Jump to content
Kalpavoto_ku4e

Проблем със спирането

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравеите колеги!Имам проблем със спирачките на купето.Смених половината спирачна система и ефект няма.АБС-а се вклюква много лесно дори и при не много силно написнат педал на спирачката.Натискам педала леко и колата почва да намаля и когато го натисна малко повече и абс-а се включва.Няма го плавното спиране.Махнах бушона на Абс-а и предните колела пак блокират много лесно и колата не спира както трябва.Ако не е тоя АБС ще се хварля накаде.Като е мокро пак е все едно съм на лед. Гумите са горе долу добри,но сложих нови,ефект никакъв.Качих я на валяците да проверим спирачките,казаха че предните и задните са ОК.Взех за проба спирачна помпа,предните спирачни апарати,дисковете и накладките от VTI-то на един приятел,което спира много добре,ефект няма.Смених задни накладки,пак същото.Не съм сменил само серво апарата,АБС-а и Някакъв клапан ли е незнам точно как го дават,намамира се зад смукателният колектор,през него минават табичките за задните спирачки. Карам колата от 3 години и знам как спираше,а сега много зле. Моля даите някакво предложение,че голям филм стана. Благодаря предварително!!!

Редактирано от Kalpavoto_ku4e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно си свикнал със спирането и за това ти се струва че не е наред.Същото и като си вземеш по-барза,в началото много върви,след месец искаш още.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сух асвалт, с исклучен abs, кои колела ти влачат при нормално натискане на спирачката?Предполагам ,че тези които не влачат не задържат колкото трвбва и тях трябва да ремонтираш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно си свикнал със спирането и за това ти се струва че не е наред.Същото и като си вземеш по-барза,в началото много върви,след месец искаш още.

Не мисля че е от това.Качих се на хондата на един 1.4 90коня,тя е с по малките дискове,но спираше много по добре от моята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли със смяна на спирачната течност... :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена че и спирачната течност смених.Обезваздушена е както трябва.Проверих АБС-а за грешки но нямаше.Незнам възможно ли е тоя регулатор за задните спирачки да прави нещо.На валяците уж ми казаха че отзаде са ок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти със stock-овите дискове и апарати ли си? Щото толкова чувствителен ABS ми напомня и за неправилно балансиран размер на предни спрямо задни дискове...Пипал ли си нещо по спирачната система преди да стане всичко това или ей така от нищото?!Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кардинално решение - махаш АБС-а и я правиш като същита без АБС.. Тогава не зависиш от електроники... :rolleyes: п.п. Иначе логично е причината да е в елемент от спирачната система, който не си проверил/сменил. Най уязвимото според мен е АБС. :rolleyes: Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно си свикнал със спирането и за това ти се струва че не е наред.Същото и като си вземеш по-барза,в началото много върви,след месец искаш още.

Не мисля че е от това.Качих се на хондата на един 1.4 90коня,тя е с по малките дискове,но спираше много по добре от моята.
В такъв случей наистина има някакъв проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изкараи всички букси на датчиците и премери какво сапротивление имат ако всички са с еднакво наи вероятно е от АВС-а, а ако някои от тях е с по голямо или малко го смени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих датчиците всичко е ОК,както го дават а аутодата.Като изключа АБС-а е пак същото. При натискане на спирачката когато предницата тръгне да кляка надолу,тогава наи-4есто го прави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същата кола и при мен е така.До колкото знам спират само предните гуми по принцип(така съм чувал не споря)Като цяло няма грешки като самодиагностицирам, но като закача софта на Хонда и има грешка в АБС-а която дори не позволява да бъде изтрита.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и коя е тази грешка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не я записах.Трябва пак да закача да видия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих заложил на "калпави" гуми.На моята кола, като бях с гуми на 6 сезона (така я купих) АБС-а се активираше постоянно с най малкото натискане на педала.Четири нови гуми и всичко се оправи.На тойотата на баща ми по същия начин, стари гуми напукани втвърдили се и много по рано колелото губи контакт с асвалта и следователно АБС-а сработва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също мисля че спирачките са наред и гумите нещо не са добре ,обаче колегата писъл че ги е сменял с нови !Освен ако новите не са недоизносени втора ръка галоши !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз първо си мислех че от гумите,сложих 205 отпред от хонда която си спира,нямаше ефект и пробвах с чисто нови,но пак същото.Като взех колата беше с едни галоши и абс-а се включваше често,но кам 40км\ч. на по висока скорост нямаше проблем.А сега и на 130,140км се включва.

Редактирано от Kalpavoto_ku4e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Потвърждавам че е същото с чисто нови гуми и при мен (Yokohama AVS Sport.)Утре ще закача Хонда софта и ще видя каква грешка дава при мен. (тоест днес) :-)

Редактирано от docev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ги мойте грешчици54-01 FAIL-SAFE RELAY FAILUREPOSSIBLE FAILURESLateral Acceleration Sensor53-01 ABS PUMP MOTOR RELAY SHORT CIRCUITPOSSIBLE FAILURESMotor relay failure Control line short Control line open ABS pump motor failure61-01 BATTERY VOLTAGE FAILUREPOSSIBLE FAILURESBattery failure AC generator failure

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да повдигна малко тамята.Проблема още е на лице.Благодаря на колегите които се включиха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, но не разбрах нещо.Като изключиш АБС-а ти блокират колелата лесно. Възможно ли е да си сложил по-хубави спирачки и просто сцеплението на гумите да не ти стига? Педала е много чувствителен или в един момент както спираш нормално просто блокират?С АБС спираш рязко или изобщо не спира добре?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам колата от 3 години и знам как спираше,а сега много зле.

Колега най-вероятно отговора е тук. Какво се случи или какво смени, че се появи проблема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да блокират толкова лесно предните колела и вьпреки всичко да е слаб спирачния ефект ,значи задните не спират както трябва и за това не иска да спира като цяло колата . Или някой разпределител е запушен и ограничава течноста да ходи назад или раздул мьркуч или проблем в абс модула. В абс модула има клапани които при подаден сигнал че колелото почва да припльзва затваря изхода и ограничава спирачното усилие. В следващия момент ако продьлжава да припльзва колелото се вкл.хидропомпата и врьща спираната теност обратно в казанчето като разтоварва магистралата от налягането. Като обевьздушаваш задните колела излиза ли си течноста както трябва да излиза под налягане или е ограничено ?Друга вьзможност: може ли да имаш изпуснал амортисьор и колелото да губи контакт с пьтя и да подскача и за това да припльзва лесно?Моя ровер 600 който си е акорд  нямаше абс и спираше страхотно и почти никога не се е  стигало до блокирване но карах и винаги с нови и хубави гуми. 

Редактирано от mom4i74
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...