Jump to content
Guest gkb

Препоръчайе ми гуми моля!

Recommended Posts

Guest KATADJIQTA/RAZBIVACH/

които има много пари за даване определено гумите са йокохама Y каналите,туранца и потенца имасхе и гудиар но непомня то4но кви бяха вс тези гуми са отли4но мн леки с отли4но сцепление и мн мн скъпи ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KATADJIQTA/RAZBIVACH/

които има много пари за даване определено гумите са йокохама Y каналите,туранца и потенца имасхе и гудиар но непомня то4но кви бяха вс тези гуми са отли4но мн леки с отли4но сцепление и мн мн скъпи ;) могат да се жземат и мн добри гуми на по ниски и реални цени ние все пак не караме формули

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Gpoyt
Отговорено (Редактирано)

Какво ще кажете за Клебер? Аз лично съм доволен. Карах Шатъл преди, автоматик, не е 4х4. Катерил съм всякакви проходи зимата и не са ме подвеждали... пък и от летните съм доволен.Наскоро си купих ACCORD '94 2.0 IS, автоматик. В момента е с гуми 185/65/R15, зимани, дори не знам каква е марката, но са толкова скапани, че и за летни не стават.какви гуми ще ми препоръчате за нормално каране и да не са много скъпитърся си и лети джанти - 16'.

Редактирано от Gpoyt

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Kid Android

Привет! Мисля да си взема 2 гуми (фин.ограничения :cool:). Новите отпред или отзад да ги сложа? Сега съм с Фулда и си мисля за няколко варианта: 1) Bridgestone; 2) Toyo; 3) Kleber; 4) Dayton. 4 естествено е най-евтино, но май не са лоши. Някакви мисли по въпроса? 10х!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda-Z

Привет! Мисля да си взема 2 гуми (фин.ограничения :wub:). Новите отпред или отзад да ги сложа? Сега съм с Фулда и си мисля за няколко варианта: 1) Bridgestone; 2) Toyo; 3) Kleber; 4) Dayton. 4 естествено е най-евтино, но май не са лоши. Някакви мисли по въпроса? 10х!

1. Те нещата трудно се съпоставят така. Най-малкото, че 2 Bridgestone са почти равни на 4 Dayton :wub: От тези четири марки нищо лошо не мога да кажа за никоя от тях. Ето защо, лично аз ти препоръчвам Dayton. Защото предлагат много добро качество за цената си. Като имам предвид размера на гумите ти модела, който ще е за тебе е D200 или (по-новия) D210. Освен всичко Dayton е марка от третата продуктова линия на Bridgestone и се произвеждат в техните заводи. 2. На теория и по принцип новите гуми, ако са две се поставят на задната ос.Избора е твой :heart: Редактирано от Honda-Z

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dancing_niki

Potenza или Vredestein Sportrac 2, която и да е от двете ги сменяй през 5 000 км предни задни, за да се износват по-равномерно и няма да имаш проблеми :wub: третия не мн лош вариант са Marangoni Heron, или най-високия клас на Marangoni, Zeta linea :heart: айде късмет с покупките

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Kid Android

Никой нищо не казва за Matador. Казаха ми, че Potenza-та ставала на кокал следващото лято. Чакам предложения и за железни джанти (засега)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pepi

Ето ви супер сайт за гуми и джанти. www.avtogumi.com

Редактирано от pepi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dido_dimov

Kid Android ... железните джанти са на моргата ... в неограничени количества. Матадора ... можеш да ги ползваш за всичко друго, но не и да ги слагаш с джанти на колата, която караш. Потенцата ... първо виж как изглежда потенца на една година и после вярвай на приказки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Kid Android

Kaжи някой адрес на морга с джанти, ставащи за Хонда, моля!Ми, много форумджии ги хвалят тези Potenza, ама май засега ще взема Dayton, че по-евтини. Догодина ги слагам отпред, а отзад - Bridgestone-ките :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dido_dimov

Паркинга на "СО МАТ" и до двора на "ДАШ"а. Първо кажи в кой град търсиш морга. После спри едно такси и питай него. А за Хонда стават много джанти. Предполагам, че на твойта ще лепнат идеално такива с 4 отвора и 100мм разстояние между отворите по диагонала. Може би на 5.5 или 6 инча ширина. Това вече си го съобразяваш с ширината на гумите. Потърси малко и ще намериш. :blink: Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bellinda

TOYO CLEANPROXES - НАЙ-ГОТИНИТЕ ГУМЕ 14-КИ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest HondaFen

Наскоро си купих SPORTIVA. Не бях ги чувал ама разбрах че са Чешки. Шарката е подобна на POTENZA -та. Много съм доволен а и цената ме ошантри - 76 лв/бр за 195/50 R15 !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest zhivko

аз съм с мишелин и смятам че са подходящи,не напразно им се носи славата още от кумонистическо време.или въпрос на личен избор хубави гуми много

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Наскоро си купих SPORTIVA. Не бях ги чувал ама разбрах че са Чешки. Шарката е подобна на POTENZA -та. Много съм доволен а и цената ме ошантри - 76 лв/бр за 195/50 R15 !!!

<{POST_SNAPBACK}>

Колега зимна Спортива ли сложи или лятната????Аз гледах лятното изпълнение

,оба4е на 16'(115лв/бр) и на тях пи6е6е 4е са сделани в Германия.

Както и да е цената им е сме6на,някой ако е цакал зимни такива да даде жокер :)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest joro_bul

Наскоро си купих SPORTIVA. Не бях ги чувал ама разбрах че са Чешки. Шарката е подобна на POTENZA -та. Много съм доволен а и цената ме ошантри - 76 лв/бр за 195/50 R15 !!!

<{POST_SNAPBACK}>

Колега зимна Спортива ли сложи или лятната????Аз гледах лятното изпълнение

,оба4е на 16'(115лв/бр) и на тях пи6е6е 4е са сделани в Германия.

Както и да е цената им е сме6на,някой ако е цакал зимни такива да даде жокер :D))

<{POST_SNAPBACK}>

колеги- 5 г ги продавах тез гуми /спортива/ часна марка на континентал, летния вариант много пързаля на влажно време а зимниа държи 10 - 15х.км. и са за хвърляне, ако си мислите за по -евтини варианти може да ви излезне по-скъпо в крайна сметка. и все пак по-малкиа компромис са гудрич, клебер, корморан за летни и семперит, гудрич, клебер, и т н. за зимни но, общо взето почти всички по известни марки от среден клас се държат еднакво до 20 х.км. и на боклука :D:D;) а който има възможност знае кво да си купи за Hondi-чката :offtopic: Редактирано от joro_bul

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

семперит, гудрич, клебер, и т н. за зимни но, общо взето почти всички по известни марки от среден клас се държат еднакво до 20 х.км. и на боклука :D  :D  :D а който има възможност знае кво да си купи за Hondi-чката :offtopic:

<{POST_SNAPBACK}>

аз съм със семперит, изкарах една зима и бяха перфектни. сега ще видим втората как ще се държат

175/70-14 и CRX-а става като тракторче

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest La4o

Като си купих колата на скоро бях с две зимни Ласа отпред (нови) и и някакви галоши отзад даже не знам какви. Реших да си пазя зимните за зимата и си взех 4 нови летни. Понеже нямах много пари и заложих на евтиното. Купих си 4 летни Дебица Фюрио 165/60/14 Н. Верно е че са Полски но са произведени в заводите на Good Year. Имайки в предвид съотношението качество цена аз съм доста доволен. Взех ги за по 68 лв едната. Аз обичам да си ръчкам по завоите и нямам проблеми със сцеплението (навъртял съм им 3-4000 км). Като поостареят още ще видя дали си запазват качествата. Но за сега съм си доволен. :D:offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest chukov

ЗА най красива гума тая година е определена YOKOHAMA PARADA

 

Публикувано изображение

 

На безпочвените и напълно тенденциозни според мен исказвания на Магнум по повод гумите YOKOHAMA искам само да цитирам някои от автомобилите, производствено оборудвани с YOKOHAMA и да не забравяме, че YOKOHAMA имат заводи само в Япония и САЩ

 

AMG G55, ASTON MARTIN Vanquish, Vanquish S, BENTLEY Continental GT, BRABUS MV12, LEXUS GS300/400, LOTUS Exige, Elise, MORGAN, PORSCHE Boxster, BoxsterS, 911 CARRERA 4

 

Ами сами си направете изводите кои са избрали YOKOHAMA

Аз също съм с 4 YOKOHAMA A539 и колата се държи перфектно на дъжд и на сухо. Изобщо не е вярно, че гумите не държат.

 

Като искате Йокохами с ДОТ 2005/20006 avtogumi.com или Изключителния представител на България за YOKOHAMA

 

За справка YOKOHAMA EUROPE DEALERS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dobsyn

Идва зимния сезон и си мисля за новички зимни гуми ;-)Много ми хвалят Mishelin Alpin , а и съм ги виждал в действие. Нямам опит и база за сравнение, надявам се да направя най-добрия избор за първата зима от както имам Хонда :D .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

За зимни силно препоръчвам Semperit Wintergrip ... изпробвани са , държат се чудесно !Аз лично тази зима мисля отново да си купя такива /старите отидоха със старата кола/.Цената е нормална /около 100лв/бр доколкото помня/. Внася ги "Диана".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

За зимни силно препоръчвам Semperit Wintergrip ... изпробвани са , държат се чудесно !Аз лично тази зима мисля отново да си купя такива /старите отидоха със старата кола/.Цената е нормална /около 100лв/бр доколкото помня/. Внася ги "Диана".

потвърждавам с 2 ръце!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

Идва зимния сезон и си мисля за новички зимни гуми ;-)Много ми хвалят Michelin Alpin , а и съм ги виждал в действие. Нямам опит и база за сравнение, надявам се да направя най-добрия избор за първата зима от както имам Хонда :D .

Най-вероятно ще са идея по-добри от семперит-а , но и цената е значително по-солена доколкото помня :D Но ако можеш да си го позволиш , взимай мишлена .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

със сигурност ще са по-добри ... поне първата годинамежду другото Bridgestone правят и много добри зимни гуми, редовно печелят тестовете на AutoBild & ADAC - щом и немците ги признават, значи си заслужават.Но и цените им са ужасно дебелиПък и при зимните гуми има този неприятен момент, че бързо остаряват и изгубват свойствата си. Сега се набутваш с много пари за супер зимна гума, но след 3 години вече не е същата, сега нова SAVA или BARUM ще държи по-добре от Michelin на 4 сезона.Но пък ако имаш парите, вземай ги - след 3-4 години ако имат още грайфер, можеш да ги продадеш за 2ра употреба

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Идва зимния сезон и си мисля за новички зимни гуми ;-)Много ми хвалят Michelin Alpin , а и съм ги виждал в действие. Нямам опит и база за сравнение, надявам се да направя най-добрия избор за първата зима от както имам Хонда :D .

Най-вероятно ще са идея по-добри от семперит-а , но и цената е значително по-солена доколкото помня :D Но ако можеш да си го позволиш , взимай мишлена .
Моля ви се не ми хвалете Мишелинките изобщо като гуми :D Разочарован съм тотално , Алпина за нищо не става през зимата , майка ми си купи чисто нови алпинки миналата година и много зор виждаха в голям сняг !!! Мога да ви препоръчам ГудЯр / GoodYear - ultra 6/7 май така беше зимния модел , страшна гума , Джаза на майка ми с Алпинките в сравнение с лекото Лого с такива гудярки , които карат втори сезон , не можеше една по-стръмно склонче с повече сняг да изкачи , верно че джаза е по-тежък но не чак толкова !!! А да не говорим за неприятния шум при каране на магистрала който се получава !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest r2d2

Аз пък goodyear ultra grip 6 не ги признавам за зимни гуми.Две години карах с такива и се пързалях страхотно.Аз съм се зарекъл да си взема nokian. Брат ми е с такива и копаят яко, и са с готина зимна 6арка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

Най-добрата зимна гума е GoodYear Ultragrip 7 ... Но както каза магнума с всеки сезон разликата си е значителна , така че реално по-добре е да се кара с по-нови гуми , отколкото с по-скъпи :DЗа въпросните гуми Semperit Wintergrip ADAC дават 3 звездички на теста ... това е максимален резултат ... доколкото помня само още един или два модела гуми имаха по 3 звезди.На първо място иначе бяха Goodyear .... Continental също са много добри гуми , не само за зимни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dobsyn

Идва зимния сезон и си мисля за новички зимни гуми ;-)Много ми хвалят Michelin Alpin , а и съм ги виждал в действие. Нямам опит и база за сравнение, надявам се да направя най-добрия избор за първата зима от както имам Хонда :D .

Най-вероятно ще са идея по-добри от семперит-а , но и цената е значително по-солена доколкото помня :dry: Но ако можеш да си го позволиш , взимай мишлена .
Моля ви се не ми хвалете Мишелинките изобщо като гуми :shock: Разочарован съм тотално , Алпина за нищо не става през зимата , майка ми си купи чисто нови алпинки миналата година и много зор виждаха в голям сняг !!! Мога да ви препоръчам ГудЯр / GoodYear - ultra 6/7 май така беше зимния модел , страшна гума , Джаза на майка ми с Алпинките в сравнение с лекото Лого с такива гудярки , които карат втори сезон , не можеше една по-стръмно склонче с повече сняг да изкачи , верно че джаза е по-тежък но не чак толкова !!! А да не говорим за неприятния шум при каране на магистрала който се получава !!!
Колегата кара с Алпинки, предната зима ги купи и кара с голяма лекота по снега, без притеснения кара с около 100км/ч по пухкавия сняг, и при нужда от спиране се държи прекрасно. По баир4етата съ6то няма грижи, единствено при 4ист лед ...4увал съм за Mishelinki които се държат идеално на лед, само дето цифрата е по-голяма, за модел не се сещам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dobsyn

Гледам на Semperit моделите и по-точно Semperit Ice Grip 2

Публикувано изображение

Чуденката е дали тази гума ще е по-добра от Semperit Winter grip?!?

Публикувано изображение

Ако съдим по името би трябвало да е толкова добра на сняг и по-добра на лед а може и да греша.

Редактирано от Dobsyn

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

Ice Grip са за много тежки зимни условия , каквито нашите не са :shock:Така че правилния избор е WinterGrip :dry:Все пак през по-голямата част от времето просто се кара върху мокър път без сняг :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dobsyn

Ice Grip са за много тежки зимни условия , каквито нашите не са :shock:Така че правилния избор е WinterGrip :dry:Все пак през по-голямата част от времето просто се кара върху мокър път без сняг :D

:P Смятам че големите производители на автомобилни гуми би трябвало да правят добри продукти , така че при колебание Между Алпин и Wintergrip не би трябвало да намеря особена разлика в стабилността при зимни условия, а в цената разликата е 50% отгоре за Алпинките

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ивайло Петков

Аз съм си харесал тези:

Публикувано изображение

Yokohama F601 Winter*T

Има ли някой да е бил с такива?

Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dobsyn

Аз съм си харесал тези:

Публикувано изображение

Yokohama F601 Winter*T

Има ли някой да е бил с такива?

И на мен ми е интересно да чуя мнения за Yokohama

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slus4o

Идва зимния сезон и си мисля за новички зимни гуми ;-)

Много ми хвалят Mishelin Alpin , а и съм ги виждал в действие. Нямам опит и база за сравнение, надявам се да направя най-добрия избор за първата зима от както имам Хонда :angry: .

Ако си паралия си купи к'вото колегите викат ама мене ако питаш

Истината между фалша и комерсиализма е в Gislaved - Nord Frost 3

Публикувано изображение

Технически параметри

Руска хвалба

 

Аз лично си имам зимни но следващата зима познай в какво ще си

преобуя колицата Четири чисто нови парчета и ще си ора до насита

Имам колеги с такива и са яко доволни аз лично бях малко скептичен

щото гумата седи малко мека но нека скандинавците "Тефалират" :unsure: вместо нас

аз си мисля че имат малко повече опит от некви Мишелини дет вече се чудат къв

грайфер да избацат за да им се продават а да не говорим че си купуваме некви

си гуми дет каде ли не са правени ама не и във Франция аз лично съм виждал

Руски Мишелини за 250 лева парчето, че небяха ли и повече :unsure:

при Gislaved 4х75=300лв а не 4х150=600лв но ти си решаваш

 

При нас всички служебни са с Мишелин

и защо защото били най-добрите

и що щот били най скъпите, аре моля ви се!!?

 

Искам да си кажа не се хвърляйте само по марки трябват и качества

ама не само-реклама или само-оценка че и само-награждаване ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest koki

Три зими карам с YOKOHAMA AVS V 901 link Не са много шумни и се държат доста прилично

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Zenko

Gislaved-----лошо 4е зимния размер които произвеждат за сега е само 175/70/13-ние които си пазим тенекиените джанти бива ама за другите ........ина4е при нас е наи продаваната зимна гума с много добри коментари от клиентите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Gislaved са може би най-добрата гума за сняг и лед, за типично северните зими на финландия, русия и т.н.но за България не са най-подходящи, защото повечето време през зимата е сухо или мокро, в най-лошия случай - киша. сняг по пътищата се задържа за 20 дни през цялата зимаа Gislaved са много зле за асфалт, свършват много бързо, много бързо се опичат ако пече слънце на черния асфалт. а и на аквапланинг не дават много добри резултати.За мен идеалната комбинация от гуми е такава:4х 195/50 R15 Bridgestone Potenza за лятото.4х 185/60 R14 GoodYear Vector за края на есента, зимата и началото на пролетта.4х 165/80 R13 Gislaved Nord Frost за зимата когато вали сняг.Забелязал съм, че дори и да е сухо, high performance лятна гума не държи добре, когато температурите са под 10 градуса. есента като паднат листата, се получава доста неприятна киша, и летните гуми не държат добре. Така че слагам всесезонните гуми и карам докато не свършат дъждовете през пролетта. Те са и по-добри в градски условия от летните.А зимата като завали големия сняг, или тръгна на планина - слагам зимните. Като се стопи снега или почистят добре улиците, връщам всесезонните.Но пък трябва да карам по 100 000 км на година, че да изхабя толкова гуми ... мечти мечти!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dobsyn

Gislaved са може би най-добрата гума за сняг и лед, за типично северните зими на финландия, русия и т.н.но за България не са най-подходящи, защото повечето време през зимата е сухо или мокро, в най-лошия случай - киша. сняг по пътищата се задържа за 20 дни през цялата зимаа Gislaved са много зле за асфалт, свършват много бързо, много бързо се опичат ако пече слънце на черния асфалт. а и на аквапланинг не дават много добри резултати.За мен идеалната комбинация от гуми е такава:4х 195/50 R15 Bridgestone Potenza за лятото.4х 185/60 R14 GoodYear Vector за края на есента, зимата и началото на пролетта.4х 165/80 R13 Gislaved Nord Frost за зимата когато вали сняг.Забелязал съм, че дори и да е сухо, high performance лятна гума не държи добре, когато температурите са под 10 градуса. есента като паднат листата, се получава доста неприятна киша, и летните гуми не държат добре. Така че слагам всесезонните гуми и карам докато не свършат дъждовете през пролетта. Те са и по-добри в градски условия от летните.А зимата като завали големия сняг, или тръгна на планина - слагам зимните. Като се стопи снега или почистят добре улиците, връщам всесезонните.Но пък трябва да карам по 100 000 км на година, че да изхабя толкова гуми ... мечти мечти!

ОК това означава ли , че ако си сложа Gislaved Nord Frost 3 за зимата, и когатоп снега изчезне и си продължавам с тяха заради това че е сезон и е студено, ще се изхабят доста по-бързо от други зимни гуми?Комбинацията за която говориш за 3 4ифта гуми не е лошо като замисъл, оба4е ве4е се полу4ава нерентабилност на покупката или поне така ми се струва, демек, доста пари в гаража :D Ако си обуя колата с такива гуми зимни, примерно мога ли да изкарам 2 сезона или има живот и за повече!? Кишата също не е за пренебрегване дето казваш, а във Варна киша зимата иома колкото искаш, дали ще се държи стабилно или не.Цената е примамлива и дето се казва да изкара два сезона пък ще му мислим после за нови, до там да стигна :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...