Jump to content
Sc00by

Гуми за Сивик

Recommended Posts

Здравейте колеги може да има такава тема ама не я намирам, та въпроса ми е каква е максималната големина на гуми който мога да сложа на мойта кола, колата е Сивик 1.4i 75 коня англичанка 1997. Тези сегашните са ми 175/65 R14 но ми се струват някви "малки" и тесни :lol: :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж на вратата какво пише, ако лепенката е хартисала - виж в книжката на колата. Личното ми мнение е да си караш с тези, че според мен ако сложиш по-големи (примерно 205/55/16) ще спънеш много колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен 195/55/15 или 185/60/14 е нормално да караш с такива

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните размери за Сивик 1,4 са: 175/65/14 и 185/60/14. Ти сам си прецени какви да сложиш. Ако сложиш гуми на 195 волана ще се усеща по-тежък, ще ти се влоши возията, но ще е по-стабилна в завоите и на високи скорости. Иначе визията ще е друга със по-големите джанти :). Диаметъра на 195/55/15 е в допустимите граници и не би трябвало да се отрази много на ускорението, може би ще е малко по-мудна при ниските обороти. За мен оптималният размер за това купе с този двигател е 185/60/14 за летни и 175/65/14 за зимни гуми. Успех!

Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен видима разлика във вървежа няма да има при смяна на гумите. За 14' джанти можеш да сложиш 195/60. По-жироки не съм виждал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За зимни 175/65/14 са си много добре, за летни аз карам с 185/55/14, за разлика от 185/60 тези имат борд и предпазват джантите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбирам :) мерси за отговорите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...