Jump to content
Fiend

Камера в колата

Recommended Posts

Последно време зачестиха случките пред автомобила ми и то къде комични къде трагични и за това реших да направя една инвестиция в подобно устройство. Ако има колеги с подобна екстра или има някакви впечатления от даден продукт, нека сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че е добра идея.Ще помогне и за полицеиския произвол и неправомерните им деиности.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братята руснаци са открили топлата вода много отдавна:http://www.youtube.com/watch?v=5ITM7aK5HLcНе знам, какви "машинки" ползват, но казват, че резултатът е страхотен. Това са нещо като "черна кутия", няма чупене, и изтриване на видеото.В Русия, модата е тръгнала, по-скоро за предпазване от инсценирани катастрофи ("подстав" на руски), с цел измъкване на пари от жертвата:http://www.youtube.com/watch?v=vViGQpeqqns

Редактирано от atoma
Редактирах и линковете, защото не работеха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е дали да е някоя китайка (Link) или нещо по-модерно и скъпо с GPS (Link) и съответно с някаква марка. Разликата е почти двойна, даже може и да стане тройна ако взема китайка за 60-70$.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам нещо с две камери, микрофон, GPS, 3G сензор. Ето снимка от програмата за преглеждане на записи:

 

Публикувано изображение

 

Работи много доволно. За лятото ще я слагам на откритата кола. Предното лято тествах доста програми на Android-а - Daily Roads Voyager бе най-добрата. Но никоя не дава толкова добър резултат. На телефона резултата е задоволителен, а с тази джаджа всичко е 6 точки. Показва на картата (Google Maps) в момента къде се намира, GPS координати, скорост на движение.

Цената е 225лв. Ако някой иска допълнителни инфо, да пише на лични.

 

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо на лични? Дай инфо за модел и доставчик ако не е толкова секретно. Това което аз виждам по нашенските фирми струва около 200+ евраки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, а при евентуален инцидент това дали ще мине като доказателство пред полицията и/или съда? Да не излезе накрая, че нарушавате на някой конституционноот право да не бъде записван, докато извършва престъпление:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, а при евентуален инцидент това дали ще мине като доказателство пред полицията и/или съда? Да не излезе накрая, че нарушавате на някой конституционноот право да не бъде записван, докато извършва престъпление:)

Нека компетентните се произнесат по казуса. Но всяко право или всяка забрана може да бъде третирана различно - зависи от адвоката. Слагаш на колата една табелка от рода: "Автомобила е под постоянен видеоконтрол". Така до някъде си с вързани гащи. А ето клипчето, което днес направихме:http-~~-//www.youtube.com/watch?v=GuJRGRDxPosКачеството на оригиналното видео е доста по-добро, но с компресиите нещо омазахме. Следващия път трябва го оправим. И това ще е когато се постопли, че адреналина чак толкова не топли ... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Българското правораздаване не приема такива записи. Пред съда са валидни записите, записани от уреди - установени по определен ред.

Редактирано от PIKap
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз се интересувам от камера в колата,да си правя клипчета че с телефона е трагедия :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз отдавна се замислям да боцна.Едно от нещата е че ще заснемам безумията по пътищата в движение и ще ги качвам някъде.Че ако е с хубаво качество записа и номерата на колите ще се виждат.И няма да има "Ама аз не бях там,не знам за какво става дума?".Може да пускам линкове в сайта на КАТ да речем... :lol:П.П. - не разбрах,намери ли се някакъв вариант на човешка цена?

Редактирано от MAD DOG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам нещо с две камери, микрофон, GPS, 3G сензор. Ето снимка от програмата за преглеждане на записи:

 

Публикувано изображение

 

Работи много доволно. За лятото ще я слагам на откритата кола. Предното лято тествах доста програми на Android-а - Daily Roads Voyager бе най-добрата. Но никоя не дава толкова добър резултат. На телефона резултата е задоволителен, а с тази джаджа всичко е 6 точки. Показва на картата (Google Maps) в момента къде се намира, GPS координати, скорост на движение.

Цената е 225лв. Ако някой иска допълнителни инфо, да пише на лични.

 

Поздрави.

 

колега дай инфо откъде го взе и как човек може да се сдобие с подобна апаратура?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след като видях темата не мога да я подмина туко така , също като вас и аз се зарибих много от тези клипове с руснаците , който си имат камери в автомобила който снимат пътя пред него та реших и аз да си купувам такава камера , е купих си ама не на такава безбожна цена все пак 225 лв. не са малко пари .... един познат ме насочи към определени модели който снимат както извън купето така и във купето на автомобила , казаха ми за тези камери gopro ама те са на такива цени.... та в крайна сметка се спрях на тази камера http://spytech.bg/sportni-kameri/388/ Публикувано изображение ако не сте си взели камера мога ви ги препоръчам много съм доволен от тази камера

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де то тука за умряло CD чупят прозорци, а за такава камера направо ще я взривят таз кола, а да я слагаш като излизаш с колата малко няма смисъл, тя няма черна кутия а прoсто слот за USB и ако я откраднат пиеш студена вода и се прибираш. За клипчета и снимки заснети с лична камера в КАТ ти казват ами боли на $$$ за твои клипчета. В Русия няма задължителна гражданска и там ако удариш някой плащаш на място или си даваш апартамента за някоя S-класа за това хора ги ползват пред КАТ и най вече пред такива които се правят на тарикати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...