Jump to content
В.И.Я.

165/80/13 или 165/70/14

Recommended Posts

Дали ще ми закачат на Сивичето? Хечбек 94г ,Д15Б2? Благодаря на отговорилите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега заводско ги дават с размер 175/70/13, а според калкулатора е допустим 165/70/14, а другия вариант само ако е на 155/80/13. Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,колега:yes:Поздрави

Редактирано от В.И.Я.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моита е 6 та японка дават я с 175,70 ,13 но летните миса 165,70 ,13 и няма проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали ще ми закачат на Сивичето? Хечбек 94г ,Д15Б2? Благодаря на отговорилите.

Ако е за зимна гума 165/80R13 е подходяща. Аз лично за моята следващата зима ще взема такива. Но избора на гуми не е голям.За лятото 175/70R13 или ако си намеря 14-ки пак ще са на 175 ширина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с 185/65/14 което е по високо с 10мм от165/70/14 никакви проблеми освен с неверния километраж слагал съм и 175/70/14 пак никакъв проблем, много съм доволен така се повдигна достатъчно. да не говорим че по големия диаметър дава и по-добро сцепление. civic 91

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как карате с гуми на 70 или 80. Колкото е по високопрофилна гумата, толкова понеприятно се люшка колата. Джантата(ти) завива-->лаг 0.5сек-->протектора(колата) завива. Няма такова кошмарно усещане.Моето мнение е, че 175/65/14 е най-високата гума, която трябва да се използва, за сивик(това е и заводското предписание за 6-та ген hb, non VTi)и то за зимна гума. За лятна е неоправдано безумие да се ползват толкова високопрофилни гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво безумие, забравяш за още по безумните пътища дупки, кратери. Не веднъж съм удрял роговете за теглене отпред и то в неравност а не в дупка, отдолу вече има ражда тук там и то само защото съм я одрал(с изключение на единия праг където беше по изгнила). Вече не се стягам при всяко по сериозно лашкане дали няма да удари отдолу, 4 генерация си е доста ниска.Преди бях 170/70/13 и съм с 4 скорости :) така че за мен е добре с което в никакъв случай не оспорвам предимствата на по ниско профилните гуми с изключение на зимния сезон където се губи смисъла.Ако имах VTI гумите пак щяха да са с максимално голям диаметър но джантите щяха да са съвсем други :D но за тая 20 годишна "бабичка" поне на мен не ми се връзва та тя струва няколко резервоара бензин(ако карах не бензин) не че не си я харесвам

Редактирано от Ioan
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...