Jump to content
M3D

Здравейте колеги,отказа ми брояча за измерване на метри и километри

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Автомобилът е Сивик 6-ген.96 г. купе 1.6 isr.Преди две седмици нулирах брояча,който измерва метри и километри ,след което спря да работи и остана нулиран.Не работи също така и големия шестцифрен.Ако някой има представа какво е естеството на проблема и как може да се реши-пишете.Качвам и снимка да видите по-конкретно за какво говоря-виж рамкираното в зелено.http://www.prikachi.com/images/338/3561338F.jpg

Редактирано от M3D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А скоростомера работи ли? Ако не - търси проблема в жилото или зъбчатката долу в скоростите, която предава въртенето на жилото

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да скоростомера работи

Редактирано от M3D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали няма общо с връщането на километража преди да си я закупил? Не ми се вярва кола на 15г. да е на 110к км. Ако можеш свали таблото и потърси отговора от задната му страна, в механизма, който върти цифрите или палчето за нулиране на дневния километраж.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А скоростомера работи ли? Ако не - търси проблема в жилото или зъбчатката долу в скоростите, която предава въртенето на жилото

 

Кво жило? :rolleyes:

Автомобилът е Сивик 6-ген.96 г. купе 1.6 isr.Преди две седмици нулирах брояча,който измерва метри и километри ,след което спря да работи и остана нулиран.Не работи също така и големия шестцифрен.Ако някой има представа какво е естеството на проблема и как може да се реши-пишете.

Качвам и снимка да видите по-конкретно за какво говоря-виж рамкираното в зелено.

http://www.prikachi.com/images/338/3561338F.jpg

 

Пробвай пак да нулираш, но по рязко!

Ако не се оправи, нещо по пластмасите ще е, както казва колегата d1ma... :P

Редактирано от Sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане така с нулиране,и аз го имам същия проблем абсолютно на същия автомобил,проблема е някъде другаде... мисля си че е в датчика които влиза в скоростната кутия...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробваи с зануляване на дневния брояч натисни няколкократно остичката която го занулява и ще се оправи моят так се оправи, понеже в момента когато си го занулил са захапали 2 зъбчета на запчатките и не може да прехвърли. Успех колега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поправено е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поправено е!

сподели как колега?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...