Jump to content
dan4o

Въпросче към колегите на газ

Recommended Posts

Колеги интересува ме колко е разстоянието на електродите(полюсите) на сващите, както е стандартно 1,1мм или по малко. Има ли значение от тва разстояние колата да пали по лесно или по трудно. Интересувам се защото след монтаж на газова уредба колата ми взе да пали по трудно и на бензин и на газ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам , че се намаля малко - една, две десети. Сузукито ми е на газ и при стандартно 0,8 мм съм го направил 0,7 мм. Пали преди да види ключа. Но е с карбуратор.

Редактирано от pe6o74
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стандартно са на 1.1мм . При добри свещи няма яд.Ако обаче са стари или не работят коректно се препоръчва за газ да се мине на 0,9мм. Даже и някой свещи за газ така се продават. После обаче на бензин е малко мудна :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип газаджиите намалят хлабината на свещите но на мен лично не ми харесва как вьрви колата и сьм си ги врьщал  пак на 1,1. Проблем с паленето  при стандартните хлабинини не  сьм имал нито на прелюда, нито на ровера,нито на бмв-то. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Малко по-надолу има тема за точно същото. Авторът й се беше чудил има ли разлика между моделите на NGK, предназначени специално за автомобили на газ и обикновените такива. Беше писал до NGK и те са му отговорили следното:

 

Dear Mr. Ivanov,

Thank you for your interest in our spark plugs.

In the LPG operating we recommend for this engine our "BKR6EIX-LPG" (3356)

The difference is the gap and the special LPG- surface coating.

BKR6EIX-11 = 1,1 mm Gap

BKR6EIX-LPG = 0,8 mm Gap

In the LPG mode, we recommend to reduce the Gap, so is the

BKR6EIX-LPG the best Spark Plug in LPG operating for your

engine N-D14A2.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

Good morning,

For use with LPG you would need to use a smaller gap setting, closing by 0.2mm is usually recommended. BKR6EIX-LPG is pregapped to 0.8mm, which should be approximately correct for your application. Apart from the gap setting, the LPG plugs are made from higher grade materials (corrosion and wear resistant) and incorporate a platinum chip in the ground electrode to further improve service life and performance.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

блгодаря ви колеги за бързите отговори и аз намалих разстоянието на електродите на 0,8мм и ще видя резултата утре сутринта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имай предвид, че не само от свещите зависи как ще палиш на газ, най-вече от настройката на изпарителя ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...