Jump to content
krasi80

Досадно скърцане в окачването -долу в ляво

Recommended Posts

Здравейте, колеги !От известно време ми се появи досадно скърцане в окачването долу в ляво.Колата ми е Сивик 1994 D15B25.Колата скърца доста силно само при завиване наляво или надясно - при прав път почти не скърца.Смазах всички шарнири но изглежда не е от тях.Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеи не знам как си смазал шарнирите но иди на ходова част те ще ти кажат има вероятност да е точно шарнир

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, проблемът ти ще се реши като смениш шарнира, ще разбереш лесно от ляво или дясно е!И на двата ми сивика съм го имал този проблем! Дано съм бил полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, смазах и трите шарнира -горен, долен и този който е по средата-малко под оста на барабана.Смазването направих като пробих маншоните и вкарах грес ( може и да не е било правилния начин).-Колеги, как мога да разбера от кой шарнирен болт идва скърцането или да сменя и трите ?

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно да споделиш какво направи след като проби маншоните и буквално "смаза" шарнирите? Или просто се е----ш?

Редактирано от d1ma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, смазах и трите шарнира -горен, долен и този който е по средата-малко под оста на барабана.Смазването направих като пробих маншоните и вкарах грес ( може и да не е било правилния начин).-Колеги, как мога да разбера от кой шарнирен болт идва скърцането или да сменя и трите ?

Краси, влезе в "бисерите" с това мнение.Шарнирните болтове на страна са два - това по средата е кормилен накрайник. Понеже ти си прехабил вече маншоните е добре да смениш двата шарнира и накрайника!Почни първо от долният шарнир и пиши после дали се е оправило скърцането!Иди при човек, който е в час! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, смазах и трите шарнира -горен, долен и този който е по средата-малко под оста на барабана.Смазването направих като пробих маншоните и вкарах грес ( може и да не е било правилния начин).-Колеги, как мога да разбера от кой шарнирен болт идва скърцането или да сменя и трите ?

Краси, влезе в "бисерите" с това мнение.Шарнирните болтове на страна са два - това по средата е кормилен накрайник. Понеже ти си прехабил вече маншоните е добре да смениш двата шарнира и накрайника!Почни първо от долният шарнир и пиши после дали се е оправило скърцането!Иди при човек, който е в час! :)
Благодаря ти много за изчерпателния и точен отговор -Sebulba. Имах съмнение за долния шарнир но в сервиза ще кажат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

братле може да е от някои от танпоните на носаца

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, скърцането изчезна след смяна на долен шарнир.-Шарнира е марка Sidem-Белгийски 24.00 лева-Смяната на шарнир 20.00 лева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да не отварям тема - колко е не-добре да се кара със скърцане в окачването?Имам предвид, фатално ли ще е да се минат 200-300км градско и какво рискувам? Признаците са точно като на човека от темата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж колега , при мен също се разскърца нещо в ляво и дясно и не можеш сам да го усетиш от къде е.При мен се оказаха тампоните на стабилизиращата щанга.Върви някаде при по-разбиращи от теб да ти проверят цялата ходова част да не сменяш нещо здраво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...