Jump to content
CecoVR

Пране на таван на Англичанка

Recommended Posts

Здравейте колеги :) искам да споделя и ако някои има опит или предположения да ги предостави , мисля да си изпера тавана на англичанката който е започнал да с еотлепя отзад и вече се е отлепил 30 тина сантиметра.Та мисълта ми е ако я закарам да ми го изперат дали няма да се отлепи още ,а иначе има ужасна нужда от освежаване :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност ще се отлепи още, според мен направо сменяй плата горе и да не се занимаваш! :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой друг нещо да каже :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност ще се отлепи още, според мен направо сменяй плата горе и да не се занимаваш! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 100% ще ти се доразлепи! Можеш да го претапицираш ( http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=25553) или като мен да го боядисаш. Изчистих плексигласа и го боядисах с черен спрей! http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=45675

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 100% ще ти се доразлепи! Можеш да го претапицираш ( http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=25553) или като мен да го боядисаш. Изчистих плексигласа и го боядисах с черен спрей! http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=45675

Здравей колега,А може ли да се пръска директно върху мъхестата повърхност (дунапрен ли е, кво ли е)?Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, колега! Дунапрена ще продължи да пада с боята, ще цапа колата и е неприятно. Той се търка много лесно. С един парцал или в най-лошият случай с четка за дрехи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, колега! Дунапрена ще продължи да пада с боята, ще цапа колата и е неприятно. Той се търка много лесно. С един парцал или в най-лошият случай с четка за дрехи.

Ясно :)

претапецирване и тва е!

Е, моят не е все още за претапициране! Просто е зацапан от прахоляците. Пере се дори и на място, но си е голяма играчка и е неудобно,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ти увисне след прането,отиваш до най-близката книжарница и си купуваш кабарчета от тия металните лъскавите.И почваш да си захващаш плата с тях.Даже се получава много шик вътре,става като поръчков таван :) Моя беше така вече трета година не е мръднал.Ако не ти се вярва,преди да го изпереш твоя си направи експеримент и захвани с кабарчета разлепените места и покарай няколко дена за да се убедиш сам в това, че работи тоя вариант.Успех все пак :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бях със същият проблем и таванчето ми падна ЦЯЛОТО след прането !!! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя таван се отлепи на ровера. Купих си специален плюшен плат подплатен с дунапрен и  лепило за тапицерии и стана като чисто нов от фабриката. Плата и лепилото ми излезнаха кьм 60лв. Един приятел който я беше правил процедурата го залепи за по сигурно но не е сложно. Има уникален  магазин за платове,кожи специално за тия цели.

Редактирано от mom4i74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам с кабарчетата да видим как ще изглежда и ако не ще претапицирам ама мисля да го набода с кабарите и после да го изпера за да може да се отлепи по малко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се занимавай с боядисване колега.вземи си изкуствена кожа.има всякакви цветове.цената е между 13 и 15 лева за квадрат.става идеално и лесно се почиства :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това със кожата може и да е добър вариант.Не съм се замислял, но на колегата който му се е отлепил вече малко тавана мога да му кажа че аз вече пробвах стъпките на Stefan Milev който бе така любезен да остави цяла тема придружена със снимки. С плата, лепилото и валчетата ми излезе към 50-тина лева.Свалих си тавана през задната врата, почистих го със коресилин и по неговия метод нанесох внимателно "Хенкел" лепилото с валчето , леко изчакваш и с помоща на двама човека леко прилепяш. Става ,но за по пригледно виж цялата му тема и го направи.Не се занимавай с пране. Плата ти не е тънък като на доста автомобили и затова с пране не става.Със сигурност ще се доотлепи и после ще те е яд, че си се гърчил толкова време в колата с нагоре главата :D .По добре за същото време го извади и си сложи нов плат.А съм доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да се изпере на сухо имам автомивка и така ги перем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чух и че има някакъв препарат за тапицерия с който напрасквасх и после с суха карпа само забърсаваш и ставало добре но все още го търся из магазините :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с почистването става на таван който не е тръгнал да провисва.Таваните не се отлепят, а просто под плата има тънък дунапрен който с годините гори и прогнива.Занимавам се с тапицерии на коли и досега не съм видял оригинален таван коийто да се отлепи просто така.Иначе правилно си чул за този преперат, мой познат ги продава, но почнеш ли да търкаш по плата, дори и леко, ще доувисне.По-добре слегай нов плат.това мога да те посъветвам.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...