш в Акорда: марка и модел!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за да помогнем за бутоните на волана, трябва инфо за плеера, който монтираш в Акорда: марка и модел!

http://www.roadradio.com/Pioneer/DEH-1400UB/?gclid=CJvk1I6P564CFcYntAod6CoajQТова е линк към плеъра. Тъй като е много базов модел(слагам го по простата причина че БОСЕ-то не работи) има ли въобще смисъл да се мъча да подкарам бутоните на волана (надали е възможно) и да се мъча ли да подкарам баса като ползвам схемата в твоита тема или няма смисъл. Поздрав

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този Pionner от линка дават че поддържа управление от волана. Продават се и адаптери, които искат някои настройки.

Можеш и сам да го направиш, по-горе има линкове към някои теми:

В http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=24067 е схемата на буксата и на пин 3 мериш с оммер съпротивлението при натискане на всеки бутон поотделно.

Сравняваш с данните за Пайнер:

http://www.mp3car.com/input-devices/91373-pioneer-wired-remote-control.html

Ако има съвпадения на стойностите, ще работят функциите, за които съпротивленията са близки /описал съм го за Акорд 7 в: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=54025 , схемата е подобна, но за 3 бутона и не знам дали стойностите съвпадат/. Можеш да преправиш платката на волана с подходящи съпротивления, но изисква прецизна работа с поялник!

Колкото до баса, не знам дали има друга схема освен тази която бях описал:

подаваш сигнала през разделителни кондензатори на малката букса на Босе-то:

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ги и стойностите при 6-гн :OFF - 3.6 kΩSEEK - 990 ΩVOL. UP - 370 ΩVOL. DOWN - 100 Ω

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този Pionner от линка дават че поддържа управление от волана. Продават се и адаптери, които искат някои настройки.

Можеш и сам да го направиш, по-горе има линкове към някои теми:

В http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=24067 е схемата на буксата и на пин 3 мериш с оммер съпротивлението при натискане на всеки бутон поотделно.

Сравняваш с данните за Пайнер:

http://www.mp3car.com/input-devices/91373-pioneer-wired-remote-control.html

Ако има съвпадения на стойностите, ще работят функциите, за които съпротивленията са близки /описал съм го за Акорд 7 в: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=54025 , схемата е подобна, но за 3 бутона и не знам дали стойностите съвпадат/. Можеш да преправиш платката на волана с подходящи съпротивления, но изисква прецизна работа с поялник!

Колкото до баса, не знам дали има друга схема освен тази която бях описал:

подаваш сигнала през разделителни кондензатори на малката букса на Босе-то:

Публикувано изображение

 

Днес си поиграх малко с колата, но за съжаление схемата която ми даде не се получи да просвири баса.Странното е като свързвам жиците и се чува шум в горовителя.Има ли вариант директо да подам ток и сигнал към усилвателя. Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом се чува брум от субуфера, значи това са входовете /това е най-лесния начин за проверка: взимаш една по-дебела игла или твърд проводник и като докоснеш контактите на буксата се чува брум/.Или на изхода на плейера не излиза сигнал, или е слаб! Виж в настройките какво е зададено за изход: за усилвател или за субуфер. Пробвай и двата варианта. И провери регулира ли се нивото на изхода.И провери дали имаш постоянно свързани маса и 12 волта /от изхода за усилвател на плейера/към буксата, това е задължително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом се чува брум от субуфера, значи това са входовете /това е най-лесния начин за проверка: взимаш една по-дебела игла или твърд проводник и като докоснеш контактите на буксата се чува брум/.Или на изхода на плейера не излиза сигнал, или е слаб! Виж в настройките какво е зададено за изход: за усилвател или за субуфер. Пробвай и двата варианта. И провери регулира ли се нивото на изхода.И провери дали имаш постоянно свързани маса и 12 волта /от изхода за усилвател на плейера/към буксата, това е задължително!

Мерси за съветите. Като разбера нещо повече ще пиша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...