Jump to content
FOXO

Honda Accord 2001 Type R

Recommended Posts

И така колеги става въпрос за Honda Accord Type R ,която в момента се намира в Италия и е обявена за продажба.Колата е много яка и ми харесва много, обаче незнам почти нищо за нея като модификация,имам в предвид,че е рядка машина и немога да видя нито как вървят,като пари тука в България,нито нищо.Искам да знам всичко което се сетите за тази кола,каквато и да е било информация за тази кола ще ми бъде от полза!Благодаря предварително.Сега имам само няколко снимки които ще споделя със вас и до няколко дни ще имам по-подробна информация.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори че сигурно няма да ти помогна с кой знае каква информация но моето мнение е че колата е уникална.Хубаво е че е италианка няма да имаш проблеми с ръжди ,а това че не ги поддържали технически също е според зависи.Моята е от там и е супер.Понеже е typeR може частите ти да са малко по скъпи но пък според мен си заслужава,кефа цена няма.Колицата е супер но ако имаш възможност преди покупката като всяка кола която се купува на старо я провери на сервиз в който са чували за Хонда.Успех и дано всичко с нея е ок, драсни некой ред после да разкажеш какво е станало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се интересувам от този модел акорд, реших да не пускам нова идентична тема, затова питам тук. Под 7/8 хиляди евро не виждам да има в Европа. Разбрах, че мотора е много надежден и безпроблемен, както на всички хонди. Интересува ме, окачването различно ли е от на другите акорди, видях че спирачките са други с по 2 бутала и т.н. Мислите ли, че извънградско при нормално каране, ще и стигат 9л на 100, все пак е 2,2 и не е малка кола. Искам да си сменя алмерата с нещо малко по-голямо и мощно, въпреки, че като гледам данните, акорда е съвсем малко по-бърз от алмерата ми, която има някои подобрения. Блазни ме много, че има ЛСД, за разлика от сивиците type r, за Европа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нормално каране извьн градско ще му стигат 9литра  на 100км. Даже може и да е по икономичен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах доста клипове на тази хонда и това което не ми хареса е, че има много къси скорости..От една страна е добре да има къси 1-2-3 и дори 4-та, че така ускорява добре, но на 5-та с 4200-4300 оборота при 140 км в час ми се струва зле. Хем е 2,2 мотор с над 200 коня, а на 5-та е направена да държи много високи обороти, дори с нормална скорост.. Не знам колко са достоверни клиповете, но аз лично не съм виждал такава кола, една обикновена 1,6-100коня кола има такива обороти..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,щом Японеца го е измислил сигурно е имал нещо в предвидПубликувано изображениеПри доста двувалови ВТЕЦ-ци,да не кажа при всички е така

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С по  кьсите скорости дьржи двигателя в по високи обороти и си по близо до витек режима. Иначе двигателя е разтеглив . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах доста клипове на тази хонда и това което не ми хареса е, че има много къси скорости..От една страна е добре да има къси 1-2-3 и дори 4-та, че така ускорява добре, но на 5-та с 4200-4300 оборота при 140 км в час ми се струва зле. Хем е 2,2 мотор с над 200 коня, а на 5-та е направена да държи много високи обороти, дори с нормална скорост.. Не знам колко са достоверни клиповете, но аз лично не съм виждал такава кола, една обикновена 1,6-100коня кола има такива обороти..

Двигателя достига максимален въртящ момент 215 Nm при 6700 об. и 212 кс. при 7200 оборота. Нормално е да държи такива обороти, нали идеята е да е бърза а това няма как да се постигне ако се кара само на ниски обороти /макар че според мен ще си върви доста и в диапазона 3500-5000 оборота/. Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах доста клипове на тази хонда и това което не ми хареса е, че има много къси скорости..От една страна е добре да има къси 1-2-3 и дори 4-та, че така ускорява добре, но на 5-та с 4200-4300 оборота при 140 км в час ми се струва зле. Хем е 2,2 мотор с над 200 коня, а на 5-та е направена да държи много високи обороти, дори с нормална скорост.. Не знам колко са достоверни клиповете, но аз лично не съм виждал такава кола, една обикновена 1,6-100коня кола има такива обороти..

Не е проблем даже си е много добре, те не изключват на 6500 оборота като 1.6 100 коня ... мисля че отиват около 7900-8000 оборота, пък в В-тека вървежа е доста по-сериозен! Колата е супер, двигател, скорости всичко е 6 !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, че няма много такива в България, но някой знае ли с какъв бензин се кара това чудо - само от най-скъпия или ...? - И дали е с верига?Знаете ли, кой може да внесе такъв екземпляр, че нещо взех да се филмирам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FOXO, какво стана с Акорда? Да не е в БГ? :bg:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FOXO, какво стана с Акорда? Да не е в БГ? :bg:

Забравил съм да напиша,че като пратих хората да капарират колата,тя вече беше платена :angry: Инче 7000 евро ми бяха казали,ама това нямало да бъде цената.....така и неразбрах за колко са я продали после!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...