Jump to content
parvan90

Моля за съвет! civic 1.4i или 1.4is

Recommended Posts

Здравейте, бъдещи колеги! Реших следващата ми кола да е Хонда , (настоящата е опел астра 1.6i- 75 коня , ако някой го интересува :lol:) , спрял съм се на civic 6 генерация 1.4 is- 90 коня хечбек (японка), но ми изпадна много изгодна оферта за по слабия двигател - 1.4i -75 коня, и силно се колебая дали да не я взема. Искам да ви попитам, като хора с повече опит и познания за хондите, какво ще ме посъветвате, на правилната кола ли съм се спрял, коя от двете си заслужава повече, има ли огромна разлика между двете и тнт? Искам да поясня, че пътувам доста и колата ми трябва да е икономична, не държа толкова на вървеж, колкото на икономия, но все пак да не ме задминават лади и москвичи де ::D! Очаквам съветите ви, благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
My http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=62088Разликата е в тарнитурата на дросела. Редактирано от tony_asa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест, е много лесно да минеш от 75 на 90 коня и да взимам смело 75 кониовата? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти е по изгодна и ти харесва повече от другата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то какво да ми харесва повече от другата те са 1 към 1, разликата е в 15-те коня, които според темата която ми прати с 1 гарнитурка се оправят. То друга разлика май-няма?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то какво да ми харесва повече от другата те са 1 към 1, разликата е в 15-те коня, които според темата която ми прати с 1 гарнитурка се оправят. То друга разлика май-няма?

май-май наистина няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги а поддръжката на хондата как е? Едвали ще е по-евтина от на сегашната ми астра, но все пак се надявам да не е много по -скъпа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по скъпа е от на астрата,но реално не е по скъпа защото няма да се налага да правиш кои знае какво.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И двата варианта 75 к.с. и 90 к.с. са доста пъргави и икономични колега. При по-мощния модел ще имаш по-голям запас от мощност и въртящ момент, ще върви повече и ще е по-икономична в някои случаи /най-вече при каране на климатик, особено на ниски обороти/. Много важно е и техническото състояние, ако състоянието на тази с мотор 75 к.с. е много по-добро взимай нея. Ако имаш възможност покарай и двете и ще прецениш сам коя е твоята кола. При всяко положение Хондата е по-надеждния автомобил от Опела /предполагам че няма нужда да те убеждаваме в това/.

Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен първо трябва да видиш състоянието на автомобила, мощността не е толкова важна. Както казаха колегите е мн лесно от 75 да стане 90. Вземи тази, която има повече потенциал в купето. После може и да се вкараш във филма и да не останеш с тоя моторПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен първо трябва да видиш състоянието на автомобила, мощността не е толкова важна. Както казаха колегите е мн лесно от 75 да стане 90. Вземи тази, която има повече потенциал в купето. После може и да се вкараш във филма и да не останеш с тоя моторПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

 

Не знам аз лично малко се съмнявам, че с една гарнитурка хоп 15 кончета отгоре, малко ми е съмнително, твърде лесно е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хора са правили тая процедура и са доволни, дори не се съмнявай пробвано е вече. Наистина като смениш гарнитурата и се дигат кончетата..:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хора са правили тая процедура и са доволни, дори не се съмнявай пробвано е вече. Наистина като смениш гарнитурата и се дигат кончетата..:P

Не не, аз не казвам, че не се вдигат но 15 коня... няма логика само това да е разликата между двете коли

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз това си го обяснявам че може би това е техническо решение на "Хонда", а именно вместо да разработват двигател с такава мощност /75 к.с./ чрез тази гарнитура да намалят мощността на съществуващия вече агрегат с мощност 90 к.с. /т.е. с оригиналната гарнитура не се използва целия капацитет на двигателя/.

Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой , може ли да ми даде съвет, за какво да гледам и от какво да се пазя при избора си на хонда?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...