Jump to content
darius

Пътни инциденти! Нека прочетем,

Recommended Posts

Иска ми се да не пускам тази тема, но се ужасявам от статистиките на загиналите в ПТП.А и наскоро си замина наш колега след катастрофа.От началото на годината са станали 5914 произшествия със 598загинали. :(Източник, МВР

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си наистина, но не ти ли се е случвало колата да ти поднесе на абсолютно сух път през лятото. Аз компромис със гуми никога не правя и гледам винаги да съм с нови, но да речем на Шипка колата ми е поднасяла и то не с голяма скорост. Това е в следствие на много голямо количество стъкло и некачествени материали в асфалта. Вярно, че има идиоти по пътя и други които си надценяват възможностите като шофьори, но винаги има и други фактори. Нещата са доста субективни, но със сигурност И държавата не мисли за нас.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е , че с повече усилия от страна на обществото и самите нас нещата могат да се променят.През 2007 загиналите са около 1000, което е с 50% повече от тази година и това само в рамките на 4 години.Ако сме по-отговорни и внимателни, по-съвестни ще можем да намалим още повече броя на жертвите.Аз съм твърдо за поставянето на повече камери на местата с висока концентрация на ПТП-та, за да се избегне възможността за прескачане на закона чрез подкупи и прочие.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също и по този начин ще се намали и корупцията по пътя, защото с камерите ще заместят патрулите. Защото малко или много всеки от нас знае че със сумата от 20 или 50лева ти се разминава.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, а знаейки че няма да ти се размине ще се замислиш дали ти се пътува с градския 1 годинаПубликувано изображение, а другото задължително за мен е да се изградят повече писти, даже имам предложение-нека използват десетките изоставени заводи из БГ и да направят street-like писти сред тях, сигурен съм че ще станат абсолютен хит и хората ще си изразходват енергията там, вместо да дивеят из улицитеПубликувано изображение

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове аз викам първо да си пооправим улиците за ежедневно ползване пък тогава да мислим за писти. Все пак трябва да сме реалисти и да осъзнаем, че това не става ей така бедна държавица като нашата, в криза, без кажи-речи никаква пътна инфраструктура да тръгне да гради писти за тези които не могат да се сдръжат да карат нормално. Иначе прогреса с по-малкото жертви на пътя е на лице. Гордея се, че поне в едно направление се подобряват нещата. Значи все пак можем. :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко може пич, стига да сме единни , това още Хан Кубрат го е казал, но не знам защо никой не си спомня , примерите около нас са безброй, дори ш*Б*ните гърци го доказаха, как с единство могат да дърпат конците на целия ЕС-опростиха им половината дълг, а ние тук сме шепа народ и въпреки това намираме за какво да се скараме и разединим....тъжно, може би има нещо общо с това че ние сме били 500 години роби, а те са приемници на Римската империя.Ако искаме нещо да се случи в тая държава трябва да тропнем с юмрук по масата!При демокрацията е така, който иска комунизъм и някой да взима решенията вместо него да емигрира към Северна Корея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то ще тропнем ама от къде да дойдат тия пари? Дори да дойдат не е ли по-добре да си позакърпим улиците дето всеки ден сме на тях? Не всички катастрофи са причинени от състезатели. Ами ямите, ами аквапланинга по магистралата, ами липсата на маркировка и т.н.? И аз много искам да имаме писти, но нека бъдем реалисти. Нещата стават поетапно и бавно, мнооого бавно. За сега най-добре просто да си увиличим "културата" на каране.

Редактирано от Трънчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пари винаги има откъде да дойдат.Ако някой от вас все още не знае ние сме донори на Европейския Съюз, а не бенефициенти, т.е. сме дали повече пари, отколкото сме взели.Ако има достатъчно кадърни хора работещи с проекти по фондовете от ЕС, мога да ти кажа , че няколко години могат да се направят адски много неща, не само за пътната инфраструктура, а въобще.Въпроса е , че на никой не му пука...дали ако излязат 100 000 души да протестират срещу управлението няма да има реакция?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още малко като вдигнат бензина и застраховките и още ще намалеят а в тоя глад да ми говорите за писти е смешно.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още малко като вдигнат бензина и застраховките и още ще намалеят а в тоя глад да ми говорите за писти е смешно.

Много си прав. Колегата @TG fan разправя изоставените заводи да станат писти ... по-добре да почнат да работят, щото никфо производство нямаме и скоро ще фалираме като държава ... А иначе камерите са решението за състезателите. А за тия дето пият и карат - големите санкции, прилагани своевременно.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме разбрахте колеги, както и да е ...работа му е майката.Само не знам отде ще се пръкне това производство...освен органично земеделие и туризъм, за друго нямаме капацитет...стискайте палци проекта в Ловеч да излезе успешен, това е истински шанс за икономиката ни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано колиците изглеждат доста по добре от дачия и сякаш имат капацитет ама ще видим.Относно проблема манталитета и агресията на българина са под всякаква критика.Аз се замислям за всички тия жертви и пострадали и все пак ми се случва да избеснявам от време навреме по пътя.Признавам.Относно това че жертвите са намалели аз лично го отдавам на факта че КАТ постигна един успех на90% .Научиха ни да караме с колани.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма да се притеснявате колкото и да са добри колите пак ще намерим начин да се усерем...предполагам вече има доста гаражи и мазета пълни с части :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Относно това че жертвите са намалели аз лично го отдавам на факта че КАТ постигна един успех на90% .Научиха ни да караме с колани".Колани предни , сега ако и малко пасажерите от зад се сетят и те да ги използвам , ще дигнем още някое % в положителна посока.При инцидент човека от зад като е без колан и вътре в тая кола по време на удара на задната седалка неможе да си намери място ..Ама дано да не се случва .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се замисляла за броя на загиналите, но 600 загинали за 10 месеца си е катастрофа..... :( Ужастна статистика и браво за темата....Шофирайте разумно....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама и КАТ не си гледат работата като хората. В Пловдив на 50 метра от вкъщи има едно кръстовище - на пръв поглед нищо особено не е, обаче явно нерегулирано Т-образно кръстовище стъписва повечето шофьори, особено тези, които идват от път с предимство. Всяка седмица има катастрофа, някои пъти и по две. КАТ идва, седят там по 1-2 часа, докато всичко се изясни и си тръгват по живо по здраво. Катастрофите не стават с голяма скорост, но огънати ламарини и счупени фарове има всеки път. И съм сигурен, че такива места има още доста и най-вероятно нищо не се прави и за тях ... А по повод това с коланите, доста хора почнаха да карат с колани, което е отлично, сега трябва да успеят да накарат шофьорите да спират и за пешеходци на пешеходна пътека.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е тема без край. Всеки сам си решава като седне зад волана как да кара. Идиотите са на килограм. Трошките и те. Много хора не си познават колите, не гледат в огледалата или просто не им се отдава да шофират. Да, могат да се придвижват, но като е натоварено се шашкат. Всеки ден съм в мазалото сутрин и след обяд и съм се нагледал на такива. Вярно, пише 60, но се кара с по 100-120 в лявата лента. Няма ядове. Обаче, някой не преценява и изпреварва камион, каращ с 40 и от там мазало. Ама няма да се изтреля, а си излиза най-спокойно, все едно по него няма 30 коли с поне 90км/ч. И от там ко прайме? Вярно, че пише 60, но ако караме с толкова няма да стигнем никога. Просто няма пътища. Това е истината. Отделно КАТ. Нищо не става от тях. 90% са корумпирани. Това е манталите им, а и с 700кинта на месец как се живее. Обаче сме безнаказани. Като се оправят пътищата и да няма междуградско по една лента а поне 2 и ограничение 90 ще намалеят адски много катастрофите. Какво е това 60 м/у Перник и София. Имам чувството, че тия ограничения са слагани на база устойчивостта на каруца с полу умрел кон. с 90 се кара спокойно. С 120 си е нормално. Над 140 си е риск, но 90км/ч ограничение си е чудесно. Пътя си е широк и няма почти никакви ждупки. Такива примери в държавата ни с лопата да ги ринеш.С ГТП-тата положението е още по-страшно. Пускат коли без спирачки, кофти фарове, ръжда, изгнили гърнета, пушещи като чайници... Тия трошки са меко казано ковчези на колела. А писта трябва да има. Който иска да кара бързо-плаща някаква такса и кара. Във всяка една област има място. Ама не-трябва да има молове и коплекси там. А пистите като привлекат турове от тайм атаковете това не са ли пари? Не се ли плаща за писта, патрулка, линейка, чистота после... Отделно при спор кой е по-бърз или по-устойчив има къде да се сверят хората, не по улицата. Обаче като има писта -драконовски мерки. 3 пъти с по над 100 отгоре и 5 години без книжка, колата на кибритена кутийка/като как го правят американците/ и 300 часа обществено полезен труд. Отделно глоба. Да видим после дали ще има много пътни камикадзета. ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полицията нищо не прави за фалшивите прегледи.Обществена тайна е 40лв. в някои от автокъщите и си готов с прегледа.Технически неизправните коли правят са причина за много катастрофи.КАТ няма контрол на пътя относно техническите неизправности.В България е събран боклука(колите) на Европа.Всички знаем че повечето коли от Италия са бракувани и с подправени документи.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не чете какво става по пътищата?МВР пресцентър!Днес на асеновградско шосе имало брутална катастрофа със загинал шофер!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майкоу, 2471 произшествия и 235 жертви :blink: за половин година?! :ph34r: Ние ще се изтребим сами бе........грубо се падат по 2-ма човека на ден си отиват от нас........ !!!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...