Jump to content
pikaso906

Документация по смяна на двигател

Recommended Posts

Както много от вас колеги така и аз след много четене се убедих,че най-добрия тунинг на прелюда относно мощността е смяната на двигателя с горепосочения.Всичко уредих за покупката,но тази вечер споделих с приятели и те казаха,че след това ще имам разправии с документи и висок данък,а,ако не регистрирам колата с новия двигател щял съм да имам главоболия,ако ме хванат.Питам хората от вас които са си сменили двигателите с по-мощни как са процедирали?Не искам цитиране на закона,а опитът и преживяванията на тези с вече по-мощни двигатели. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аиде колеги малко помощ.Това е единственото което ме спира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данька е 209лв ако те интересува. А ако имаш документ за произхода на двигателя   от коя кола  е свален , невиждам какьв проблем ще имаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като го имам този документ за произход няма да имам проблеми с регистрацията му ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Договор за закупуване на двг. с номер еди кой си2.Документ от КАТ, че автомобилът, от който е двг. е бракуван /ако е с БГ регистрация/3.Големият талон на бракувания автомобил4.Технотест /ако е необходимо/

Редактирано от Off Beat

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако не го регистрирам и си остане мъничък 133коня по документи а всъщност не е такъв?

Редактирано от pikaso906

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ако не регистрирам колата с новия двигател щял съм да имам главоболия,ако ме хванат...

Няма да имаш главоболия, това, дето ти разправят са глупости!Проблемите са при пререгистрацийте - когато тръгнаш да я продаваш - иначе можеш да си караш без проблем.Не ти цитирам закон, щото ако не пипаш номера на мотора / да преправяш, заличаваш и т.н. / никой не може да ти каже нищо.П.П. Иначе си набарал точния раздел за темицата!!! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че ако те хванат си извън закона без необходимите документи.Въпросът е къде ще те хванат...Вариант да се заяде ченге на пътя и проверката да стигне до "какъв е мотора" не е голям ,но при техническите прегледи Е ВЪЗМОЖНО да те гепят (затова ходи при познати) . Но най-добре си уреди документите щото един ден при продажба на колата и новата и пререгистрация (ако е друго населено място) ще ти са необходими...Аз си реших проблема само със смяна на главата и плащам по-ниския данък..п.с.Мисли и за по-големи спирачки

Редактирано от M&M

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много,успокоих се и се радвам,че не ме нахранихте за дето искам да заобикалям правилата както като писах за не плащане на пътния данък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет.Намери си някой запален моторист да ти пренабие номерата на новия двигател и си свиркай. :cool: Чух един път един/не го познвам обаче/ да обяснява на Доминико, как да я направи продцедурата. Имаше нещо за намачкване първо на стария номер и после набиването на новия, но да не те подвеждам :cool:

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В никакъв случай не прави това, което казва barsi!!!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това си е за лични....мнмого лични даже

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В никакъв случай не прави това, което казва barsi!!!

 

Защо?

Да не би тия по прегледите и да им пука да знаят кой мотор как изглежда??? :lol:

Или тия в кат биха се усъмнили??? :lol:

Или крайпътния клоун, сложен за "респект" и решен да се прави на интересен?

Като го обясняваше пича каза, че така и експерт трудно ще го хване. Едно време така направиха на москвича и си минаваше на преглед, проверявали са го на пътя и т.н., но тогава имаше букви и цифри. А мотора беше москвичов с ладов карбуратор-нищо общо с алековия :lol::lol: :lol: :lol: :lol:

 

п.п.Прави каквото си предценил, но тая държава ни ебава от както сме се родили и щом имаш как-прецакай я и не плащай излишни кинти на тия клоуни :angry:

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В КАТ Варна правят проблеми. Карат те да ходиш на рентген и т.н, ако номера не се чете.И не само при прехвърляне и първоначална регистрация.Един приятел, на който му бяха откраднали табелите, го мотаха повече от седмица, защото му а номерът на двигателя му не се четял и не искаха да му издадат нови.Един друг въпрос.Как стои въпроса с излизане в чужбина.Всички гледахме клипчето, как гръцки полицай сваля номера без да се церемони.Ако те хванат с различен номер на двигател, от този, посочен в талона, да не щракнат белезниците направо? ;)

Редактирано от Tino
�е цитирай предходно мнение !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пука им в чужбина за консуматив като двигателя, че да го проверяват.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може да се мине със издадена фактура ? Нали? Че и аз съм се запътил към смяна на блок. И нали е говореше нещо от рода... Че след 2011 номера на двигателя отпада? Ако не са ме излъгали де...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

wow просто никои да не прави това което съветва колегата барси щото ,на ренгена в КАТ ще те хванат с пренабити номера(на моторите ги дълбаят съяо така) и после колата остава там и направо я забрави,ако не цъкаш на някои ако въобще някои се навие да му цъкаш.мда много мотористи го правят има и едно доста известно място в софия,ама после риска си е твои.голям талон от бракувания автомобил,данъка не е голям и си ти...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.Документ от КАТ, ч1е автомобилът, от който е двг. е бракуван /ако е с БГ регистрация/

 

ами ако не е със бг регистрация

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...