Jump to content
aspire

Откъде да намеря найлон за вратите?

Recommended Posts

Здравейте колеги,тези дни свалих кората на дясната врата и оттам се показа някакво отвратително лепило което държи нещо подобно на найлон. Изчистих лепилото и извхърлих найлона, защото не ставаше за нищо вече. Сега се чудя какво да сложа на мястото на стария найлон и с какво да го залепя? Ако някой знае и откъде мога да си купя този найлон ще съм благодарен ако сподели

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най лон БОЛ колега ,по големите магазини има на метър режат в повечето де.От чувал дебел също като се разпори излиза хубаво парче,не се сещам имаше и друга оферта с найлона ма не се сещам в момента,иначе за лепенето сме лепили с онова сивото тиксо нали се сещаш едно много здраво с него става и след 20 години се там ще си седи има и едно черно лепило може да почистиш там смолата и да дръпнеш един кант по цялата врата, и отгоре лепваш вече оформеният найлон ,става по оригинално по този начин.(лепилото това е подобно на силикон ,но е на полиоретанова основа има го на големи салами и в по малки тубички мноого лепи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз за мойта си купих от железарски магазин и то доста дебел :) Залепих го с няква смола , понеже не всеки тип силикон става :) Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да използваш и подложка за ламинат и да я залепиш с двойно-лепещо тиксо.Във всеки строителен магазин се продава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да задам един глупав въпрос....за какво е тоя найлон там?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не ти се мокрят краката когато вали дъжд, също мокета и кората.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак краката трудно да се намокрят. Но според мен има мулти функция, като влаго, шумо и топло изолация.Препиръчайте с както може да се залепи, но не да стане вечно а както оригиналното да може да се сваля?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двойно залепваща лента, но да е качествена на 3м или Кар Систем. Потърси в магазините за автобои

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя найлон отдавна падна и май наистина протича вода и е по шумна откъм вратата колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази процедура я правих есента.Махнах грозният наелон и лепилото от вратите и сложих изолация STP.Обезшумиха се вратите идеално а ако цялата кола се направи с такава изолация не ми се мисли как ще е вътре.Лепилото се маха най-лесно и почти веднага с разредител "AMB" за 3 лева.Ще ти трябват реално не повече от 200мл.Не се занимавай с нови наелони а си вземи една добра изолация и забравяш за шум , тракане , хлопане и скърцане.Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за информацията, че се сваля с АМВ, аз много се мъчих да го свалям оригиналното лепило, но не ми издържаха нервите и така го оставих, а е много лепкаво и трудно се сваля, ще опитам с АМВ.Колкото до изолацията stp намерих в нета информация за нея. Опитвам се да сметна колко ще ми струва. Виждам, че се продава на листове, които са доста малки (около 37x26 см), как ги свързваш/залепваш един за друг? Колко листа отиват за една врата?

Редактирано от мишо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , не само опитваш с АМБ а направо сваляш за 0ла време :)Взимаш един парцал , напояваш малка част от него и търкаш.Ще видиш как пада гадното лепило моментално но си подготви няколко парцала , че бързо се оклепват от лепилцето.Относно размера на STP , ти си гледал малкият размер.Има листове на цена мисля че около 26-7лв 72/50 някаде там бяха размерите , като 2 листа ти стигат за едната врата да я направиш и от 2те страни.Под 2те страни искам да кажа и вътрешната , там където се намира машинката за стъклата и другата страна ( външна ) където ти се държи кората на вратата.Аз лично направих изолация само от външната и ми стигнаха 2 листа за 2те врати.Като се стопли времето мисля да я махна , да освежа вратите с една хубава боя и да сложа 2 пласта този път за да стане на 100% като хората.Играчка си е и ако нямаш гараж в момента не е времето да го правиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ще споделиш ли откъде ги купи тези листове? Това което аз намерих в нета беше само с малкия размер.И защо облепваш вътре във вратата при машинката? Не е ли малко излишно? Оригинално има найлон само под кората.А че сега не е момента да се прави такова нещо извън гараж съм напълно съгласен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някои ако има снимки нека сподели .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще дам линк на Мишо , за да не става реклама в сайта :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си обезшумих колата това лято, но найлоните ги махнах и не сложих нови. Не се оплаквам от течове :blink: Не ми е проблем да купя един найлон и да го сложа, но какво ще постигна?Говоря за реални резултати, а не теоретични.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто спираш достъпа на вода до вътрешната част на кората. ПП става и с Флашбанд ;) 25 лева за 2те 2 врати отива, и е ефективно почти колкото STP-то ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих тема по въпроса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Izanagi , това не е ли просто наелон ? Според мен няма нищо общо с обезшумяване и къде с него там и без него :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа какво е, но с времето започва да се държi повече акто хартия и да се къса :DНай-малкото пази да не духа през вратите и да не влиза вода и малко обезшумяване трябва да има от него, но за хубаво обезшумяване си иска друго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...