Jump to content
barsi

Проблем с автокаско

Recommended Posts

Здравейте,Колата на жената/5та хеч/ е застрахована в "Български имоти" на 2хиляди лева. Каското беше 100 кинта и 30 завеждане на първа щета...Удариха колата пред блока. Спукана на 2 места броня и огънат преден капак. Имало дерт на него при правенето на каското и не го писаха за боя. До тук добре. Обаче и преведоха 79лв и стотинки за всичко. Това за пръскане и ремонт на броня и ремонт на преден капак. :( Сумата е прекалено малка. Поне 150-200 кинта да бяха. Бояджията няма да се навие на толкова, а до момента само за изправянето на капака и закрепването на бронята един френд ми взе 20 кинта, щото ми е от компанията, иначе под 50 няма как да мина :( Някакви варианти? Щетата е заведена преди 12 работни дни...

Редактирано от barsi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре извади и ги дай другите от теб, просто не си струва главоболията дето ще си създадеш от излишни разправии :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр колега , за каско от 2000 няма как да ти дадат 500 лв да си оправиш бронята и капака :) Не може да плащаш каско 100 лева и да искаш да ти изплащат като на кола , струваща 6000 примерно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата по-горе е прав като цяло. Но дори и за тази застрахователна стойност трябва да ти изплатят поне 400-500 лв. Тази сума е смешна и не си заслужава да застраховаш колата ако така плащат. Оправете колата и смени застраховятеля. Успех.

Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега "martins" , ако колата ти струва 2000 лв има ли смисъл да я застраховаш ? По-добре да направиш само частично каско отколкото да се занимаваш с щети.Сметни ако всеки дава по 100 лв за каско на година и иска при щета по 250 лв на детайл.Няма как да стане това.Колата на 16-17 години трябва да свети ама наистина да свети за да има смисъл от пълното каско.Ти даваш такса от 100 лв и искаш да изкараш премия от 500..Това никаде го няма :) Разбирам , да плаща колегата по-сериозно каско и да му преведат толкова да..но според мен цената си е съвсем реална.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за 100лв премия си взел добри пари.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега "martins" , ако колата ти струва 2000 лв има ли смисъл да я застраховаш ......

Така е колега, прав си. Просто ми се струва малко това обезщетение. Поздрави и дано по-малко такива теми да има във форума. Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега в моето Каско от Лев Инс пише така. За паркинг щета максималното обезщетение е 3.5% от застрахователната сума. Без протокол от КАТ не очаквай повече :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това сега ще го погледна и ако го нямам като клауза ще отида във вторник до някой адвокат. В понеделник ще ударя още една шайба до СБА да чуя и там какво ще ми кажат. При направата на каското ми обясниха, че си е пълноправно и ня,а ядове за щети...п.п. 17г кола, но съм се заиграл по нея. Щанги, карбове, хидравлика, 4 цифрена сума за оправяне на ръжда и почти пълно боядисване... Отделно, че колата е с Кюстендилска регистрация, а вирее в Перник и приятелката е новобранка в карането.За 17г кола състоянието и е на 98% от това, което е било 94та :cool: п.п.2 Направих това каско след боята, защото ако бях дал 250 кинта, нямаше да има пари за гуми...п.п.3 Ебати държавата, всичко и всички те прекарват :huh:

Редактирано от barsi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барси , без да се сърдиш но помисли малко преди да се ядосваш :) Не може да искаш като си платиш за куче да получиш кон.Ако си беше застраховал колата за повече , щеше да вземеш повече - логично е.При 100 лева застраховка колко искаш да ти изплатят ? Нали всички по тази логика ще си кривят капаците и с парите ще си купуват нови за без пари , че ще им и остават накрая.Според мен не си прав в случая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барси , без да се сърдиш но помисли малко преди да се ядосваш :) Не може да искаш като си платиш за куче да получиш кон.Ако си беше застраховал колата за повече , щеше да вземеш повече - логично е.При 100 лева застраховка колко искаш да ти изплатят ? Нали всички по тази логика ще си кривят капаците и с парите ще си купуват нови за без пари , че ще им и остават накрая.Според мен не си прав в случая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам подобен проблем с Евроинс.Акорда ми го вандализираха по мачовете,а си беше идеален.Имам си протокол от РПУ-то в чийто район се случи мизерията,занесох си документите и стартирах процедурата.Колата е 96-та,каското ми струва 300лв.За 8 надрани детайла и 6 счупени осветителни тела ми платиха 280лв,което е пълен ташак.Като не могат да плащат повече,да не ми я сключват въобще тази застраховка.Къде и кой ще ми оправи 8 детайла и ще ми продаде 2 габарита,два стопа и два мигача за 280лв?Направо се подиграват.Брокерът ми пусна молба за преразглеждане на щетата,нямаше подобрение.Сега адвокат движи нещата за получаване на адекватна сума.Ще видим дали и кога ще има някакво развитие по темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя как изобщо сключвате Каско в тези компании?.? В цялата тема цитирате компании в които освен гражданска и то ако е най-евтина нищо друго не бих сключил там!А относно обезщетението, след като това е първата щета и има самоучастие са си приспаднали и тези 30лв.А и все пак колата е наистина на доста години, има овехтяване и т.н. няма как да ти изплатят като за нов капак и броня в никакъв случай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега "martins" , ако колата ти струва 2000 лв има ли смисъл да я застраховаш ? По-добре да направиш само частично каско отколкото да се занимаваш с щети.Сметни ако всеки дава по 100 лв за каско на година и иска при щета по 250 лв на детайл.Няма как да стане това.Колата на 16-17 години трябва да свети ама наистина да свети за да има смисъл от пълното каско.Ти даваш такса от 100 лв и искаш да изкараш премия от 500..Това никаде го няма :) Разбирам , да плаща колегата по-сериозно каско и да му преведат толкова да..но според мен цената си е съвсем реална.

Не си прав колега. Моята кола е оцениха на 3000 и получавах парите, които са си реални, даже ми оставаха! За задна броня получих 230 лв. Освен това за Задна броня и вратичка на багажник + един стоп получих ремонт на стойност 1400 лв. Да кажа, че съм бил на 320 лева застраховка. Всичко зависи от компанията. Но наистина 100 лева ми се струва малко пара за автокаско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, Има малко развитие по нещата.Днес се чух с един човек. Оказва се, че в рамките на 3 години от предявяването на щетата, ако сумата е малка, може да се предявят претенций. Кофтито е, че автобояджийските услуги нямат точен хонорар. Тия дни, като има развитие ще пиша пак как стоят нещата.п.п. Щом са си определили тази сума за застраховка, значи си е каско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като си купих колата реших да направя каско, защото уж плащали. Плащали, ама не точно - за счупен мигач, пукната броня и изкривена предна греда ми платиха 70лв, защото отказаха боядисването и това че е пукната бронята, заради това, че ножа бил ожулен, като съм сключвал застраховката. Щетата беше както си е стояла колата на паркинг. Но за мигача и гредата 70лева? При положение че застраховката ми излезе 450. Това е най голямата простотия, за която съм се набутвал някога честно казано. Сега преди няколко месеца пак на паркинг ми счупиха фара, габарита, пукнаха бронята, гредата пак крива и пак ожулване, и човека се оказа точен, оправи документите за ПТП на паркинг, и от неговите застрахователи Гражданска отговорност ми изплатиха близо 300лв. Пак са малко, но реално каското сигурно щаха да ми платят да не казвам какво :) :) :) Така че от каско смисъл за мен НЯМА. Те тия са си б@клуци, и е нормално винаги да се опитат да те прееб@т :) Особено и за нашите коли на по 15+ години не си заслужава :)

Редактирано от degman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...