Jump to content
CombiMan

Голямото пътуване из Северна Европа

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте!Предстои ми пътуване със Сивика из северна Европа, като най-далечната точка ще е Хелзинки - Финландия. Подобно на Голямото пътуване из западните щати и тук ще водя нещо като дневник, но ще си нося лаптоп, а няма да разчитам само на телефона си, пък бил той и "умен" такъв. Затова ще се постарая да пиша по-редовно и по-подробно и да качвам повече снимки.Приятно четене тук: http://granortrip.wordpress.com/

Редактирано от CombiMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Павка да си искараш супер и много безаварийни с комбито ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успех, колега - пътуването ще е наистина незабравимо! Аз се прибрах преди седмица от едно такова голямо пътуване с части от него в северна Европа и в момента пиша пътепис, който може би също ще споделя за четене - не съм решила още :) Весело и безаварийно - голям кеф са такива пътувания ей!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един фен на Големите пътувания!Благородно завиждам на колегата :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успешно и безпроблемно пътуване колега!Ще следя темата с голям интерес :)Със здраве!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря Ви за пожеланията! :)Между другото, на отиване смятам да мина през Румъния, а на връщане - през Сърбия. Някой знае ли дали следните такси са актуални:Суботица - Нови Сад: 330 динараНови Сад - Белград: 240 динараБелград - Ниш: 730 динара

Редактирано от CombiMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безавариино патуване колега. И на мен ми се ходи някъде така с хонделката. Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много внимавай в Румънско с ограниченията за скорост!Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли дали следните такси са актуални:

За таксите не знам, но ето един сайт. Дано свърши работа. Наред с полезната информация е много интересен. И от мен успех в начинанието, дано мине весело и безаварийно! :) С нетърпение очаквам моята отпуска, че да помиткам като "отвързана кучка" и аз. :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо ако можеш, по добре не минавай през Румъния....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Разбира се, че мога, но искам точно от там да мина. Не бързам, кога друг път ще мина от там. Няколко пъти съм минавал през Сърбия, искам един път да мина през Румъния. Всеки вика да не минавам от там, което ме кара още повече да искам да мина. :)

Редактирано от WaveMastaa
По�т, непо�ред�твено преди тво�, не �е цитира!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бързаш ли , спазваш ли си навсякъде (правилника) няма да имаш грижи в Румъния. Пътищата им вече са ок , не са като нашите офроуди . Абе има какво да се види , препоръчвам да минеш през Карпатите , щом си на екскурзия съм сигурен че ще ти харесат Карпатите. Аз лично винаги като минавам от там се любувам на тая уникална планина. Безаварийни КМ ти желая и приятно изкарване на пътешествието :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала за пътуването колега. И аз съм организирал едно пътуване ама по-кратичко между 2-10 юли Варна - Виена - Прага - Краков - Варна като и аз на 8-и ще съм в Краков :) . На отиване през Сърбия, а на връщане през Румъния смятам да мина. Таксите в Сърбия през пролетта като минавах бяха същите. Весело и леко пътуване !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще минаваш през Румъния, без да бързаш, горещо препоръчвам да минеш през Transfagarasan Highway, уникален път, невероятно силно място, зарежда за месеци наред!

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Нека не забравяме и Кефа от шофирането.... там е мястото, а по въпроса с пътуването през Румъния, споделям напълно казаното от колегата Стамен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

BLEIN MONO, благодаря за предложението, но пътят ми от Видин през Тимишоара за Краков е доста далече от Transfagarasan Highway. Може би няма да е този път. Може друг път да ида спец. до там.Е добре де, сега като позагледах картата, наистина има вариант. Ето ги двете опции:1) През Видин, ферибота, Тимишоара: КЛИК1 (17 часа 37 мин)2) През Русе, моста, Букурещ, Transfagarasan Highway: КЛИК2 (17 часа 47 мин)

Редактирано от CombiMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега би ли споделил, колко излиза накрая като разходи това пътуване. Може още фенове да решим да минем по стъпките ти :rolleyes:.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Естествено! Ще запазя всички касови бележки и ще се старая да водя стриктен отчет. Дано не ме домързи. Нали знаете, в началото човек е стриктен, после почва да пропуска. Всичко зависи колко ще ме напече слънцето. :)Даже вече мога да споделя малко разходи: 8 лв за една чистачка, 5.70 за резервна крушка за фар, 2.50 проверка дали е балансирана резервната гума, 5 литра туба с бензин...

Редактирано от CombiMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко нагоре за да видим как е Павката :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз седнах да понапиша малко за моето последно пътуване, но още не е готов 3тия най-интересен етап "Норвегия", но ето тук може да видите първите 2:Етап 1 - ЧехияЕтап 2 - ГерманияТия дни ще донапиша и 3тата част, която ще е най-подробна и описателна и все пак ще гледам да е само основното :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...