Jump to content
gamencerista

Лампата на акумулатора свети

Recommended Posts

Здравейте колеги, от 2-3 дни наблюдавам как като натисна спирачката и светва лампата на акумулатора. В началото леко примигаше, но сега вече се вижда доста по-ясно. Почти съм сигурен че ще е нещо от алтернатора, понеже доста го тормозя с музиката, но пък да се допитам и до вас :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз от автомобилни проблеми не вдявам грам (а сигурно и няма да се наложи да заразбирам скоро, за добро или лошо), но ето на какво попаднах (проблем подобен на твоя, защото като спираш оборотите намаляват):

 

свети лампата за акумулатора

 

Мене така започна да ми свети лампата за акумулатора, и то след основен ремонт. Като и подам газ - угасва. Нямам идея каква може да е причината.....

Алтернатор. Най вероятно изгорял изправителен диод в греца, при което зарядното напрежение е занижено особено при ниски обороти. За да се увериш палиш колата и мериш с волтмера на клемите на акумулатора, трябва да е 13.8 до 14.4 волта без включени други консуматори. Силно ме съмнява, след като си бил на ремонт майсторите да са го прецакали алтернатора, има едно златно правило винаги първо се откача минусовата клема от акумулатора след което плюсовата и се закача обратно - плюса после минуса. Тъй като плюсът на акумулатора е свързан директно с изправителните диоди, неспазването на това правило води до повреда на някой от тези диоди в алтернатора.

Но все пак си провери и почисти клемите на акумулатора първо, може да бъде и от четки на алтернатора, нека го видят специалисти все пак, направи си сам не е много удачно.

 

---

 

tommy_m преди да пристъпиш към диодите, провери зарядното напрежение както описах, като предварително почистиш клемите на акумулатора (разкачай по реда който описах). Ако това не помогне вече следва да се проверят тези диоди (в зависимост от марката на алтернатора са различни, могат да са в блок, може да са единични). Разбира се не е изключено и в регулатора да има проблем. Така да се гадае не става, за да си сигурен закарай колата на автоелтехник да се произнесе. Защото може да се окаже и някой куплунг, лоша връзка по веригата, и т.н. Виж си и натягането на пистовия ремък след като го прави само на ниски обороти.

Предложенията звучат логично, обаче проблемът в крайна сметка се е оказал недозареден акумулатор:

 

Слаб акумулатор. Още един пример за неправилна експлоатация. Акумулатора е на 3 месеца 77 Ан, но с тези ремонти, които следваха и това безкрайно въртене в опит да запали и зареждане през ден си казаха своето.... Засега не е проблем, защото колата вече е изрядна и пали от четвърт, но ще видим ако застудее и не я паля 2 3 дни

Цялата тема е тук.

Така че, ако караш на къси разстояния и товариш акумулатора, може причината да е в него, а не в алтернатора. Пробвай да го заредиш, провери и дали зарежда алтернатора.

Редактирано от user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четки на алтернатора 99,99% но ако не си го правил не се занимаваи даи на някои които разбира.При сглобяването на новите четки трее да са събрани защото като се вкарва ротора и колектора ги чупи, провери и колекторните пръстени където лягат четките за износване и биене, защото на моита кола при високите обороти премигваше и се оказа биене в колекторните пръстени и подхвърлят четките на горе и не зареждаше, успех с ремонта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега премерих с мултицет 14.5 волта. СЕга мисля да покарам малко колата и тогава да видя пак ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мини през най-близкия магазин за акомулатори. В най-лошя случай ти е 5 кинтас проверката. Направо като ти кажат консуматори пусни и усилвателя да се види кое ти дърпа тоците. Един нормален акомулатор/обслужваем/ е добре на около 3 месеца да му се следи водата и като се долее да се дозареди. На необслужваемия само зареждане. Никога не е излишна тази продцедура, а спестява дооста главоболия :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички , нека и аз да се намеся. Аз имах същия проблем. Пътувах за София и на влизане в града леко ми премигваше лампата на акумулатора. След което си помислих, че са четките на алтернатора, защото често я оставях да работи на празен ход. Карах колата известно време така, може би 4 или 5 дни и свалих въпросния алтернатор. Разглобих го и видях, че всичко си е на лице, четките си бяха хувави и не се виждаше износване по ротора. След което го закарах да го огледа майстор, но ремонтът му излизаше горе-долу колкото един втора ръка, но при теб може да е по - леко положението и да си го ремонтираш. Взех си алтернатор и си реших проблема с миждукащата лампа при празен ход. Но важното е да е от същия модел двигател. Успех с разрешаването на проблема :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами акумулатора беше с по-ниско ниво на течноста, долях го. Като покарах отново си свети лампата. Значи като пусна фаровете и сд-то и свети бая силно, като угася сд-то само на фарове е по-слабо, на празен ход, без консуматори всичко е ОК.При замерване с мултицет на празен ход алтернатора зарежда с около 14.3 волта, при пуснати фарове и сд варира от 13.9 до 14.1 волта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами акумулатора беше с по-ниско ниво на течноста, долях го. Като покарах отново си свети лампата. Значи като пусна фаровете и сд-то и свети бая силно, като угася сд-то само на фарове е по-слабо, на празен ход, без консуматори всичко е ОК.При замерване с мултицет на празен ход алтернатора зарежда с около 14.3 волта, при пуснати фарове и сд варира от 13.9 до 14.1 волта.

На 100% съм сигурен, че е от генератора! Свали го или иди при човек, който се занимава с това да го погледне ;).Успех и да кажеш какво е станало :P .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...