Jump to content
altoma

Обслужване на Civic 1.6 Sedan 2004

Recommended Posts

Здравейте,От вчера съм съм собственик на Civic 1.6 Sedan 2004 .Досега автомобилите съм си ги подържал сам.Необходима ми е информация какви масла филтри ремъци и на колко се сменят. От каде е най добре да ги закупя.Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здрасти колега не се заяждам ама за човек който досега сам си е поддържал автомобилите доста странен въпрос задаваш. Хондата пак е автомобил не е самолет, совалка или нещо друго. Сменят се въздушен, маслен, горивен и филтър купе, маслото на двигателя и кутията, спирачна течност, ангренажен ремък с ролката и външните ремъци, накладки ако са за смяна. Сменят се на същия интервал както на всяка друга кола.

Редактирано от Wyvern

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега не се заяждам ама за човек който досега сам си е поддържал автомобилите доста странен въпрос задаваш. Хондата пак е автомобил не е самолет, совалка или нещо друго. Сменят се въздушен, маслен, горивен и филтър купе, маслото на двигателя и кутията, спирачна течност, ангренажен ремък с ролката и външните ремъци, накладки ако са за смяна. Сменят се на същия интервал както на всяка друга кола.

Здравей колега,Не съм искал да те ядосам.Исках просто да разбера какви марки масла и филтри са за предпочитане.Примерно на моята Застава докато не и сложих масло Селения го гореше като за световно.Подържал съм си автомобили от бившия соцлагер немска и френска .не знам в кой магазин какви са нормалните цени на материалите за обслужване и т. н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се ядосвам :) за почти всички автомобили обслужването е едно и също. Сега ако питаш за конкретни марки всеки ще ти препоръча това с което кара и от което е доволен. За мен ремъка е Gates, ролката Koyo или NTN, филтри Miyamoto, масло за мотора Total.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае е ли има не оригинална ролка за ангренажния ремък .Звънях в Бултрако и ме стреснаха с цената на ролката.Иначе другите консумативи са на нормални цени 30% по скъпи от алтернативните. Предлагат и масла MOTUL 10W40 4100 на 15 лв литъра.Мисля че е подходящо за моя автомобил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...