Jump to content
scre

Ще има затвор за смърт след минаване на червено

Recommended Posts

Ето на какво се натъкнах днес докато си разглеждах пресата:Да се наказват със затвор тези водачи, които по непредпазливост причинят смърт на пешеходна пътека или спирка, ако избягат от местопрестъплението, не са правоспособни да шофират, минат на червен светофар или карат с превишена скорост над 50 км/ч от допустимите. Такива промени в Наказателния кодекс ще изготвят до седмица депутати от ГЕРБ стана ясно на дискусия в парламента с роднини на загинали при катастрофи, на която присъства и вътрешният министър Цветан Цветанов. След това се очаква в рамките на месец те да бъдат приети от парламента.Такива промени в Наказателния кодекс ще изготвят до месец депутати от ГЕРБ стана ясно на дискусия в парламента с роднини на загинали при катастрофи, на която присъства и вътрешният министър Цветан Цветанов.Шефът на вътрешната комисия в Народното събрание Анастас Анастасов представи поправките в Наказателния и наказателно-процесуалния кодекс.„Така направените промени няма да дават възможност да се преминава към по-леко наказание, особено от лишаване от свобода. Една от основните причини за настъпване на пътни произшествия в България, и то с най-тежкия резултат, това е агресивното поведение на пътя и превишената скорост”, изтъкна Анастасов. „Няма проблем към тези квалифициращи състави да бъде добавено и превишаване на скоростта с 50 км/ч над разрешената в даден участък от пътя”, уточни той. Относно въпроса с възможността за напускане на страната се предвижда и ще бъде направено предложение, в което да се допълни текста. По думите му тази забрана вече ще може да се налага и за непредпазливо престъпление, приключило със смърт.„По отношение на споразумението изрично предвиждаме в чл.381, ал. 2, в този текст споразумение не се допускаше само за тежки умишлени престъпления, като те са изрично изброени в закона, предвиждаме споразумение да не се допуска и по чл. 342 и 343 от Наказателния кодекс”, допълни Анастасов.България е на първо място в Европа по брой загинали на пешеходни пътеки, коментира по-рано днес председателят на Управителния съвет на Българска асоциация на пострадалите при катастрофи Владимир Тодоров. „Това, което се наблюдава масово, особено в малките населени места, сега пролетно-летния сезон, често компанията, която пие на една маса, решава да се премести в друго заведение, т.е. има едно мълчаливо съгласие човек, който е употребил алкохол, да шофира. В крайна сметка много често, когато стане катастрофа с такава пияна компания, шофьорът остава жив, загиват спътниците”, заяви Тодоров.В края на миналата седмица от МВР съобщиха, че започва проверка на състоянието на пешеходните пътеки в страната. Целта е те да бъдат приведени в съответствие с изискванията, утвърдени със заповед на министрите на вътрешните работи и на регионалното развитие и благоустройството Цветан Цветанов и Лиляна Павлова.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има нужда от подобни мерки, не може да убиеш и да няма последствия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и това трябваше да стане много отдавна,но като се замисля тези закони ще хващат отново и само нас обикновените граждани защото мутричките с джиповете който ми фучат с 300 по магистралите и пияните русначета като онзи мухъл дето даже не искам да му споменавам името който остави една жена в кома... Ще има ядене за катаджиите няма начин ако те сгащят с над 50 от допустимото вече никой няма да се разминава с 20-50лв а с 400-500 :) Съгласен съм за промените в закона но да е валиден за всички !

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук си много ама много в грешка, като прочетеш какво пише в проекта и става проблем. Защото хем да сме равни на пътя ама не и пред закона. Ако не дай си Боже сгазя пиян пешеходец, пак съм за затвора. Просто да видят как е в белите държави. Защото проблема не е в тия дето са се издънили веднъж и си осъзнават грешката. Проблема е че там някъде където полицай е на комшията сина, а най-близката кръчма е пред едно село. Там мен за това че съм небръснат искат да ми скъсат и кръщелното, ама на комшията за два промила и малко няма да му каже копче. Не искам да влизам в тази полемика, но да сте забелязали колко са тежките катастрофи в София, в Пловдив и в останалата част на страната? Да точно така в София тези катастрофи са най-малко. Е да като има тежка катастрофа е вярно че е от най-зрелищните но е веднъж на 4/5 години. Просто проблема не е в наказанията и в момента са достатъчно тежки отнесени спрямо доходите и прочее. Проблема че когато са им взели книжките пак се качват да карат. А там контрата не е в наказанията е в МВР и в частност в КАТ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Всички знаем че има двойни стандарти и така ще бъде винаги :angry: Пак законите ще въжат за едни а за други не.Някои ще си пият кафенцето в Мола а други ще почиват в земята :angry: Всички тези закони се правят да замажат очите на опечалените........Поредният закон за смъртните....а не за "боговете" ;) Да вземат първо пешеходните пътеки да оправят че някой са трудно откриваеми...

Редактирано от fly-boy
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с теб fly-boy всичко е за замазване и едва ли не пак гонене на европеиски стандарт,но проблема не е в стандарта а в нас самите,ние като нация не сме научени да ни забраняват!Защо ли ? Зашото правите гонка и куките ви спират,обаче както каза Al capone единия син на еди кои на еди кои си който е полицаи или министър и хоп теб те дрешат а него пускат :) Ето за това в повечето случаи всеки върши всичко на своя глава.Ако ше десет европеиски стандарта да наложат всичко ще си остане постарому,едни ще трепят и ще живеят на свобода а други ще скърбят :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На мен ми стана интересно това за "пияния пешеходец". Значи ако е пиян и е ударен от кола на пешеходна пътека го отнася шофера това е ясно.Обаче истината е, че ако е пресякъл на друго място където не му е позволено и водача е карал с допустима скорост то би трябвало да го отнесе пияният пещеходец и ако остане жив да плаща и щети по колата. Поне в Германия е така и затова всеки ходи и кара там където е позволено,това важи и за велосипедистите и техните алеи.Значи, пешеходец, велосипедист и автомобилист си имат точни места по пътя по които да се движат и който наруши правилото следва санкция.Затова на пешеходната пътека германските шофьори спират абсолютно винаги ,пешеходците (изключвам българите :lol: )не пресичат през пътя ако няма указана пешеходна пътека както и не навлизат в алеите за велосипедисти ,съответно и велосипедистите в тези за пешеходци.Вярно, поне при последните изброени се случва някой да се заблее и да бутне човек, но там травмите са по леки или дори липсват и може да минеш и със извинение . За жалост у нас " те такова животно нема " :D

Редактирано от 4ushi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия са ненормални. Геноцида на Българския народ продължава с пълна сила. Няма да се спрат тези хора докато не изчезнем като нация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Да се наказват със затвор тези водачи, които по непредпазливост причинят смърт на пешеходна пътека или спирка, ако избягат от местопрестъплението, не са правоспособни да шофират, минат на червен светофар или карат с превишена скорост над 50 км/ч от допустимите."

 

Значи ако мина на жълто (днес един щеше да ме натресе отзад) и в затвора?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние сме почнали да изчезваме като нация тука само остават катилите като нас :D Естествен подбор....... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми стана интересно това за "пияния пешеходец". Значи ако е пиян и е ударен от кола на пешеходна пътека го отнася шофера това е ясно.Обаче истината е, че ако е пресякъл на друго място където не му е позволено и водача е карал с допустима скорост то би трябвало да го отнесе пияният пещеходец и ако остане жив да плаща и щети по колата. Поне в Германия е така

Е да ама нали сме по католици от папата нема такъв филм тука, пешеходеца пиян на Сливница (дето няма пътека по средата между две кръстовища) ударен от моторист, изряден моторист, опитал да помогне след това на пияния, обаче е с пробация. Това при сегашния закон. А ако влезнат в сила тия глупости няма да има и пробация у кауша!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам само да допълня първия пост на Al Capone:Проблемът е и в това, че книжката сама не кара колата, субективния фактор е най-важен. Колкото и да се пишат актове и налагат наказания, като си идиот няма оправия, явно санкциите са много малки. Не случайно чужденците идват у нас на алкохолен туризъм - пият, правят простотии и какво ли не, заради което в техните страни ще им вземат и долните гащи, но тук са просто част от пейзажа. Не че финландците и германците, например, са много съвестни, ама като знаят, че за неспиране на пешеходна пътека или фас през прозореца ще им съдерат кожите и се замислят. Пък и там в нормалния свят държавата не само налага глоби, но ги и събира, а точно това боли и възпитава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За каращите автомобил... ясно.

 

А какво правим при ситуация със самоубийци-пешеходци, пресичащи на червен светофар?!

Извинете , но ще споделя днешна случка:

 

Раковска - Дондуков; откъм Московска: наклон над - 10%; секционен светофар за ляв завой.

Слизам по наклона в 7,40ч. и към "Врабча", т.е. на Операта ми светва зелено за ляв завой. Дясната колона- за направо и дясно е плътна, с микробус начело...

 

Добре, че имах пасажер за слизане след завоя...т.е. съзнателно скоростта бе ниска...

 

10-тина метра преди кръстовището... човека си пресече на червено.... без аз да мога да го видя.....

 

Е ,добре че си знам и Господ ме пази... засега...

 

Пича си мина, на средата на червеното ( за него), без изобщо да отрази гневния ми знак.....

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пешеходци по Цариградско, каруци по Хемус, пресичащи на червено камикадзета, блуждаещи пенсионери по пътя - и на мен ми се иска да им се опре ножа в кокала, защото Господ пази, ама в кошара не вкарва /или в случая от кауша не изкарва/.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ужас си е от кадето и да го погледнеш,лошото е че става все по зле за съжаление :( Камикадзета на всеки метър,пенсионерите минават сякаш са безсмъртни,не отразяват никого,и ако се падне да са и глухички отиде се невидя...Не стига че по цял ден се нервиш по десетки който са с купени книжки или нямат такива ами и пешеходците правят предпоставки за ПТП.P.S От утре започва акция "Пешеходец" като очакваите на всяка пешеходна да има гладни зелени човечета :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...