Jump to content
Sign in to follow this  
nanizealot

Избор масло castrol vs Mobil 1

Recommended Posts

здр колеги ,има много теми отностно маслата но неможах да намеря конкретен отговор по моя въпрос ,маслата са внос не за закупени от бг чудя се кое да налея в б16а2 ,кое според вас ще е по добре така да го кажа за мотора !Мобил- MOBIL 1 RALLY FORMULA 5W-50 Kастрола - Castrol edge 10w60 formula rs

никои ли не е ползва маслата Публикувано изображение

Mobil 1

• Upvote 1

карам само с 10W60 Castrol и съм доволен. Двигател H22A8 200hp

Моя опит е с Castrol Formula edge 0W-40 и Mobil 1 Fuel Economy 0W-30,като и двете масла са внос от германия -имам приятел там който ми ги носи.Ами какво да кажа-определено за мен мобила е по добър-кастрола го смених на 10 х километра като за това време хондата го пипна с около 400 грама(дотогава не ми е пипала масло) и маслото при смяната беше с червеникав цвят почти непотъмняло(миещите съставки явно са малко).След него сложих мобила като за 6 хиляди километра не е мръднало нивото и си потъмня леко както трябва да бъде.Лошото е че трябва да го сменям на тези километри защото мина година от наливането му въпреки че нямам 10 х километра.Новото масло което ще наливам също е мобил 1 0W-30 разбира се.Това което бих си позволил да дам като съвет е да потърсите маслото(какъвто и да е избора Ви) отвън,тъй като тук едно че е пълно с ментета и второ дори и да е от представителя най вероятно е произведено в турция което не че е от толкова голямо значение,но все пак отзивите във чуждите сайтове за турския мобил не са много добри-отдолу на печата на тубата е хубаво да не започва със S ..поне според мен

Edited by niki64

За мен кастрола е едно ниво нагоре наи вече 10 60 и 0 40. :rolleyes:

repsol 5w40

Шегуваш се мите ;) Ха честит имен ден :)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...