Jump to content
Smaster

ABS-а не работо и лампата не свети !

Recommended Posts

Здравейте колеги :)Имам странен проблем и ще съм ви благодарен , ако някой може да ме насочи как да го отстраня.Проблема е следния при завъртане на ключа лампата на ABS не святка и ABS nе сработва , колелата си блокират а при наближавашата зима си е опасно без ABS.Някой има ли предположения ?Благодаря ви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгорял бушон ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега , благодаря за отговора !Тъкмо ги проверих с бушоните всичко е наред :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От колко време го имаш този проблем ? Така ли я купи колата или ? Дай повечко инфо за хората от форума ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се !Проблема е на лице от както купих колата.Нямам представа от колко време!Установих го по неприятен начин с приплъзване на гумите и на косъм от удар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре а дава ли ти грешка компа след като дадеш на контакт ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампата на АБС-а изобщо не светва като дам на контакт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега щом си сигурен че имаш АБС на колата би следвало при контакт да ти светне,и след като компа на АБС-са провери датчиците дали са наред угасва,ако останови проблем АБС-са свети.Ако проблема е в бушоните той пак ше свети! Според мен буксата или крушката на АБС-са е извадена от таблото с уредите,затова несвети нищо.Провери ги!Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самият комп дава ли грешка/мигания преди да запалиш автомобила ? Грешката на компа ти подсказва какъв би могъл да е проблема по колата.Има табличка с грешките някаде тук във форума.АКо не дава грешка незнам аз лично какво да те посъветвам и нека другите колеги пишат.Друго което се сещам е за игоряла круша/диод незнам точно какво е на ABS което ми се струва малко вероятно

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега , ще проверя крушката на АБС-а и ще пиша какво е станало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последния вариант е предишния собственик да е бил "тунингар" и да си е махнал АБС-а заради теглото му. Много честа практика е в Прелюд клубовете навън (махат серво, АБС и круиз контрол за олекотяване на колата)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма туннинг елементи по колата колега :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Типа хора, които правят олекотяване не слагат "визуален" тунинг. Пък и само споменах една от възможностите. Не твърдя че е това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем на Акорд 96-та.Според мен просто е имало проблем с АВS-а и добросъвестния търговец преди да ти я продаде й е отворил таблото да й махне лампата.И междувременно сигурно ти е върнал и километража:)На мен не ми дреме,щото мразя ABS-а ама пък ме хваща яд като го гледам колко място ми заема под капака и само се вози мързеливо:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...