Jump to content
velkoto

Смяна на шарнир 6-ген японка

Recommended Posts

Здравейте,колеги. Не съм писал във форума почти 2 години, ама пуста Хонда се не чупи:) Сега обаче имам следния проблем. Онзи ден до ЕКО-то на бул.България счупих преден долен шарнир, та трябваше да викам Пътна помощ да ме хвърли пред блока в кв.Стрелбище. Решил съм да пробвам сам да го сменя, обаче стигнах до там, че не мога да избия стария шарнир. Ако можете да ми дадете някакви насоки, как да го измъкна? Или някакви други тънкости ако има при смяната?

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С преса брат, с преса. И дано си си взел правилния шарнир, защото са с различни конуси и е възможно да са ти продали такъв, който няма да пасне на твоя носач. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тънкостта е да имаш преса. :lol: И подходящи цилиндрични втули и подложки.Че даже и с преса е малко кофти, защото периферията около шарнира не е равна и втулките за избиване не лягат много добре.По-добре отиди до майстор. Ако искаш спестиш може да си свалиш шенкела и само него да занесеш.

Редактирано от keel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така кат гледам, пак ще викам Пътна помощ:) Нема сваляне тва.Кажете ако знаете някой сервиз в околността на кв. Стрелбище, Иван Вазов и т.н?

Редактирано от Dragi4
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли да е по добре да се опиташ да свалиш носача вместо да плащаш на Пътна помош? Или някой от форума да дойде да одари 1 рамо едва ли няма хора които имат скова за шарнири! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре го занеси в някои сервиз където имат преса да го избият и сложат новия,няма смисъл от пътна помощ .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готово, ама ми излезе златен тоя шарнир с тая пътна помощ:(

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тцтцтцтц нямаше ли никой от сф да помогне да го смените на място :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да питам, как така изведнъж се счупил шарнира? Не тропаше ли доста по-рано за да разбереш,че е за смяна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да питам, как така изведнъж се счупил шарнира? Не тропаше ли доста по-рано за да разбереш,че е за смяна?

Е как сам не си отговори.....по стар български обичай, всичко се сменя като се разпадне... ;)
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

взимаш един чук-5кила и удряш рязко и силно по шемкела. ако има някой с щанга или тръба да ти натиска ще стане още по-лесно. туй е то- българска преса. безотказна ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е модерно да се казва........Всичко е въпрос на гледна точка.Все едно някой да пусне тема във форум за феновете на земеделието(съвсем произволно избрах този пример)..."Как да извадя узрял картоф".......С риск да сбъркам и да прозвуча смешно ще се опитам да обясня как става:Подготвяш градината за посев на картофи,осигуряваш "семето"(малки картофчета от миналата година),поливаш,наблюдаваш за плъзнали паразити или плевели,пръскаш със съответния препарат да няма Колорадски бръмбари,намираш начин да прибереш реколтата(ако не е заминала),механизация,хора,склад.....Аз проблема с шарнира го виждам като 15 мин. работа.П.П. За това не питам защо всяка вечер салатата ми струва 10лв.(нито знам как се гледат домати,нито краставици),но имам салата винаги на масата.

  • Надолу 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как сам не си отговори.....по стар български обичай, всичко се сменя като се разпадне... ;)

Хубаво е да не се изказваш неподготвен, колега. Нито си бил в колата при мен за да знаеш какво е станало, нито нищо, така че си запази "компетентното" мнение за себе си.

И аз да питам, как така изведнъж се счупил шарнира? Не тропаше ли доста по-рано за да разбереш,че е за смяна?

Нито скърцаше, нито тропаше, а просто трябваше да избирам - да се ударя в колата до мен или да мина през отводнителна шахта, която нямаше капак. Редактирано от velkoto
  • Нагоре 2
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си сърдит... ;):rolleyes: После кажи, че окачването на Хонда не е здраво, щом си се разминал само с шарнирче! :) Така ли беше, всъщност?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си сърдит... ;):rolleyes: После кажи, че окачването на Хонда не е здраво, щом си се разминал само с шарнирче! :) Така ли беше, всъщност?

Шарнирче + крива джанта :)
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бай Мангау е минал и набрал малко матрял за вторични сурвини от бул. България Сори за спама

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...