Jump to content
ShiningMoon

Проблем с уредите

Recommended Posts

Здравейте, Проблема е следният: онзи ден каkто си карах и видях че температурата ми е доста над средата. Отидох в сервиз и ми казаха че сичко по охладителната система си работи добре. По случайност или не, по същото време ми отказа и стрелката която мери бензина и лампата на резервата. Днес като се пребирах пак беше вдигнала градусите и забелязах че като и подам повече газ към 5-6000 оборота и стрелката на температурата се нормализира за секунди ? Ако имате някакви предположения помагайте :) Благодаря !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако приблема ти е само в температурата евентуално става вапрос за температурен датчик,но ако имаш проблем и с др уреди по таблото явно има някаде студена споика или хлабава вразка!Може да е нагоряла някоя букса в таблото отзад и за това да ти прави проблем!:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си всички маси по колата.Често благодарение на ръждата и лошия контакт се получават подобни аномалий.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как установиха че по охладителната система всичко е наред?Не знам дали знаеш последствията от прегряване ,предимно финансови , които следват ако я изтървеш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е от охладителната система, защото стрелката се вдига и пада много бързо. Реално е невъзможно за толкова кратко време да вдигне или да свали температурата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е от охладителната система, защото стрелката се вдига и пада много бързо. Реално е невъзможно за толкова кратко време да вдигне или да свали температурата.

Имам подобен проблем. Карам Акорд 99-та. Стрелката за температурата понякога "полудява" и удря на макс. С почукване върху таблото се нормализира, или сама след малко време. Проблема не е в охладителната система, а по ел. връзките според мен. Като намеря време да разкача таблото и утредчето за температурата ще пиша пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вижте си масите по мотора и особено тази дето се хваща на тялото на термостата,тя е за уредите и ЕКУ-то.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...