Jump to content
btu

Нов член със Stream 2.0 i ViTEC/Automatic

Recommended Posts

Привет на всички, от скоро съм собственик на Stream 2.0 i ViTEC Automatic - и само мога да кажа : НЕВЕРОЯТЕН АВТОМОБИЛ .Първи впечатления 180 км/h си ги поддържа без проблем.Разход 653 км - 47 литра бензин засечено - пълно /пълно а не по стрелката.3 реда седалки на които без проблем могат да се возят на всяка една хора по 110 кг и ръст 187 см. Страшно широка кола, пък да не говоря за динамиката все едно карам Акорд !И естествено се сблъсках с БУЛТРАКО и скъпите резервни части - предни амортисьори 356 лева бройката !!!!!От къде мога да си поръчам заместители , било то и извън България.Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде честито.тук във форума се организират поръчки от америка.разгледай поръчки от чужбина и ще се орентираш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stream не е предлаган за САЩ/Канада, та много този ориентир не му върши работа.Иначе, честит да му е на човека.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stream не е предлаган за САЩ/Канада, та много този ориентир не му върши работа.Иначе, честит да му е на човека.

Блаодаря, и аз разгледах поръчките които правите и се осъмних защо го няма този модел !Явно това е истината .Да видим от къде ще му търсим части .Пък някъде бях прочел че окачването на STREAM било като на Сивик ? Дали е верно това ? Редактирано от btu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От каталога на KYB намирам това:

 

Публикувано изображение

 

От тук намираме следната оферта (каза, че пазаруването от чужбина не те притеснява; от тези щях да взимам KYB AGX навремето, но се отказах от подобни амортисьори):

 

Публикувано изображение

 

Или с други думи 538 лв. (според Google) с доставката до България.

Другият вариант е да питаш в някой от вносителите, например Косер. Тук постоянно ги плюят разни индивиди - нямам идея защо - аз лично каквото съм взел съм останал доволен. Дават и две години гаранция (и най-вероятно ще са "Made in Japan", защото Косер май сами си ги внасят; иначе може да попаднеш на испански, чешки и какви ли не (*)), но трябва да смениш и прахоуловителите, тампоните и другите там джиджавки.

С KYB е леко по-твърдо (10-15%), да го имаш предвид.

Има и далеч по-евтини варианти, но лично аз MONROE не бих си сложил, иначе със сигурност може да се намери за около 150-180 лв. (съвсем грубо, нямам идея как точно им вървят цените).

Може да пробваш с BILSTEIN. Вносител са им MANIMPEX. Звънни и питай колко биха стрували амортисьори като за твоята. Само да знаеш, че всичко под B6 серията се прави в съседна Румъния. Ти ще си вземеш B4, така че да не се изненадаш. (*) От тези пък навремето смятах да поръчвам комплект B6, но и - както KYB - тези мераци ми минаха. Още повече гаранцията беше 10,000 км., което за мен е под половин година, което не е оферта.

Винаги съм гледал на Stream като на липсващия в 7-ма генерация Civic Aerodeck. :)

 

(*) - Дали произходът е повод за притеснение нямам идея, просто да знаеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Много добре написан отговор - Много благодаря.

 

За съжаление картинката става кофти - 260 лв. струват в Ксоер , в Евро 07 - 178 лв, В елиткар ги няма , В Бултрако оригинални 358лв. в Юби Ко 387 лв. Публикувано изображение

 

И сега не мога да схвана в Евро 07 и косер дали са еднакви KYB или са различни .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами оригиналните - за съжаление - са на тази цена (~720 лв. с доставката). Ето да се увериш сам:

 

Публикувано изображение Публикувано изображение

 

От тези съм пазарувал, така че са проверени, но цените ще са като в Бултрако и в случая няма особено голям смисъл, да не кажа никакъв.

Оригиналните амортисьори са производство на Nissin-Showa, но една KYB не би им отстъпила по нищо. Щом си проверил в Евро 07, може да видиш там и за TOKICO. Не са по-лоши от SHOWA или KYB. И вече в зависимост от това къде са произведени (ако има някакво значени за теб) и цената се ориентирай какво да вземеш. За Евро 07 не съм виждал добри отзиви, но пък лични впечатления нямам никакви.

Редактирано от user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Разбира се че има значение къде са произведени - нали по тово се различава качеството им, До колкото разбрах заместители истински няма - тепърва ще проуча тези които не са оригинални дали стават за ползване , щото ако ще ги сменям като маслото няма смисъл да ги купувам такива. Ама и 720 лв - няма да им дам те на AUDI Q 7 струват толкова Публикувано изображение

 

 

Тези $TOKICO,SHOWA или KYB$ читави на какви пари вървят за другите Hondi ? И имат ли гаранция и каква ?

Редактирано от atoma
Предходното мнение не �е цитира!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами оригиналните - за съжаление - са на тази цена (~720 лв. с доставката). Ето да се увериш сам:

 

Публикувано изображение Публикувано изображение

 

От тези съм пазарувал, така че са проверени, но цените ще са като в Бултрако и в случая няма особено голям смисъл, да не кажа никакъв.

Оригиналните амортисьори са производство на Nissin-Showa, но една KYB не би им отстъпила по нищо. Щом си проверил в Евро 07, може да видиш там и за TOKICO. Не са по-лоши от SHOWA или KYB. И вече в зависимост от това къде са произведени (ако има някакво значени за теб) и цената се ориентирай какво да вземеш. За Евро 07 не съм виждал добри отзиви, но пък лични впечатления нямам никакви.

 

Разбира се че има значение къде са произведени - нали по тово се различава качеството им, До колкото разбрах заместители истински няма - тепърва ще проуча тези които не са оригинални дали стават за ползване , щото ако ще ги сменям като маслото няма смисъл да ги купувам такива ама и 720 лв - няма да им дам те на AUDI Q 7 струват толкова !!!

 

но все пак ще ги проверя моите дали са оригинални -ако са оригинални и са изкарали 190 000 км това е доста добре , даже отлично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един може би тъп въпрос но не мога да накарам сайта да ми показва парт № по HONDA ами вместо това ми показва - PFKL654051http://www.hondaorig...&block_03=12418 .Като влизам в сайта си избирам модела на колата , след това годината, след това версията на двигателя и след това ми излизат ралзичните резервни възли - части но със Парт номер на сайта а не по HONDA.Как да го излъжа да ми изкарва номерата по HONDA ?http://www.hondaorig...&block_03=18204http://www.hondapart...06-S7B-014.htmlС VIN номер ми излизат, ама как може да става без VIN ?http://www.hondaworld.ru/detail_number.htm?number=51306-S7B-014'>

Редактирано от btu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...