Jump to content
robota

Подгревяване на огледала на Цр-В 1ген.

Recommended Posts

http://imageshack.us.../imag0489k.jpg/ Здравейте, колеги.Преди време имах проблеми с моторчето на прозореца и разглабях вратата.Така и така я бях разглобил, реших да пусна кабелчета от купето към огледалото през маншона на вратата.Времето започна да застудява и да се потят огледалата . След като известно време търсех подгрев от друго огледало,който да залепя на моето и не успях да намеря реших да пробвам с малко кантал , който имам от един счупен сешоар. Отрязах едно парче около 1,6м със съпротивление 13-14 Ом-а , така че да се получи 1А ток.Кримпнах двата края на кантала с кабелни обувки, защото той не може да се запоява.Самото огледало се сваля като се идърпа долният край навън и с тънка отверка леко се бръкнетака че да се отдели черната пластмаса(основата на самото стъкло) от бялата(основата движена от моторчетата ). В долната част е на две щипки, но има и някакъв лепкав материял(асфалт сопред мен) и той леко слепва двете. Самото стъкло на огледалото и черната пластмасова подложка са слепени с този материал. След малко нагряване със сешоар двете се разделят. След това използвах едно широко двойно залепващо тиксо - лепнах един пласт върху гърба на огледалото, защото се оказа , че то е проводник.След това разположих кантала и за да го фиксирам отгоре върху него залепих още един пласт двойнозалепващо.Топлообменът стана добър капки по огледалото изсъхват за няколко минути и кантала не се нагрява до такава степен че да разстопи двойнозалепващото. Конзолата на огледалото се сваля супер лесно три болта 8мм я държат. След като се свали конзолата има още 3 болта развиват се и те , за да може да се прокарат кабелите.За включването на подгрева използвам същия бутон, който е за подгрева на задния прозорец.Той минава през реле, което подава "+" към задния прозорец по черно-син кабел, който минава през прага и отива назад.Именно от него вземам "+" за огледалата.За сега е само шофьорското :) Поздрави Редактирано от bobineshkov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-лесен вариант си бях направил аз.

Поръчах си готови подложко и по същия начин си взех ток.

ето ги и подложките:

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , от къде ги поръча ?Аз се убих да търся и да звъня :(Моля те сподели?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...