Jump to content
HRC

Прелюд-надут горен маркуч

Recommended Posts

Здравейте, преди 2 седмици смених горния маркуч понеже се надуваше и установих, че е скъсан. Първоначално нямаше проблем, но днес видях, че и този се издува и от единия край пуска леко антифриз. Гледал съм разширителния съд, когато колата е студена и топла, обема съответно се увеличава и намалява, така, че явно капачката не е. Моля ви кажете какво може да е? Странното е че се надува само горния маркуч. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,аз не съм от най-големите рабирачи ,но преди време (малко преди да ми откраднат колата) и аз имах същия проблем...горния маркуч се надуваше ,долния беше студен...в последствие установих ,че термостата ми е спекъл и не отваря...смених го и се оправи...въпреки ,че аз карах Сивик...все пак изчакай ,още някое по-компетентно мнение ,защото моето е нещо като предложение...дано не е нищо сериозно ,защото моя майстор първия път като му се обадих да му кажа ,ме плаши с някакви издухали гарнитури...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е бил майстора ти..една от причините за издут (корав) маркуч е издухана гарнитура на главата...налягането от цилиндъра където е издуханото място отива в охладителната магистрала и раздува най-податливият сегмент...тоест маркуча.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! Странното е, че и двата маркуча са топли, а само горния се надува. :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да ти е задръстен радиатора и да не циркулира водата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Най-вероятно термостатът е блокирал затворен колега. При мен това се случи миналия петък. Симптомите бяха, леко повдигане на стрелката на уреда за отчитането на температурата, много твърд маркуч към радиатора, перката на вентилатора не сработваше. Отворих го и термостата беше блокирал затворен, а циркулацията се получаваше само от едно малко отворче направено може би с идеята да не прегрее автомобила. Ако ти се занимава изкарай термостата и го провери, но 90% е от това, не стигай до заключението за издухана гарнитура ведната и не слушай майсторите кво разправят, повечето ще ти кажат веднага че е гарнитура преди въобще да са видели колата. Поздрави.

Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и двата маркуча са топли, а само горния се надува. :blink:

При това положение няма как да е термостат ,и то не отварящ ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам проблема е оправен с нова капачка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При това положение няма как да е термостат ,и то не отварящ ;)

При мен и двата маркуча бяха топли и за щастие се оказа термостата. Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По моето скромно мнение, гарнитурата ако "издиша", маркучите трябва да стоят корави независимо от температурата им. Но и термостата може да е, защото ако прави само "малкия кръг" е логично да се издува само горния. Поне така мисля, но има и по-разбирачи от мен и те може би ще ти отговорят с точност. Успех в отстраняването на проблема!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Типичен пример, че във форума не се чете!!!Какво съм написал по-горе?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гарнитура :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...