Jump to content
Go4y

спирачни апарати сивик

Recommended Posts

здравейте... та проблема е следния - вчера при десен завой( без значение да ли е рязък) забелязах шум от предното дясно колело, който прилича на някакво стържене на желязо или по скоро ламарина, който след това започна да се чува и направо, но само от време на време и ако не се лъжа следваше оборотите на колелото ( ако ме разбирате :D) след като огледах предпазната ламарина дали опира не видях да има нещо такова, но забелязах че вътрешната част на спирачния апарат(мисля че тази която държи накладките) играе леко като се хване с ръка, а на другото колео не мърда. та въпроса ми е нормално ли е това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , не е нормално да ти играе спирачният апарат...Най-вече на едното колело да играе а на другото не.Направи си сам сметката дали е нормално :) Виж нещо да не се е разместило от някоя дупка , виж накладките да не са свършили и да опират в ламарината която ти подсказва че са за смяна , погледни да не задържа някой апарат също така.Пробвай да пуснеш колата по инерция 500-600 метра ако не и километър някаде където можеш и после спри и виж дали е горещо някое от колелата.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едната част на сп.апарат е подвижна,дали вътрешна или външна се пада незнам,но е подвижна. Сега колко подвижна е друг въпрос,но щом го усещаш движението значи нещо не е в ред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, обърни внимание на накладките .Също диска на какво, състояние е т.е. ако, има ръб и накладките са на свършване също би могло да се получи, подобен шум.п.п. Вдигаш въпросното колело ,оглеждаш за хлабини--провери спир. апарат -болтовете за закрепване на апарата --пробваш при завъртане на главината състоянието на лагерите, .диск, накладки .С това мога да те посъветвам.Пиши, до къде си стигнал и какво си установил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес познат ми каза че е нормално да се движи съвсем леко тази част тъй като на нея стоят накладките. иначе за сега не е имало проблеми ако отново се чува нещо ще ходя да го види някой ;)

Редактирано от Go4y

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че е нормално да се движи тази част, нормално е, но не защото на нея стоят накладките. Накладките стоят на неподвижната част, а подвижната ги притиска към диска.п.п.Така и не разбрахме, дали си проверил, колко са износени накладките?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм проверявал накладките за сега не се е чувало

Редактирано от Go4y

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с лети джанти и на око се вижда :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проверил съм всички болтове по апарата а иначе по принцип през джантите си хващам апарата с ръка но не знам как да видя иначе накладките :D

Редактирано от Go4y

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни отгоре, между апарата и диска, трябва да се вижда външната накладка. За вътрешната трябва да легнеш отдолу, затова най-добре свали гумата, и тогава ще видиш и двете перфектно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

водачите по които се движи подвижната част може да са износени ,и от там да идва тази хлабина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдигни я на крик, какъвто намериш свали колелото, и ще лъсне истината.

Редактирано от Hunter-man

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...