Jump to content
Guest gkb

Препоръчайе ми гуми моля!

Recommended Posts

Guest gkb

Здравейте,даите идея за предни гуми за кончертото - 185/60 - 14 Искам обаче хубави гуми - твърди, защото като карам меки и имам чувството че колата се усуква и накланянещо в стил бриджстоун потенца ми харесваиначе мисля да взема иокохамакажете какво препоръчвате и орентировъчни цени да дадете ако можете :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KATADJIQTA/RAZBIVACH/
Отговорено (Редактирано)

погледни тук и сам ще решишhttp://www.boriana-bg.com/liubopitno/avs/avs.htmпоне аз карам с такива с и каналите и сам много доволен

Редактирано от KATADJIQTA/RAZBIVACH/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest svetlio

Срязох си едната предна гума в гадна, зверска дупка :) и мисля да взема за отпред Toyo Proxes T1-S. 195/50/15 са около 130 лева. Значи твоя размер е по-евтин. Каквото четох из нета и Yokohama-та си е супер. Така, че ти решаваш. В този ценови клас, която и от двете да избереш според мен няма да сбъркаш :):):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest eftimov

Yokohama :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gkb

YOKOHAMA ама от къде че не съм виждал да се продават .. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest eftimov

от кой град си? ако си от варна да ти кажа...п.п обуя а не "убуя"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Аз си мислех , че това "убуя" идва от "убия" :) и се чудех къв е смисъла?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOGIE

Yokohama ;)

САМО

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tirex

Какво ще кажете за "Малоя"?Размера ми е 185/70/13 и се оказа малко рядък,интересуват ме и цени на други марки с този размер,разбира се без разни корморани и дебици.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Аз съм решил следващите ми гуми да са Toyo, много хора ги хвалят около мен:http://www.toyo.sof.bg :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda-Z

Няма по-красива гума от Potenza RE720, ама няма :) ! Ако имах финансовата възможност само ееех :) .

Онагледявам:

Публикувано изображение

Иначе, ако някой е толкова мераклия на TOYO съм готов да му продам предните си гуми: TOYO Proxes F-08. Размер 195/60 R15 88H. На едно лято са и ще ги дам на половината им продажна цена в магазина ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Няма по-красива гума от Potenza RE720, ама няма :) ! Ако имах финансовата възможност само ееех :) . Онагледявам:http://www.diana-ltd.com/tyres/bridgestone/leki/RE720.jpgИначе, ако някой е толкова мераклия на TOYO съм готов да му продам предните си гуми: TOYO Proxes F-08. Размер 195/60 R15 88H. На едно лято са и ще ги дам на половината им продажна цена в магазина ;)

Кой събуди старата тема!Потенцата, въпреки че скоро ще ги спират от производство, си остава перфектната гума! По-добра от континентали, пирелита и мишелини на двойна цена!С Йокохама съм отпред, вярно вече към края на живота си (на година и половина са!) тези асиметричните - УЖАСНИ СА! Държат по-зле от зимните гуми, и то на сух и топъл асфалт! На мокро/кално са шейни!А отзад сложих новички потенци, и задницата ЗАСПА! Това е гумата! 123лв Н индекс. Имаше и по-евтини, Т индекс, за по-бавни хонди ;)п.п. Какво им е на Тойо-то, много ги хвалят на запад. Поне за сухо/топло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest k_u_d_o_s

OT Yokohama opredeleno sym Mnogo dowolen.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest koki

Вече три години карам с асиметрични YOKOHAMA и съм много доволен страшно стабилни при високи скорости и всякакви настилки , ако може да се каже че имат недостатък това е че се износват бързо но няма как да се комбинира добро сцепление и издържливост

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

п.п. Какво им е на Тойо-то, много ги хвалят на запад. Поне за сухо/топло.

5 години са на първо място в САЩ, а и в сайта пише какви още заслуги имат. Не съм ги пробвал още, но това са май следващите ми гуми. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest �нчо

Обърни внимание на VREDESTEIN. Много високо качество - както сцепление, така и износоустоичивост! За цените не знам. Трябвасам да ги сравниш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dido_dimov

Колега gkb ...

Мойта хубавица /като твойта/ дойде с Pitenza RE720 ... велика гума, но беше пренарязвана и конците се скъсаха на 3-тия ден. Тогава ми трябваха спешно 4 гуми, но нямаше кинти след всички неща по регистрацията. 2 Lassa impetus2 нови и 2 BFGoodrich не помня модела втора употреба. Ласите ... вече ги няма като стабилност и не свирят а подскачат на тръгване. Другите обаче ... още държат както трябва въпреки, че са старички.

Идеята ми за следващите гуми е Yokohama ...

 

Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

Гледах цената на лятната 185/55R14 80H RPB - 135-138лв.

Редактирано от dido_dimov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ti6o

Няма по-красива гума от Potenza RE720, ама няма

Публикувано изображение

И мойте са такива. Много съм доволен. Това са най-добрите гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum
yokohama SUXКойто не вярва, ще му дам да покара малко, сам ще се увери. Отпред съм със точно тези yokohama, отзад съм с точно същата потенца.Спираме на гумаджия, разменяме предни/задни и пак 2 кръгчета, да видите как understeer преминава в oversteerВярно yokohama-та са на година и нещо а потенцата са чисто нови, но според мен като са по-износени даже трябва да имат по-добро сцепление.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tirex

Какво ще кажете за "Малоя"?

Защо никой не казва мнение за MALOYA?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

Какво ще кажете за "Малоя"?

Защо никой не казва мнение за MALOYA?
щото никои не знае нищо за тях :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

Вярно yokohama-та са на година и нещо а потенцата са чисто нови, но според мен като са по-износени даже трябва да имат по-добро сцепление.

това пък как го измисли ????????????????значи да си карам аз гумите 2 години и ше са по добри от времето когато съм ги купил ????????WOW !!!спести ми 4 нови гуми .. тия ше ги карам докато не се сцепят от каране !!!:unsure::(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tirex

Защо никой не казва мнение за  MALOYA?

Maloya info :unsure:
Това ми е известно,но ме интересува някой има ли преки впечатления от тези гуми.Цената им е добра,а англичанин който кара с такива в БГ ги хареса много.Интересуват ме единствено преки впечатления за тях!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

това пък как го измисли ????????????????значи да си карам аз гумите 2 години и ше са по добри от времето когато съм ги купил ????????WOW !!!спести ми 4 нови гуми .. тия ше ги карам докато не се сцепят от каране !!!:unsure::(

ти за shaved, "бръснати" гуми не си ли чувал? Това са competition гуми, състезателни така да се каже, гуми, които нямат 'лиценз' за пътя, не можеш да караш на пътя с тях, гуми само за писта.Първо че имат само половината грайфер на нормалните гуми, и после ги продават и 'изпилени' пилят ги на 3/4-2/3 и така ги продават. Това повишавало свойствата им (на цената на по-ниският им живот).Провери в tirerack там продават competition гуми, hoostiers примерно, има инфо по въпроса.Логика има в това. Първо повърхностния слой на гумата е с някаква защита, да не стареят гумите докато ги продадат.После, дълбокия (и тесен) грайфер е като висока и тясна гума -- усуква се. За това high-performance гумите имат плитък и широк грайфер.Но пък високия и тесен грайфер по-лесно 'пори вълните', по-лесно достига до асфалта в дълбоки локви и съответно по-трудно прави аквапланинг.За това си сменяме гумите, за да не ни изненадат на мокро. А и стареят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest koki

Магнум е много прав.До миналото лято бях с гуми като неговите - супер стабилни>Сега съм с YOKOHAMA C-Drive те са също много добри.MALOYA са по-твърди гуми Т.Е много подходящи за патища с дупки/ каде ли ще ги намерите тези дупки в България/ държат се добре и на сухо и на мокро , но не са много стабилни при високи скорости и са малко шумни - поне модела които имаха преди 2 години

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

...За това си сменяме гумите, за да не ни изненадат на мокро. А и стареят.

да де ... и ти се оплакваш от гуми дет са джиткани над година и половина ? при това въртяни от CRXстегни се малко :unsure:само се сети колко асвалт са изяли за година и половина и ми кажи какви качества са останали в тези гуми ?освен да се въртят сам виждаш маи други не са останали ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

...За това си сменяме гумите, за да не ни изненадат на мокро. А и стареят.

да де ... и ти се оплакваш от гуми дет са джиткани над година и половина ? при това въртяни от CRXстегни се малко :unsure:само се сети колко асвалт са изяли за година и половина и ми кажи какви качества са останали в тези гуми ?освен да се въртят сам виждаш маи други не са останали ...
Хайде като си толкова отворен, отиди в магазина и си купи лятна гума, произведена тази година, с ДОТ ХХ05Карал съм с 15 годишни гуми, които още имат грайфер.И какво като е CRX, да не тежи 2.5 тона? Нито са пилени на Божурище.Щом толкова искаш, купи си нови такива йокохами и ще ги премерим със моите "стари" да видим кои повече държат.Но щом си решил да си купуваш такива - няма да те спирам! Просто си изказвам мнението, още повече имам директна база за сравнение.П.п. Някой знае ли ДРУГИ асиметрични гуми, във високия клас, 195/50-15, да се продават в БГКолкото и да ми се иска да сложа потенца отпред, май предпочитам някоя асиметрична гума, че съм с много голям отрицателен наклон отпред, така е по-добре асиметрична гума

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dido_dimov

Карал съм с 15 годишни гуми, които още имат грайфер.

Съгласен ... BFGoorrich-a са ми употребявани, които и9мат по-добър грайфер от тези, които взех преди 2 години. Таркалял съм ги иеднакво време, но смея да твърдя, че "употребяваните" се държат по-добре. Редактирано от dido_dimov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

Yokohama A539-Супер гума стабилно се държи,малко е мека и свършва бързо.BFGOODRICH-добро държание но само при температури над 22 градуса.Приемлива цена.За масовия размер 195/50/15 цената нисля беше 115лв а 195/45/15 цена 138лвАко някой намери обаче истинско ама ИСТИНСКО TOYO да го слага без да се замисли.По-добра гума няма няма и да има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

Карал съм с 15 годишни гуми, които още имат грайфер.

 

И какво като е CRX, да не тежи 2.5 тона? Нито са пилени на Божурище.

режа малко от поста щото е безмислено заяждане ...

само да спомена че някои пъти се испускаш че обичаш да превключваш на максимални обороти, това достатъчно натоварва гумите да теглят и т.н

 

 

при мен фалконите уж не ги натискам много но се усеща по различен начин колата със сравнение миналата година , специално задните се криват и при леката задница по-лесно се губи сцепление (при по рязко натискане на газта в завои, задницата лесно излиза навън )...

Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

та исках да кажа че според мен японските гуми са само за един сезон. щото всички казвате маи че над година и нещо японска гума не става ....

просто различен състав има гумата ...

фалкона преди ме лепеше за пътя, сега го усещам не толкова сигурен и губи сцепление понякога ...

граифер все още има но това е без значение :unsure:

Редактирано от CryoGen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda-Z

та исках да кажа че според мен японските гуми са само за един сезон.

Виж тук не си прав :unsure: . Честно казано не ги знам Falken какви са и за какво се борят, ама с едно подобно изказване намесваш и Bridgestone, Toyo и (отчасти) Dunlop.Това много ми напомня за хората които казват "ааа, мани ги бе, японските коли са еднодневки"?!?!?!Пожелавам ти да си купиш някоя Potenza или Turanza и тогава пак да си говорим :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest group4dam

На Спартак Варна има 2 Toyo за по 35 лв. Замислихте ме

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

14' или 15' са (Спартак)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest group4dam

195/50/15 канали.....много хубави ама незнамдали не са ги взели вече. Такива гуми на се задържат много -- особено тамЧакат ги и от камиона грабят

Редактирано от group4dam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest koki

Карал съм с 15 годишни гуми, които още имат грайфер.

 

И какво като е CRX, да не тежи 2.5 тона? Нито са пилени на Божурище.

режа малко от поста щото е безмислено заяждане ...

само да спомена че някои пъти се испускаш че обичаш да превключваш на максимални обороти, това достатъчно натоварва гумите да теглят и т.н

 

 

при мен фалконите уж не ги натискам много но се усеща по различен начин колата със сравнение миналата година , специално задните се криват и при леката задница по-лесно се губи сцепление (при по рязко натискане на газта в завои, задницата лесно излиза навън )...

Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

та исках да кажа че фалкона преди ме лепеше за пътя, сега го усещам не толкова сигурен и губи сцепление понякога ...

граифер все още има но това е без значение ;)

според мен японските гуми са само за един сезон. щото всички казвате маи че над година и нещо японска гума не става ....

просто различен състав има гумата ...

 

 

Колега , вече две години карам с японски гуми зимни и летни на година изминавам около 40 000 км и мога да те уверя 4е какжото им беше сцеплението в като бяха нови такова е и в момента без значение каква е дълбочината на грайфера.Качествата на една гума наистина много зависят от сместа и при японците тя е изградена от най-високите технологии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

да бе ясни сте ми колеги :oсамо че фалкена се пързалях и зимата с него на студовете много и премръзна доста и не е същата гума вече;)пък и граифера на предните вече е 4 мм по плитък от задните ...така че ги тормозя да ... и то сериозно ...миналото лято бях като залепен за асвалта, сега не е същото :)магнума се оплака от неговите yokohama ... дето също са карани малко над година ;)но не ми се спори, щото и линкове явно ще ме карате да давам от "достоверни източници" ... мнения всякакви сигурен съм че всеки виждал стареене на материяли (каквито и да било то) , ще се досети че отслабват техните якостни и силови качества и за това не са това което са били когато още не са почнали да стареят когато са били произведени аиде ... nice driving i wish u на всички ;)

Редактирано от CryoGen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest k_u_d_o_s

Пичове - незнам защо имате такова мнение за А539А съм с 4 такива от година и половина някаде.Няма никаква разлика от миналото лято до сега,никаква.Обичам да си карам колата по разни готини пътища с завой и знам каде с колко мога ди си взема завоя и няма никаква разлика в сцеплението при същите скорости.На мокро съм много по-доволен от старите предни гуми на колата(Мишлен), който смених на по-малко от година каране защото си взех 4 Йокохама(задните бяха зле).Потенца не съм карал и не мога да кажа дали не са по-добри, но от тези НЕ мога да се оплача!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...