Jump to content
joromaistora

тежка хидравлика

Recommended Posts

здравей те колеги от известно време ми се втварди хидравликата масло има помпата не шуми а е тежка.като влезна в завои трябва да вращам волана, не се враща сам.накадето завия там си остава.от какво може да е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това за накраиниците го забрави,има датчик на реиката или помпата си е заминала:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... зашо ли и аз карам д15б2... И така и не ми светеше Никъв датчик... при условие че рейката даже капеше... И накрайниците бяха доста разбити.

Редактирано от civicgonemad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... зашо ли и аз карам д15б2... И така и не ми светеше Никъв датчик... при условие че рейката даже капеше... И накрайниците бяха доста разбити.

от накраиниците няма как да ти стане хидравликата по никакав начин по тежка,за d15b2 не съм сигорен,но по принцип на др хонди с които съм се занимавал имат датчик които реголира хид в зависимост от скороста,ACCORD,PRELUDE примерно:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж накрайниците колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята англичанка има ужасна хидравлика,така си беше,когато я взехПубликувано изображение Уж било нормално това,но на мен не ми се вярва-волана е твърд като на кола без хидравлика

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във всяка една хедравлична система най-важният компонент е флуида, демек хидравличното масло. Хубу че има, ама не по малко важно е какво е и в какво състояние е. Като всяко масло и то губи характеристики с времето. Като за начало го сменете, не събира много системата и става лесно. Писано е как става. Обикновено хидравличните помпи надживяват няколко хонди, тъй че едва ли помпата е проблема. Само изказвам предположение, ако смяната не помогне тогава другите неща.ПП а и не е нормално хидравликата да е ужасна

Редактирано от honda symphony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си маслото на хидравликата/червено хидравлично върши перфе работа/ и си виж налягането в гумите!!! Аз като забрава на ок 2 седмици да го видя и хидравликата почва да си тегне по малко. После ги помпам на 2.2 и си решавам проблема :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем на твоя и се наложи да сменя цялата рейка - което си беше голямо цепене и трошене докато се стигне до нея, след това хидравликата се оправи. Мойта е 6та генерация, незнам дали има разлика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам абсолютно същия проблем. При обратен завой сам си връщам волана итн, не се върти лесно изобщо. Нищо не капе, имам си масло итн. За кои накрайници става въпрос и личи ли им, ако са прецакани? Как се разбира дали има проблем с рейката?Слагането на по-големи гуми и джанти предполагам също има значение. След като сложих 15ки на 195 гума, стана още по-зле?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като купих д15ката не се връщаше волана - оказа се шарнирен болт + реглаж на предница + 3-4 дена да започне да се връща ( трябваше му улягане явно :D ) сега пак ми се вижда малко овдървен особено на ляв завой :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета целият проблем излезна от разбит долен шарнир,беше трагнал да излиза.смених го и всичко е ок.

Редактирано от joromaistora

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...