Jump to content
Oyki Doyki

помощ за дискове

Recommended Posts

здр колеги карам англичанка 96г/d14a2/ :D предните ми дискове са на 262мм а отзад съм с барабани.понеже ще минавам на 4 диска въпросът ми е дали мога да си сложа предните отзад а отпред други/и на какъв размер?/или да си остана с тези отпред и да сложа само отзад и пак на какъв размер трябва да са? :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е толкова лесно :D Купуваш си све за задно дискове с монтажа от някоя морга и караш. Задните по спомен са 240мм. Но трябват главини, апарати, жила и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е толкова лесно :D Купуваш си све за задно дискове с монтажа от някоя морга и караш. Задните по спомен са 240мм. Но трябват главини, апарати, жила и т.н.

да това го знам че не е толкова лесно и знам какво ще трябва.да на 240 са задните просто искам да знам кой е по добрият вариант!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е толкова лесно :D Купуваш си све за задно дискове с монтажа от някоя морга и караш. Задните по спомен са 240мм. Но трябват главини, апарати, жила и т.н.

да това го знам че не е толкова лесно и знам какво ще трябва.да на 240 са задните просто искам да знам кой е по добрият вариант!
явно съм още малък и млад във форума и на никой не му се обеснява.че ква файда от тоа форум !!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно съм още малък и млад във форума и на никой не му се обеснява.че ква файда от тоа форум !!!!

Споко, бе, пич! Не се форсирай толкова. :) "Файда" има, но се казва полза. Първо помисли и се мотивирай, защо искаш да си подмениш заводската спирачна система с друга, и дали има особен смисъл? Тук се опитваме да си говорим добронамерено и да си бъдем полезни. :) Редактирано от ZAPPA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно съм още малък и млад във форума и на никой не му се обеснява.че ква файда от тоа форум !!!!

Споко, бе, пич! Не се форсирай толкова. :) "Файда" има, но се казва полза. Първо помисли и се мотивирай, защо искаш да си подмениш заводската спирачна система с друга, и дали има особен смисъл? Тук се опитваме да си говорим добронамерено и да си бъдем полезни. :)
ами за напред мисля да си сменям д14-ката и поради тази причина искам колата да спира повече и искам да започна от спирачките.миналата година сложих брембо мах и ми се вижда че има разлика но със друг двигател ще ми трябват и отзад дискове и затова пуснах тази тема :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Файдата от ползата не е особено голяма :D защото дисковете няма да ти променят кой знае колко спирането, а предимно визията ..Виж ако отпред сложиш по големи дискове, рЕзко се променя спирането на колата ..Да не говорим, че дисковете имат склонност да се кривят, да им клеясват водачи и т.н... защото всичко е навън, докато при барабана е скрито вътре ..Не те ангажирам с личното си мнение, но според мен по добре помисли за суап на предните дискове ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм англичанка с барабани отзад и изобщо не спира добре, моята си е фабрично с дискове отзад и спира перфектно, смени дисковете отзад ще усетиш разлика. И B16-ка да сложиш няма да имаш проблеми с дискове 262 отпред. Но гледай да сложиш хубави дискове и накладки.(Brembo MAX/EBC Solid + EBC Green Stuff според мен е най-добър вариант), като гумите са по-важни и от спирачките ;). Карал съм и англичанка MB6 с дискове 282, разлика спрямо моята не усетих..Но в никакъв случай недей да минаваш на по-големи дискове от пред пък отзад да си с барабани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи е по добре да сложа отзад отколкото да слагам по големи предни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С предни дискове 282 най-вероятно ще спира по-добре. Ама разваляш много баланса на спирачките, което не е особено препоръчително. Не бях чувал до сега за кола с дискове 282 отпред и барабани отзад. Най-добрия вариант естествено е да смениш предните с 282 и задните на 260. Но няма да ти излезе евтино. Аз когато си купувах предни дискове и задни EBC забелязах, че предните 282 са три пъти по-скъпи от 260. Но не забравяй, че най-добрите спирачки са гумите.

Редактирано от EmZvr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е гаранция, че с дискове ще спира по-добре. Даже може ефекта да е обратен. Площта на задните накладки е много по-малка от тази на челюстите ( отделен е въпроса ако искаш да гъзарееш). А и с ти я дискове от зад забрави да имаш ръчна. Ако искаш да я ползваш трябва да я направиш хидравлична ;) Като цяло спирачния усилвател е настроен за дискове с тоя размер и тоя тип спирачна с-ма. За по големи дискове и апарати ще трябва и по-голям усилвател, пътища за спирачна течност и може би още някой неща. Не изключвам и смяна на спирачния усилвател с такъв от друга, която е с 4 диска или с по-големи (комплекта да си е цял дискове, тръби и серво от една и съща кола) Не е въпроса да смениш или да сложиш дискове, а това дали ще има ползва от тях.

Редактирано от Вен_РВ1456ВС

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със слагането на задни дискове(240мм) е желателно помпа и серво(освен ака не ти е голяма помпата 15/16 и сервото)Ако всичко е 6 по апаратите имаш ръчна,остави ги тези митове за нямането на ръчна.Отделно за това, че по зле спира ако е с дискове отзад....... ;) то по тая логика защо и отпред не е с барабани :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със слагането на задни дискове(240мм) е желателно помпа и серво(освен ака не ти е голяма помпата 15/16 и сервото)Ако всичко е 6 по апаратите имаш ръчна,остави ги тези митове за нямането на ръчна.Отделно за това, че по зле спира ако е с дискове отзад....... ;) то по тая логика защо и отпред не е с барабани :D

съгласен съм с колегата AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...