Jump to content
Matik

Поставяне на лупи в оригиналните фарове на Honda Civic Coupe 5та

Recommended Posts

Искам да поставя ксенонови светлини на моето купе, но нямам лупи. Жалките китайки в циганейшън афтърмаркетите не ме устройват. Затова искам да си закупя или лупи и да платя на някой да ми ги постави. Кой извършва такива услуги? Или да си купя не чак толкова жалки китайски фарове. До колкото научих от civic-eg форума същестуват някакви JDM фарове с търговската марка DENJI. Практически са неоткриваеми или ако ги има са вече продадени.Въпрос: Какво е JDM? Абревиатурата ми е ясна, но значението не съвсем. Аз го разбирам като "Афтърмаркет части и аксесоари, произведени в Япония".

Редактирано от Matik

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами едва ли ще намериш по-добър вариант за лупи... 90% от тях на пазара са китайски. Като качество не мога да кажа. Аз бях с китайски ксенон кара 3 години и още работи, но нямам лупи и съм го махнал. За фарове... Има и положителни и отрицателни мнения. Тук има ама са си бая пари http://www.bktuning.net/ .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Denji фарове нямат намиране или поне на нормална цена (гледах едни зая 400$ в ebay). Относно монтирането на "лупи" - всъщност се монтира прежектор (лупата е само част от него). Най-доброто за купуване на такива е http://www.theretrofitsource.com/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите са такива като тези тук. Мноооого добре си светят и много злобно гледа.

Наистина съм изключително доволен от качеството.

Монтажа е елементарен, като най-сложното е махането на стъклото от фара. Има такива теми тук.

Ето как стоят на колата.

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тия DENJI били тайвански. Аз също разполагам с уеб адреса им, но не бях обърнал внимание. Защо се водят JDM тогава...Те тези прожектори са си чисто и просто корпус с лупа... но все тая. Проблем ми се вижда сихнхронизирането им с ел. машинките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите фарове са DENJI със ксенон и наистина светят много добре.

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значението на абривиатурата JDM не е само Japanese Domestic Market, а по-скоро стил/тенденция на т.нар. import tuning в САЩ. Основната характеристика е изчистен (почти фабричен) външен вид и основен акцент върху performance, било то двигател, окачване, спирачки и тн. Не знам какво толкова те притеснява. Трябва да спрем да мислим с тези стереотипи - Китайско, Тайванско, Турско. Истината е че почти всичко в наши дни е Китайско, защото те са евтина работна ръка. Това не значи че нямат качествен контрол и тн. ;)п.с. 1 - Изтегли си The Pursuit of Function.п.с. 2 - Относно JDM/Not JDM - виж ми подписа :lol:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-добрия вариант за да имаш истински ксенон е РЕТРОФИТ!Взимаш си примерно някакви фарове с лупи и сменяваш лупата с такава от кола с оригинален ксенон!Относно съвместимостта обаче нямам идея!Колегата Стефан Милев беше правил такава трансплантация!Дано съм бил полезен ;-) успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз в момента съм с лупи Morimoto Mini H1, вградени в оригиналния фар на Сивик 6-ца. Свети уникално, стои добре, монтажа не е труден, cut-off-а е перфектен и не са скъпи. Имам някакъв гаден проблем със стъклото на фара обаче. Самата лупа прави гадна прожекция върху стъклото, която заслепява неприятно. Полирах си фаровете с машинка и паста, но пак същото. Явно ще трябва да ги отварям пак, да ги чистя отвътре.

Редактирано от Nike2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм така с вградени лупи и наистина отражението от лупата върху пласмасовият фср прави гадна прожекция' неможе да се изчисти това ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...