Jump to content
Shadow^Dancer

D16Z6 пружини на клапани

Recommended Posts

Здравейте колеги, тия дни носих главата (д16з6) на шлайф и с ужас установих че тия "майстори" даже не са спазили посоката на пружините, наслагали са ги като дойде а не както трябва да бъде с по приближените навивки към главата. Образуват ми се съмнения в компетентността на тия майстори и се опасявам че са ми разбъркали и изпускателините и смукателните пружини. Четох в нета че били маркирани с боя - червена и синя/зелена. Също прочетох че смукателните били по-твърди. Обаче дали червеното значи изпускателна или смукателна ... от една страна логиката е червено->температура->изпускателни синьо->студено->смукателни ... но пък червеното може да значи по-твърда и да е смукателна :) Някой ако има инфо ще съм му благодарен. Поздрави на всички и подбирайте майсторите !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми те майсторите които се занимават с това и си вършат работата перфектно с перфектни машини в България са в Сливен и в Пловдив колега НЯМА другаде къде да ти свършат така работата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти е късно, утре ще ти наснимам не-пипана кратуна от з6 ,и ако има маркери ще ти ги опиша ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Червени-всмукателни

сини/зелени-изпускателни

Публикувано изображение

Редактирано от AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми те майсторите които се занимават с това и си вършат работата перфектно с перфектни машини в България са в Сливен и в Пловдив колега НЯМА другаде къде да ти свършат така работата.

Уж съм от Пловдив, уж ходих при "професионалистите" ама пак не ми се размина БГ инжинерната мисъл ... както и да е, да са живи и здрави. Дано поне шлайфа да е ок.fenabg, не ми е късно утре, ако можеш да снимаш една з6 глава ще съм благодаренAMD, тая глава от B серия ли е? Дали е същото като при D с тези пружини? Иначе и в нета в някой форуми го дават както казваш, но на други места пишат че е обратно ... :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главата е от Д15Б ;) Ето една снимка и на такава от з6

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главата от снимката на AMD според мен е от витек икономик.Невярвам на д16ката да е по различно.Колега,я кажи кои са тези пишман майстори в Пловдив.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главата от снимката на AMD според мен е от витек икономик.Невярвам на д16ката да е по различно.Колега,я кажи кои са тези пишман майстори в Пловдив.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за снимките :worthy: утре на светло ще ги гледам и дано да имат останала боя по тях че да мога да ги различа ... а майсторите се намират до пловдивския университет, новия корпус срещу Алати, там надолу в кърищата има голяма база за такива услуги. Уж приятел ми ги препоръча, много бил доволен от тях. Ама моите пружини защо така са ги обърнали ... не знам. Май не са сглобявали много Хонди. Нищо, ще се научат ако не се откажем да им носим :zen:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главата е от Д15Б ;) Ето една снимка и на такава от з6

Публикувано изображение

 

на мен ли така ми се струва или и тия пружини също не са със спазени посоки на навивките :blink:

има ли значение всъщност? да знам дали да я разглобявам изобщо ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимка на още една,току що разглобена.

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и моите бяха така, сини за изпускателните и червени за смукателните ... някой просто бяха обърнати на обратно иначе не бяха разбъркани, но като са с боята надолу и не съм ги видял :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...