Jump to content
Mr.Method

спукано казанче за антифриза на хонда civic 1.7cdti

Recommended Posts

здравейте на всички.имам проблем с казанчето на охладителната течност...ПУКНАТО Е!!!.Някой можели да ми каже с какво да го залепя, и дали е вьзмойно да издаржи на налягането с каквото и да е лепило.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да го смениш с втора употреба или ново. Температурата играе от 0 - 90оС и налягането е 1,1 бар, така че не се пробвай да го лепиш - няма да стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да го смениш с втора употреба или ново. Температурата играе от 0 - 90оС и налягането е 1,1 бар, така че не се пробвай да го лепиш - няма да стане.

 

Благодаря ти:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казанчето на охладителната течност не е под налягане на за лепене-мисия невъзможна. нали не е интегрирано в радиатора. Може да го замениш с какъвто и да е съд който би издържал високата температура но трябва да има дупка някъде отгоре която ще се ползва и за преливане(като се препълни поради някаква причина, проблем) при нужда.

Редактирано от Ioan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казанчето на дизела е с характерна форма и е с налягане 1.1 бар(за разлика от бензиновите на 0.9 бара и при тях капачките са на радиатора (не са взаимозаменяеми ,защото клапаните им са с различни диаметри).Най-добре ново. Ако желаеш да пробваш с поялник или пистолет за горещ въздух с добавъчен материал може и с фина метална мрежа с поялника да я заработиш в материала.Иначе http://www.hondaoriginalparts.com/honda_car_parts_selection_pfk.php?block_01=17S6A01&block_02=B__0511&block_03=16317 поз.3 PFKL401115 TANK COMP., EXPANSION £20.33 (€22.16) ($32.53). Дали си струва? Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бях забелязал че става въпрос за дизел но пак решението е друго казанче.С поялник или пистолет за горещ въздух шанса е много малък. Преди доста време това работих-лепях пластмаси всякакви в един сервиз(тандер). Успявал съм да залепя казанче за вода но е много трудно, трябва след всеки шев да се натиска много силно за да не остават пори през които издиша. А за фината мрежа вярвай ми не върши работа истината е в добавянето на пластмаса от същия тип, горещия въздух се настройва на определена температура за да не изгаря пластмасата и.... . Донасяли са ни брони и други детайли с такава мрежа резултата е много лош, не че не можа да свърши работа в някой случай но не е здраво освен че изгаря пластмасата при потъването на мрежата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намаери си чисто ново, не е скъпо, дори да не е оригинално. Не рискуваи с втора употреба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...