Jump to content
denito_trg

Препоръка за хонда сивик 5

Recommended Posts

Здравейте колеги :) колкото повече марки сменям толкова повече се заглеждам по японките...и по точно хонда сивик :) харесват ми мисля,че бяха 5та генерация: http://honda.testdrive.bg/model/civic-hatchback-5.html Но се колебая кой двигател да избера искам да е хем икономично хем лесно да изпреварва...стилът ми на каране е доста спокоен и предимно карам градско... мисля си за 1.5 90 h.p. Доста прочетох във форума но ще се радвам да ми дадете едно обобщено мнение...като ме интересува най-вече подръжката (чувал съм,че японската подръжка е доста по скъпа...) за здравината,който и да съм питал всички са на мнение,че хонда е мн здрава кола :) слаби места и какво да гледам като избирам точно този модел :) Благодаря на всички дали мнението си :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това,че поддръжката на японските коли била скъпа е толкова изтъркано,че няма на къде вечеПубликувано изображение Взимай смело и ще видиш за какво става въпрос,все пак гледай да не налетиш на някой напудрен таралясник,макар че кола,жена и прасе не се избират(така казват у наше село ) Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ето два съвета при покупка на 5та генерация:1. Ако е от автокъща, гледай да е нов внос от Италия или Испания, не от Австрия или Швейцария, защото там много сняг ги вали и от лугата на пътя ръждясват.2. Оглеждай се за ръжди по задните вежди(там са най-често срещаните избивки на ръждата) или в основата на вратите(долния ръб).Аз лично ти препоръчвам да си вземеш от някой колега съфорумник, или частно лице, понеже всички обичаме марката, и повечето от нас си пазим колите.Но пак повтарям на място пак оглеждай за ръжди, че има доста изгнили, но има и здрави.ето ти няколко добри предложения:http://www.cars.bg/u370275http://www.cars.bg/u277116http://www.cars.bg/u265832но не знам с какъв бюджет разполагаш, и само налучквам, но хубава и запазена Д15-ка върви около 2500лв.

Редактирано от IM_NesTea

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивикът е доста икономичен при всички двигатели примерно мойта 5ген. хеч 1,5 90кс, около 7 градско и около 5 извън градско и за подръжка хондите са си доста изгодни и като имаме предвид че за 50 000км съм сменял само ремъци масла филтри ролки нищо друго а колата се кара нон стоп успех при избора за ръждите колегата горе спомена вече така ,че успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен, и аз мисля да си вземам хонда 1.6 като за първа кола. Но не познавам никой който има такава и не съм много запознат с поддръжката им. Искам да ви попитам кое е по доброто между вти и втек като разход и поддръжка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Адаш, много зависи от това коя генерация искаш да вземеш(коя година е колата)5-та генерация(1992-1995) (разгледай двигателите в дясно)или6-та генерация(1996-2000)(пак така)VTEC е система на Хонда двигатели, не е модел на Хонда. VTEC имат 1.6(125к.с.) и 1.6VTI(160к.с.), също така VTEC-E има 1.5(90к.с.), което е най-удачен вариант за теб, защото е супер икономична(но ти говоря за 5-та генерация) Ако ще взимаш 6-та вземи 1.4(90к.с.) също са мн. добри, или 1.5 пак някои имат VTEC. А за поддръжката - лесна и евтина.Но пак ти казвам конкретизирай коя година искаш кола, и колко коня да е(т.е. над 100, под 100), макар че според мен като за първа кола ти трябва по-малък двигател!

Редактирано от IM_NesTea

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам да е 5та генерация, че са по евтини, а за конете не мога да кажа защото единствената японска кола която съм карал е мазда 323ф 1.6 90коня мисля че е. Иначе карам колата на бащата (форд мондео 2.0 135кс) и искам да си взема нещо подобно, но не и таковаПубликувано изображение, за това искам съвет от хора които разбират от такива коли. Гледах в нета, че се предлагат водородни клетки които намаляват разхода и вдигат мощността и мисля ако имам средства да си взема една такава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Сивикът е доста икономичен при всички двигатели примерно мойта 5ген. хеч 1,5 90кс, около 7 градско и около 5 извън градско и за подръжка хондите са си доста изгодни и като имаме предвид че за 50 000км съм сменял само ремъци масла филтри ролки нищо друго а колата се кара нон стоп успех при избора за ръждите колегата горе спомена вече така ,че успех!

Как го докарвате тоя разход в София винаги съм се чудил или мойта д15ка не е в ред :huh:Към автора на темата аз съм с 1.5 90 коня. Това е с моноинжекция, но аз ти препоръчвам да си вземеш пълна ... най0добре 1.6 ВТЕК–Е 125 коня :) Редактирано от маймуната

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сивик 5 гледай няколко неща:1.Да не е изгнила.2.Да не гори масло.3.Да няма виене от скоростната кутия.И като цяло да има запазен вид.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сам с Honda 1.3 16V (75 Hp) Уникалкна е според мен... малко гният и леко я чукнах докат се учих на дрифт но... идеална младежка кола :-) купуваи не мисли много много

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Петата генерация има страхотна външност и е доста по-пъргава (поне според мен) от шестата, при който и да е двигател. Най-добре си вземи 1.5 90 коня, но моно инжекцията, не икономичния витек, който е пак 90 коня. Лесно можеш да я направиш пълна инжекция след това итн итн итн, доработки колкото искаш. Върви доста, доста добре за малката кубатура и коне, ще се изненадаш. Също така е и доста икономична. Когато бях сток ми гореше 8 градско и 5 извънградско, естествено като я карам до 2000 оборота.Конкретно за петата генерация частите и обслужването не са особено скъпи, всичко е поносимо за стара кола все пак.По принцип този двигател е известен с проблемите по моно инжекциона от рода на - гаснене, глъхнене, играят оборотите итн. Така че гледай добре как се държи колата. Тези проблеми най-често се решават с чистене.Гледай да няма ръжда! Тръгнала ли е да гние - спасение няма. Ламарините са страшно тънки. Ръждата най-често е на задните вежди и задната врата около номера. Моята я взех с две точки ръжда на задните вежди. Викам си - голяма работа, малко е, ще се оправи. Като погледнах отвътре... целите калници бяха ръждясали.

Редактирано от Wolfcry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доста се колебаех между хонда сивик и фиат браво... долу горе еднакви коли и двете ми харесват на визия :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доста се колебаех между хонда сивик и фиат браво... долу горе еднакви коли и двете ми харесват на визия :)

На возия и 2 те коли са слаби но пак стават... за дълъг път пак да не говоря очите ми изтичат и се изморявам мн бързо ... но пък са газарски младежки :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам никаква база за сравнение между сивик и браво :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях навит да си вземам браво, но ми казаха, че страда от ходовата част и електроника. Разбрах го от такива хора които карат такива коли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега намерих няколко хондички ако може да си кажете мнението http://www.cars.bg/u349254 http://www.cars.bg/u277116 http://www.cars.bg/u265832 като гледам първата маи е най-добре като екстри и разход за такъв мотор, но все пак ако можете да кажете нещо за останалите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравото страда от това, че някой въобще го е създал :lol::P

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз доста се колебаех между хонда сивик и фиат браво... долу горе еднакви коли и двете ми харесват на визия :)

Според мен въпроса е дали искаш да караш хонда или няква кола. И в двата случая ще се возиш, но кефа идва още като се качиш в хондата :).А сега по темата на колегата. Не гледай да икономисваш някой друг лев за диагностика и проверка на автомобила преди покупката, защото после гаранция франция :). Вземи най-добре човек с теб който е в час с хондите, някой колега от форума примерно който ще знае какво да се провери по автомобила. Тва дали ще е нов внос или карана в България мисля не е толкова от значение колко какво е точно състоянието на автомобила. Ако е нов-внос излиза малко по-скъпо при регистрацията, но пък все още колата не е попадала в ръчичките на българските "майстори". Аз лично търсих преди време да си купя Хонда или Тойота които са карани в България, но хората трудно се разделят с японските машини и избора беше нищожен. Попаднах и на доста абсурдни предложения цена / състояние на автомобила. Може да звучи малко налудничево но ти като видиш колата сам ще разбереш дали е твойта или не :), все пак ти ще си я караш. По мое мнение задължително да няма газова уредба, ти ако искаш после и сложи. И в тази връзка ако си решил да я караш на газ по-добре да е моно инжекцион че спестяваш доста от газовата. Успех.Ето малко инфо конкретно за Сивика за който си дал нинк по-горе. Civic Hatchback V / 1.6 i 16V (125 Hp) Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също искам да ви попитам за съвет, много се запалих по Хондичките, но за съжаление бюджета ми е доста ограничен- 2000лв та исках да ви питам дали изобщо мога да намеря читава 6та 1.4 или 5та 1.5 за тея пари, защото от 2 месеца гледам и е доста зле положението, сега тези ми хванаха окото, но не съм ги видял на живо още...http://www.mobile.bg/11303737466494595 и тази http://www.cars.bg/u385222, струва ли си риска такава инвестиция?Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тия пари не можеш и читава 4ген да си купиш !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай си 5-та 1.5 90 кончета и се раждаш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, искаше ми се на по-младо да се кача , май е трудна задачатаПубликувано изображениеПубликувано изображениее тея 5ци много гният обаче, това ме притеснява....тъкмо се разделих с едно кадетче в същата ситуация и не искам да си го причинявам пак...Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...