Jump to content
gipsokarton

Първа кола - Honda Civic ?

Recommended Posts

Здравейте !Искам да си купувам първа кола. Имам няколко алтернативи като VW Golf 3 / Vento, Peugeot 306, Honda Civic, или накакъв Ford. Honda-та ми се струва най-удачният вариант. Разполагам с около 3000лв. Искам бензинова кола, около 90-100 коня. Аз ще си сложа газова уредба. Какво означават Vtec двигателите ? Виждам че са по-мощни а разхода им май е по-нисък ? Става въпрос за Civic около 1995-1999 година, нещо такова. Искам кола, която да не е луксозна, но да не се чупи....да е здрава. Да е горе-долу евтина поддръжката. Моля не ми казвайте да си купя Honda само защото сте почитатели на тази марка. Ако си купя и съм доволен от нея, ще се сещам с добро за вас и може да идвам на сбирките.Много ще съм ви благодарен ако ми дадете съвети.

Редактирано от gipsokarton

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма кола която да не се чупи , мисля знаеш това.Всичко зависи от състоянието в която я вземеш.За 3000 има добри екземпляри на любимата марка.Виж в раздела "продава хонда" какви коли продават колегите.За газ аз лично не мога да дам инфо защото не съм привърженик на алтернативните горива.Относно здравината на 6та генерация сивик имам преки наблюдения и мога да кажа , че е доста непретенциозен и здрав от към ходова част и двигател - специално за 1.4 и 1.5Vtec моторите.Части има колкото си поискаш и каквито си поискаш - оригинални и алтернативните ( корейски , японски и тн..)Аз лично съм сменил 4 автомобила преди да вляза в хонда и не мисля скоро да сляза от нея а ако я сменя , ще е пак за същата марка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !Искам да си купувам първа кола. Имам няколко алтернативи като VW Golf 3 / Vento, Peugeot 306, Honda Civic, или накакъв Ford. Honda-та ми се струва най-удачният вариант. Разполагам с около 3000лв. Искам бензинова кола, около 90-100 коня. Аз ще си сложа газова уредба. Какво означават Vtec двигателите ? Виждам че са по-мощни а разхода им май е по-нисък ? Става въпрос за Civic около 1995-1999 година, нещо такова. Искам кола, която да не е луксозна, но да не се чупи....да е здрава. Да е горе-долу евтина поддръжката. Моля не ми казвайте да си купя Honda само защото сте почитатели на тази марка. Ако си купя и съм доволен от нея, ще се сещам с добро за вас и може да идвам на сбирките.Много ще съм ви благодарен ако ми дадете съвети.

Приятел ето тук може да прочетеш какво значи Втек , а не разбиранията на някой без да обиждам никого http://pmconsult-bg.com/vtectech.htm . Относно колебанията ти съм карал нещо средно между голф и венто демек пасат като цяло евтини части , а ги сменяш доста често . Аз вече 1 година карам Сикик 1.5 Втек и не съм брал абсолютно нищо . А заговорим ли за Пежо съм чувал от доста майстори "мани го тоя Френски Мине* ! Относно Форд също не мога да изкажа ласкави думи ! ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ ! Редактирано от 6gen115hp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. За сега от това което съм разпитал, за тези коли чувам най-добри изказвания. Познавам хора които разбират от коли, ще поискам и тяхното мнение. Ще изчакам и още някой да напише тук какво мисли. Благодаря ви ! Пожелавам ви весело изкарване на Новата година. Вярно ли е, че частите били много скъпи ?

Редактирано от gipsokarton

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗА! Категорично ЗА. Сивика-а е прекрасен избор за първа кола,вярно возията и обезшумяването на купето не са сред най-добрите,но хондичката е точно това,което търсиш- сравнително здрава,икономична и лесна за обслужване машинаПубликувано изображение Само гледай колата да е максимално запазена и скачай

Редактирано от NANI

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. За сега от това което съм разпитал, за тези коли чувам най-добри изказвания. Познавам хора които разбират от коли, ще поискам и тяхното мнение. Ще изчакам и още някой да напише тук какво мисли. Благодаря ви ! Пожелавам ви весело изкарване на Новата година. Вярно ли е, че частите били много скъпи ?

Пич не забравяй , че евтиното излиза скъпо . Сивик 1 път !
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр. бъдещ колега. Имам Сивик 6ген. англичанка 1.5 VTEC /икономичен ветек/ 114 к.с. на газ/ГИ/. Какво да ти кажа: няма друга такава кола 114 к.с. ,която да дава разход на газ до 9л /100км градско в София, извънградско съм я свалял под 6/100. За 1.5 и 1200кг тегло без шофьора върви повече от прилично. Частите не са скъпи и се налага да ги купуваш доста по рядко от частите на гореспоменатите немски и френски аналози. Хондето има добра возия. В заключение мога да кажа добър, икономичен семеен автомобил, лесен и приятен за каране.P.S Вземи това, което на теб ти допада, но определено с ХОНДА няма да сбъркаш.The Power of Dreams

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не вярвам някой тук да ти препоръча Голфа или Вентото или Пежото :lol: все пак е Хонда форум.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията. По това, което чувам изглежда ще се насоча към този модел. Все още има време де но е добре да се насоча на някъде. Аз предпочитам 4 врати, но ако изпадне по-добра оферта за двувратка ще се прежаля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голф 3 е стара класика. Сравнително здрави са, но на повечето им е взет ъкъла. Не познавам човек с Голф 3 който поне 1 път в годината да не сменя разни железарии, но същи и не познавам човек с хонда който да прави същите упражнения. Ако хондата е запазена и потдържана нормално няма да изисква толкова чести ремонти (все пак говорим за стари коли, а както знаем ние ги караме в мнооого екстремни условия - дупки, паваж и т.н.). Другата кола вкъщи е Пежо 206 и мога да кажа, че с този 1.9 чист дизел се бях родил - разход в града около 5 (с климатик).... Потдръжка - нормални цени като за 2002 година кола, возия - много по-мека и приятна от на хонда сивик, комфорт - е ми тясно е....Когато гледаш пежо е добре да го вкараш в сервиз на пежо (ако не се лъжа до края на зимата имат огромни намаления на техническите прегледи и за 20-тина лева ще ти изровят цялата кола). Слабо място са им задните мостове и макферсоните. Нафтовите помпи имат едни проклети маркучета които се прецакват с годините, а и още някаква малка шашарма се разваляше (ремонта е ефтин - с части от Пежо - около 100 лева).Хубаво е както сега си се спрял на няколкото марки да минеш през 2-3-5 сервиза и да поразпиташ горе-доло какви цени струват разни ремонти (измисли си и разпитай), за да си направиш сметка. Не гледай в магазините за авточасти - там са безумно високи цените, а монтьорите (поме тези при които водя колите) ползват отстъпки от порядака на 40-50% (което е адски много).Аз бих гласувал за Хонда, но Голфа също е куче, което не е хич лош вариант. Така, че на каквото попаднеш.Относно хондата (доста гледах 6-ци преди да взема моята) те съветвам за 90 коня мотор (1.4is) - малък данък, разход - сравнително приличен (от познати чувам за нещо от сорта на 7 през зимата в Пловдив, което е бижу). 115 vtec-e върви осезаемо повече, но и данаците са по-високи на тази кола (а грешни 160 лева на година няма нужда даваш щом не ти пука колко ще върви колата). Успех с покупката и Весели Празници!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

115 vtec-e върви осезаемо повече, но и данаците са по-високи на тази кола (а грешни 160 лева на година няма нужда даваш щом не ти пука колко ще върви колата).

Освен че върви повече,също и гори литър по-малко /100км.При 10 000км. годишно това са 100 литра=230 лв.Данъка е 138 лв.и излиза че тия 100лв.разлика ти ги е надвърнал в икономия + удоволствието от VTEC,можеш да си я караш и като дизел м/у 1500-2000 об.,можеш и да се развъртиш на 6500 об. Успех с покупката и Весели Празници!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...