Jump to content
NANI

Двигателно масло COMMA 10w40

Recommended Posts

Здравейте колегиПубликувано изображениевчера един роднина ми донесе 5 литрова туба масло марка COMMAПубликувано изображение Някой използвал ли е такова за хондичката,или да го сипвам на ферозата(нея съм я карал и със M10Д Публикувано изображение) На тубата има надпис MADE IN GREAT BRITAIN. Казаха ми,че било добро масло и много хора го предпочитали пред известни марки,но на мен нещо не ми вдъхва доверие,за пръв път срещам тази маркаПубликувано изображение

Редактирано от NANI

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече близо 40 000 карам с такова масло. Нямам оплаквания. Пък и цената му е поносима. Чел съм, че уж няма ментета, ама не вярвам, все пак живеем в БГ и повечето ни стоки са made in China.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото е OK, карал съм доста време с такова. Само че имат няколко серии с различно качество - ако е сива туба с оранжев етикет Eurolite може да сипваш спокойно. Не че другите са лоши, но тези се водят Performance серия и уж гонят качеството на топ маслата (м/у другото Comma е собственост на Exxon Mobil).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам какво лошо има в това нещо да е "Made in China". Mac-овете, iPad-ите, iPhone-ите и всичко друго марково, което се сетиш идва в 80% от случаите от Китай. Другите 20% ги оставям за Филипините, Тайван, Индия и др. И не бих казал, че един iPad е некачествен. Въпрос на качествен контрол. Има китайско първо качество, има и пето, варира според заплащането. "Снасяш" повечко, получваш качествена стока ("Designed by Apple in USA", "Made in China" :tooth:), даваш по-малко - получаваш съответното.Иначе по поредната маслена тема: Фирмата е 100% собственост на Exxon/Mobile. От своя страна те пък имат най-голямата рафинерия в UK, откъдето и най-вероятно идват маслата (базовите) на COMMA. После малко добавки, пакетиране и продажба. Качеството би трябвало да е ОК.ПП Какво единодушие само. :)

Редактирано от user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги,значи няма да се набутвам за друго масло,все пак това е авантаПубликувано изображение Иначе в момента съм с Mobil1 10w40 и за 9000 километра съм допълнил само около 100 милилитра,но и не настъпвам колата,особено след като я чукнахаПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за Performance серията не го знаех. Именно с Eurolite в в сива туба карам. След като турбината ми го понася предполагам, че маслото наистина е ОК. NANI ако твоя роднина има в повече от маслото пусни оферта на лични, че ми предстои смяна.Колкото до китайските стоки - ами ползвайте си със здраве Mac-овете, iPad-ите и iPhone-ите. Аз лично съм направил друг избор, но това е тема Offtopic и не мисля да я обсъждам тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не ти изпадне в КОМА матора от това масло :P За пръв път го чувам това масло :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това пък е възможно най-тъпият аргумент, който съм чувал изобщо. :blink:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не ти изпадне в КОМА матора от това масло :P За пръв път го чувам това масло :)

По непотвърдена информация /чута, но не и проверена/ доста от англичанките са с такова масло като първоначално вграждане. Само дано не съм се подвел по това, че е ставало въпрос само за дизеловите 20T2N и 20T2R, че като знам какви сте им фенове на кюмбетата тук и направо настръхвам :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тубата пише,че е предназначено,както за дизелови,така и за бензинови мотори,с турбо ,или безПубликувано изображение Абе на думи са го докаралиПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти се слага - пиши да се разберем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пет коли караме с такова масло вече повече от три години и никакви грижи.Поправка, колите са 6.Пет от колите са хонда и една тойота

Редактирано от chooby

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубаво масло и с хубаво име слагайте си го без грижа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове тва масло е страшно ! Един приятел ми го препоръча разправя ми някви невероятни истории .... аз му викам да бе да внушаваш си . Ама сложих и наистина се оказа много яко . Верно че сложих пълна синтетика 5w30 , но направо разцепва полусинтетиките дето съм карал преди (motul 2 години , yacco 2 години и repsol една) . След смяната беше лекота, все едно са слязли 2ма от колата :D Фен съм му вече ! п.с. трябва да организираме една масова поръчка !

Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги малко късно пиша но сега видях темата.От къде мога да поръчам такова масло?Има ли го в магазините и къде по точно.За Бургас става дума но не пречи и да е от друг град(магазина) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, от миналата седмица съм с КОМА 10в40, за сега няма изменение в работата на двигателя (Ф18б2). Преди бях с Мобил 10в40 и не го гореше ще видим с това как ще е.Колега аз го взех от Ауто хелп, има го в Бургас.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...