Jump to content
movx2000

пукнатина в предно стъкло

Recommended Posts

Здравейте,На моята англичанка изведнъж й се появи пукнатина на предното стъкло точно където е винетката. Обадих се на някакъв, който залепвал стъкла с фотополимер в Горубляне, но ми обясни, че ако пукнатината е от напрежение в стъклото може би нямало да е много успешно. Посъветвайте ме какво да правя, ново ли да търся или да опитам със залепване?Горе-долу колко би ми струвало новото стъкло, не знам дали втора употреба е удачно? Оригинналните предполагам са скъпи, ориентирайте ме ако някой е сменял с какво и дали е доволен, също ако знаете цена.За залепването ми каза 35 лева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китайските са 160 лева с поставянето. Вече съм сменил на 2 Хонди стъкла, тъй като оригиналните се напукаха по същия начин, абсолютно без причина ... интересното е че на първата ми Хонда (която я продадох) след като съм я продал отново се появила пукнатина и новия собственик ми се похвали ... бях и сменял предното стъкло преди 3 години. Като си купих 6-тата генерация, като я оставих да ми слагат аларма и се връщам и стъклото напукано и този дето ми слага алармата ми пое стълкото, но ме увери че е станало ей тъй както си седи. Абе нещо става с тези предни стъкла с времето от шуплички, камъчки и тръгват бавно бавно да заминават ... :unsure:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И моето така се спука!Влязох да взема детето в градината и като излязох беше се спукало!Малка пукнатина в долния десен ъгъл,която за една седмица стигна до средата на стъклото.Като го смених ми казаха,че е от корозия в ъгъла на рамката!Сложих китайско за 130 лв.!

Редактирано от icaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да се спука има причина.Случвало ми се е от точка от камъче да тръгне пукнатината.Най-добре се разбира когато се свали старото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странна работа, наистина без видима причина. Няма следа от камъче, нито люспа, нищо. Бях спрял на бензиностанция след като заредих вече имаше пукнатина. Наоколо не са минавали коли, та от тях да е изхвърчало камъче.Това с ръждата е възможна причина, не се бях сетил, но вероятно ще се разбере след смяна, ако не пробвам първо със залепване.Някой пробвал ли е да си лепи така стъклото, да каже дали държи, или е само загуба на пари и време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си лепил стъклото, при мен беше една много малка люспичка , но имаше един човек пред мен му лепиха сигурно към 30см черта. При мен засега няма никакви ядове (да чукна на дърво :) )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста познати са си лепили стъклата и не са се оплакали,пробвай с лепене би трябвало да нямаш проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето се спука точно по средата на самото стакло по необясними причини на прибиране от морето. Бях я оставил на сянка на Нова Загора, далеч от колите и прахта. Наложи ми се смяна с уж качествено "оригинално" и втора употреба за 80лв. За сега няма проблеми пък ще видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Явно това пукане на стькла без прична е често явление. И при мен се спука от дясно от основата по диогонал. Нямаше видима причина. Оставих я на служебния паркинг с здраво стькло и си трьгнах с пукнато. Сложих си ново незнам какво производство,само знам че не е китайско нито турско и е с тьмна ивица в горния край на цена от 195 лв с монтажа. Но сервиза не е кобра.

Редактирано от mom4i74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема със стаклата не е само с тяхното пукане а и с отлепянето на двата слоя един от др.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

отказах се от лепенето, защото междувременно пукнатината много нарасна.сложих ново турско стъкло, триплексово, уж по финланднски лиценз. да видим колко ще изкара. дадох 155 лева с монтажа но не от кобра.

Редактирано от мишо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен на прелюда миналата зима от една малка точица от камък изхвърлен от тир докато стигна една зимна снежна сутрин от София до Благоевград се получи пукнатина от единия до другия край на дължина!Сега съм с преден Джам:)от Кобра :)хахахИнтересно ми стана що пишете накрая ,АМА НЕ ОТ КОБРА.Е моето Е от Кобра,нооо не е монтирано в София:))Дето много хора реват после:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kaто гледам голегата е сменил стъклото ,с две думи темата е изчерпана .Може би съм пропуснал да прочета ,но не видях ,някои да е споменал и големите жеги ,и температурните разлики като спомагателен фактор за спукването на едно стъкло.http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=64140

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...