Jump to content
honest

Пистовия ремък просвирва

Recommended Posts

Здравейте колеги! Като е дъждовно времето и има локви по пътищата, мина през някоя и ремъка запова да просвирва. Просвирва даже и на не много дълбоки локви, демек има ли малко вода по пътя и се чува просвирване (в същото време докато свири, спира да се зарежда акумулатора - имам уред в купето, който ми показва волтажа). В студено време нямам проблеми с ремъка, а и не е хлабав. Според вас нормално ли е при ХРВ това или проблема е в моята кола? Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си сменял ремъка го смени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, имам колата от около 5 месеца, не съм го сменял ремъка откак съм я взел, според теб след смяна ще се оправи? Благодаря за отговора. Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е опечен и е станал като на стара баба петите :D и да се опъва пак ще преплъзва.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, един такъв ремък (видимо здрав, а не като на стара баба петите), на една друга кола, така се беше разтегнал, че обтегачът му опираше в ремъчната шайба на коляновия вал. Свиреше само на загрял двг.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега отивай да си обслужваш мотора. И изобщо сменял ли си нещо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък започна да свири,след смяна с нов Гейтс.Верно от тая зима нямам кора под двигателя,но все пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложете си кората - тя пази от пръски вода, прах, котки, обезшумява ...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега отивай да си обслужваш мотора. И изобщо сменял ли си нещо?

Колега и аз искам да сменя някои работи, но в момента имам финансови проблеми.....При първа възможност смятам да сменям ангренажен ремък, ролки и пистовия ремък. По-нататък и двигателя сигурно ще се отваря, че гори масло, но всичко с времето си, че за кое по-напред да давам пари.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че не ти липсва кората под шаибата на мотора, щото не би трябвало да ти пръска вода от локвите. Така че може не ремъка да е виновен а някои да ти е гепил кората някога си някъде си :) Я погледни през гумата виждаш ли шаибата, ако да начи кората я няма, или поне за мен е нормално там кора да има едва ли оригинално е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че не ти липсва кората под шаибата на мотора, щото не би трябвало да ти пръска вода от локвите. Така че може не ремъка да е виновен а някои да ти е гепил кората някога си някъде си :) Я погледни през гумата виждаш ли шаибата, ако да начи кората я няма, или поне за мен е нормално там кора да има едва ли оригинално е така.

Колега виждам си я шайбата.А кората и половината ляв подкалник ги няма от миналия февруари след много близка среща с висок бордюр,след завуртане.Разкъсах я зраво,добре че само с това се отървах,помислих си че си съм помлял окачването яко,картер.Но късмет,Хонда са зрави коли:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам кора, ама просвирва :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем значи като смениш ремъка ще спре, до тогава караи и си свиркаи :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едни спрейчета за ремъци,можеш да му пръснеш ако намериш.Той е на силиконова основа но струва колкото половината ремък.Така че купи съм ремък и късмет

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...